29 700 300
67 700 300

Pārsteigumi Madonas pusē - ciemos pie meistara, kurš gatavo vilnu no kokiem un augiem, enerģētiskā spirāle saimniecībā "Bieles", Jāņa Seiksta keramikas darbnīca un putojošs BURSH alus GARANTĒTS

trip-pic

Pieejamie datumi un cenas

24. augusts
1 diena | Latvija
Brīvas vietas ir pieejamas
Valoda - latviešu
Jauni Rakursi
no 27 € Rezervēt
Pamatcena 27 €

Ceļojuma programma

Ekskursijas programmā:

Plkst. 7:30 izbraukšana no Rīgas, Zinātņu akadēmijas

 

Rīta kafijas pauze pa ceļam

 

Ciemojamies netradicionālajā saimniecībā "Bieles" - saimnieko bijušie rīdzinieki Inese un Elmārs Bieles. Saimnieki izvēlējušies dzīvot pēc dabas likumiem un saskaņā ar visuma enerģētiku. Savos dzīves uzskatos un saimniekošanas metodēs viņi labprāt dalās ar ikvienu interesentu. Tiem, kas vēlēsies būs iespēja izstaigāt 700 metrus garo enerģētisko spirāli, pa kuru pastaigājoties, var uzņemt Kosmosa enerģiju, sakārtot domas un atgriezt  spēkus. Pastaigas laikā būs iespēja paklausīties latviešu spēka dziesmas, kas papildus uzlādēs. Visvieglāk tas būtu iespējams, ja jums būs līdzi viedtālrunis un austiņas.

(Saimniecības apmeklējums EUR 1)

 

Vecsaikavas gājēju tilts pār Aivieksti -  nodots ekspluatācijā 1969. gada nogalē par godu gaidāmajai V. I. Ļeņina (1870 – 1924) simtajai dzimšanas dienai. Tilta būvniecību veicis „Madonas 10. ceļu ekspluatācijas rajons”. Trošu tilts ir 75m garš un 1,10m plats. Tilts laika gaitā ir vairākas reizes rekonstruēts, šobrīd tiek izmantots gājēju vajadzībām. 

 

Koku un augu vilnas meistars Ritvars Točs -  sevī atklājis senas baltu prasmes – izgatavot vilnu no apkārtnē esošajiem kokiem, krūmiem un augiem. Mūs sagaida stāsts par vilnas iegūšanu (no nātrēm, dadžiem, ugunspuķēm, niedrēm, kārkliem, kļavas, ābeles, pīlādža, apses, ozola u.c.), vilnas ārstnieciskajām īpašībām un dažādu izstrādājumu tapšanu (nelieli audekli, cepures, roku locītavu un muguras ārstnieciskās saites, cimdi, kāju filči, zīļu vainagi u.c.). Meistars gatavo brīnumgardu ozolzīļu kafiju un sien sieru, ar to visu pacienās arī mūs!

Iespējams iegādāties ārstniecisko produkciju!

(Saimniecības apmeklējums EUR 2)

 

Pusdienas Madonā.

 

Madonas pilsētas apskates ekskursija.

  

Jāņa Seiksta keramikas darbnīca - Madonā, Dumpu ielā 16. Ar keramiku viņš nodarbojas jau vairāk nekā 40 gadus. Ir Latvijas Mākslinieku savienības biedrs no 1980. gada. Veidojumu klāsts ir ļoti plašs – nelieli suvenīri ar Madonas simboliku, svilpaunieki, svečturi, vāzes (arī liela formāta grīdas vāzes), krūzes, dekoratīvie sienas šķīvji, servīzes, dārza dekoratīvā keramika un citi izstrādājumi gan no māla, gan šamota. Apdedzināts tiek gan Latgalei raksturīgajā malkas ceplī, gan modernajā elektriskajā keramikas apdedzināšanas mufelī. Arī glazūzu toņu un krāsu klāsts ir ļoti plašs – katrai gaumei piemērots.

(Apmeklējums EUR 1.50)

 

Noslēgumā - BURSH alus darītava! Viena no mazākajām alus darītavām Latvijā, kas atrodas Aiviekstes pagastā. Bursh ir no ūdens, miežu iesala, apiņiem un rauga gatavots, uz malkas krāsns vārīts, ozolkoka mucās raudzēts un 30 dienas gatavināts alus. Alus cienītājiem pieejams tumšais un gaišais alus BURSH. Dzirdēsim stāstījumu, kā top alus, redzēsim filmiņu par ražošanas procesu un degustēsim gaišo un tumšo alu kopā ar nelielām uzkodām.

(Stāstījums un degustācija EUR 5)

 

Atgriešanās Rīgā ap 21:30.

 

Ekskursijas cena: EUR 27

Cenā iekļauts: vieta autobusā, pavadošā gida pakalpojumi

Cenā nav iekļauts: ieejas maksas, ēšanas maksas, ziedojumi u.c.

Pamatcena 27 €
trip-pic

Ja neatradāt savu ceļojumu, lūdzu, rakstiet mums - piemeklēsim īsto!

Tālrunis *