29 700 300
67 700 300

IGAUNIJAS ŠARMS... Tallina - unikāls gaismas festivāls Kadriorgas pils parkā! Hāpsalas šarms... Līču zeme Lāhemā un Palmses muiža

trip-pic

Pieejamie datumi un cenas

18. - 19. septembris
2 dienas | Igaunija
Brīvas vietas ir pieejamas
Valoda - latviešu
Skaisto Skatu Aģentūra
no 80 € Rezervēt
Pamatcena 80 €

Ceļojuma programma

SKAISTI!
2019. gada 18.-19.septembrī, trešdien-ceturtdien
 piedāvājam 2 dienu ceļojumu

Hāpsalu un Tallina. Igaunijas šarms...
Gaismas festivāls Kadriorgas pils parkā

1. diena
RĪGA – HĀPSALU – TALLINA
Plkst. 7:20 pulcējamies, pl. 7:30 izbraucam no Aspzijas bulvāra 5, Rīgā.
Ceļā brokastu pauze.

Hāpsala - viena no vecākajām Igaunijas pilsētām (1279.g.).
Hāpsala ir brīnišķīga maza pilsētiņa ar šaurām ieliņām, miniatūru rātsnamu un romantiskām koka dzīvojamām mājām. Romantiskajā krastmalā slejas Kūrzāle (Kuursaal), kas ir viena no skaistākajām koka ēkām visā Igaunijā.
Ekskursija pilsētā: Dzelzceļa stacija – unikāla koka arhitektūras pērle, Lielā promenāde un Āfrikas pludmale, Kūrmāja, Rātsnams un piemineklis krievu komponistam P.Čaikovskim.

Pēc rekonstrukcijas - grandiozā viduslaiku bīskapa pils, kura glabā leģendu par Balto dāmu. Pilī atrodas muzejs, kas stāsta par viduslaiku vēsturi. Caur muzeju var nokļūt arī uz dienvidu spārnā esošo katedrāli, kas pirmo reizi rakstiski tika minēta jau 1279. gadā. Ieeja pilī un ekskursija kopā ar muzeja gidu pieauguājiem 11 € /pers., pensionāriem, skolēniem, studentiem 6 € /pers.

Vēlas pusdienas, organizētas grupai no 8 € /pers.

Tallina.
Iekārtošanās vienkāršā 2* viesnīcā Center Hotel pilsētas centrā (Kreuttzwaldi 2), 2-4vietīgos numuros ar ērtībām katrā numurā.

Pēc iekārtošanās – pēc izvēles brīvais laiks vai ekskursija Tallinas vecpilsētā - senākā pilsētas daļa Tompea – augšpilsēta, kuras dominante Garais Hermanis un Igaunijas parlamenta ēka. Doms un pareizticīgo dievnams, skatu laukumiņi, no kuriem paveras skaista panorāma uz pilsētu. Lejas pilsēta All linn – rosīgā pilsētas daļa, kuru ieskauj dāņu būvētie pilsētas mūri un torņi. Rātslaukums un burvīgās ieliņas, suvenīru veikaliņi un amatnieku darbnīcas, vēsturiskie nami, baznīcas un omulīgie krodziņi veido romantisku noskaņu.   

No pl. 20:00 Vasaras beigas un rudens sākums tiek svinēts Tallinā, festivālā “Gaisma ienāk Kadriorgā”.
Šajā dienā Kadriorgas pils parku un dārzus rotā tūkstošiem sveču liesmu, tāpat kā neskaitāmi daudz gaismu instalāciju parkā. Festivāla programmu papildina arī dažādu igauņu mūziķu koncerti un uzstāšanās. Kas tie būs? To pagaidām festivāla rīkotāji vēl patur noslēpumā.
Pasākums ir bez maksas un norisinās līdzpat pusnaktij.
Brīvs vakars pilsētā.

2. diena
TALLINA - LAAHEMAA – PĒRNAVA - RĪGA
No plkst. 7:00 brokastis viesnīcā. Plkst. 8:00 izbraucam no viesnīcas.

Igaunijas dižākā – Jagalas ūdenskrituma valdzinājums rudens nokrāsās.
Viens no lielākajiem un varenākajiem ūdenskritumiem Igaunijā, tas izvietojies Jagalas upes lejtecē, dažus kilometrus pirms upe ietek Somu līcī. Tas ir 8 m augsts un 60 - 70 m plats, un ir viens no izcilākajiem Igaunijas dabas pieminekļiem, tiek dēvēts arī par Igaunijas Niagāru.

Sveicināti Lahemā - Līču zemē!
Kadiķu audzes un jūras līcīši Pärispea pussalā. Lielais Jaana Tomma akmens.

Pirmās rakstiskās ziņas par Lahemā nacionālā parka teritorijā esošo Kesmu ciemu atrodamas 1453. gadā. Kesmu darbojās jūrskola (šeit būvēti kuģi vēl 20.gs. sākumā), un gandrīz katrā ģimenē bija savs kapteinis vai stūrmanis, tāpēc Kesmu bija pazīstams kā “kapteiņu ciems”. Mūsdienās Kesmu ir populāra vieta pasākumiem un vasaras atpūtai. Šeit varat spirdzināt dvēseli, pastaigājoties pa piekrasti Lielie jūrakmeņi un vēlmju piramīda.

Palmses muiža ir viena no iespaidīgākajām baroka Igaunijas muižām, ko ieskauj Ziemeļigaunijas daba. Skaistajā muižā atrodas lauku tūrisma atpūtas komplekss un Lahemā nacionālā parka centrs. Muižas brīvdabas muzejs ir pirmais pilnībā atjaunotais muižas komplekss ar parkiem, dārziem un vēsturiskām ēkām. Apmeklētājiem ir atvērtas izstādes, darbnīcas, apmācību centrs, palmu ēka, vīna pagrabs, romantiska kafejnīca un tautisks krogs.
Biļetes cena  muižas kompleksā visiem  pieaugušajiem 9 € /pers.; tikai skolēniem 7 € /pers.

Vēlākas pusdienas vēsturiskajā Vītnas krogā. 

Mājupceļš cauri Paidei.
Atgriešanās Rīgā ap plkst. 21:30.

Cena: 80 €

Cenā iekļauts: tūristu klases autobusa nomas izmaksas, pavadošā gida pakalpojumi, 1 vieta naktsmājās ar brokastīm.
Cenā nav iekļauts: ieejas maksas apskates objektos, citi ēdināšanas un personīgie izdevumi.

Piemaksa par vienvietīgu numuru 14 EUR.

Uzmanību!
Katram ceļotājam, izbraukšanai no valsts, nepieciešama derīga pase vai ID karte.
Pamatcena 80 €
trip-pic

Ja neatradāt savu ceļojumu, lūdzu, rakstiet mums - piemeklēsim īsto!

Tālrunis *