29 700 300
67 700 300

Pa baronu fon Kampenhauzenu pēdām Vidzemē - Ungurmuiža, Kampenhauzenu kūka Veselavas muižā, Augstrozes Raiskuma muiža. Lielstraupes pils un baznīca, Cēsis un Villa Santa GARANTĒTS

trip-pic

Pieejamie datumi un cenas

1. septembris
1 diena | Latvija
Brīvas vietas ir pieejamas
Valoda - latviešu
Jauni Rakursi
no 25 € Rezervēt
Pamatcena 25 €

Ceļojuma programma

Ekskursijas programmā:

Plkst. 8:00 izbraukšana no Rīgas, Zinātņu akadēmijas

 

Rīta kafijas pauze un iepirkšanās Straupes zirgu pastā

 

Lielstraupes pils un baznīca -  apskatīsim 13. gs. celtās, daudzreiz nodegušās, arhitekta V. Bokslafa 1910. gadā atjaunotās viduslaiku pils būvapjomam piederīgās Straupes baznīcas bagātības:

  • barokālais atsevišķi stāvošais koka zvanu tornis,
  • kopīgais jumts ar pili,
  • divas ieejas,
  • gotiskās arhitektūras detaļas,
  • kopš 1911. gada skanošo ērģeļu balsis,
  • mākslinieciski vērtīgās pēc S.Vidberga zīmējumiem izgatavotās vitrāžas u.c.

(Ziedojums)

  

Lielstraupes pils - vienīgā Latvijā saglabājusies celtne, kur vienā ēkā ir apvienota viduslaiku pils un baznīca. Pils celtniecību uzsāka 1263. g. Apbūve ļoti cieta 17. un 18. gs. laikā, kā arī 1905. g. nemieru laikā. Ēku kompleksu atjaunoja 1909. g. pēc arhitekta V. Bokslafa projekta. 

(Ekskursija pilī vietējā gida vadībā EUR 5)

 

Augstrozes Raiskuma muiža - uz brīdi piestāsim vienā no gleznainākajām Latvijas vietām - pie Raiskuma muižas, kur uzņemta filma "Limuzīns Jāņu nakts krāsā". Raiskuma muižas fronika aizsākusies 15.gs. pie gleznainā Raikuma ezera. Vienā no muižas ēkām iekārtots elegants viesību nams. Muižas teritorijas apskate no ārpuses!

 

Ungurmuiža - to 1732. gadā cēlis barons fon Kampenhauzens kā savas dzimtas māju, un šobrīd Latvijā nav saglabājušās līdzīgas baroka koka celtnes, kuru iekštelpas ir tik bagātīgi izgreznotas ar sienu gleznojumiem. Veikti plaši restaurācijas darbi, lai Ungurmuiža atdzimtu par muzeju, sabiedrisku centru un viesu māju. 2019.gadā māksliniece Ināra Liepa ir uzsākusi pastāvīgas ekspozīcijas izveidi, kas turpināsies un papildināsies, lai Ungurmuižas apmeklētāji var iegūt informāciju par vēsturisko ēku, tās īpašniekiem – Kampenhauzenu dzimtu – un notver to noskaņu, kas valdīja muižā Kampenhauzenu laikā.

(Ekskursija vietējā gida vadībā EUR 4.70, pensionāriem EUR 3.70)

 

 

Pusdienas Ungurmuižas restorānā - kukurūzas cāla fileja ar dārzeņiem, salāti, maizīte, sviets, citronūdens - 10.0 EUR

  

Elegantā dizaina viesnīca "Villa Santa" Gaujas kalnā - unikāla iespēja paciemoties vietā ar vēsturi, kas tagad atdzimusi un pārtapusi jaunā veidolā - viesnīcā "Santa". Kādreiz šajā vietā atradās Cēsu sanatorija, greznās ēkas būvētas laika posmā no 1890.-1910.gadam. Te savulaik bija Latvijas inteliģences iemīļota atpūtas vieta - te atpūtušies Romans Suta, mākslinieks Jānis Plase, aktrise Marija Leiko u.c. Tagad trīs vēsturiskās ēkas atguvušas seno spozmi. Atjaunota arī senā lapenīte, bet divreiz nojauktais tilts pār gravu pārtapis par unikālu būvi pat Eiropā - virs gravas izveidota viesību zāle un mākslas telpa.

Pastaiga Gaujas kalnā un villu apskate no ārpuses!

 

Neliela pastaiga un brīvs brīdis Cēsu vecpilsētā.

  

Veselavas muiža - neparasts ir muižas teritorijas plānojuma princips - kungu māja būvēta it kā uz palielas, ovālas salas, kuru no visām pusēm ieskauj ar ūdeni pildīts grāvis. Pāri tam uz muižas parādes pagalmu ved divi laukakmens mūra tilti, kuru pusaploces arkas veidotas no rūpīgi apstrādātiem šūnakmens kvadriem. Šāds plānojums rada nenoliedzamas asociācijas ar nocietinātajām viduslaiku pilīm, kur ūdens šķēršļi pildīja svarīgas aizsargfunkcijas. Ar Veselavas muižu saistīti gan spoku stāsti, gan nostāsti par baronu un skaisto Kausuļu māju meitu Rasu, kas līdzīgi Turaidas Rozei nepakļāvusies muižkunga iegribām. Savukārt, Kampenhauzenu laiks muižā sākas ar 1797. gadu,kad muiiža tika pārdota slepenpadomniekam baronam Baltazaram fon Kampenfauzenam. 1801. g. muižas mantoja viņa dēls barons Kristofs Johans fon Kampenhauzens. Pēc Kristofa Johana fon Kampenhauzena nāves muižas mantoja viens no viņa 13 bērniem, zemes tiesas asesors barons Teofīls fon Kampenhauzens. 1871.g. par muižu īpašnieku kļuva Teofīla dēls landrāts Baltazars Teofīls fon Kampenhauzens. Pēdējais Veselavas muižas īpašnieks bija viņa dēls Aurēlijs fon Kampenhauzens. Viņa īpašumā muiža atradās no 1910.g. -20. gadu agrārreformai, kuras laikā no Veselavas muižas zemēm izveidoja 93 jaunsaimniecības, 14 sīksaimniecības un 24 rentes saimniecības. Ekskursijas laikā baudīsim nogaršosim īpaši mūsu grupai cepto Kampenhauzena kūku!

(Ekskursija vietējā gida vadībā muižā un parkā un Kampenhauzenu kūkas baudīšana EUR 3.50, senioriem EUR 3)

Atgriešanās Rīgā ~ 21:00.

 

Ekskursijas cena: EUR 25

Cenā iekļauts: vieta autobusā, pavadošā gida pakalpojumi

Cenā nav iekļauts: ieejas maksas, ēšanas maksas, ziedojumi u.c.

Pamatcena 25 €
trip-pic

Ja neatradāt savu ceļojumu, lūdzu, rakstiet mums - piemeklēsim īsto!

Tālrunis *