29 700 300
67 700 300

Smiltsērkšķu dārza svētki, Pārtikas amatnieku festivāls un viesošanās Kroņvircavas pārvaldnieka mājā "Muižas istabas". Brauciens ar kuģīti pa Lielupi Jelgavā un kafija ar burvīgu skatu uz Jelgavu no Trīsvienības baznīcas torņa! GARANTĒTS

trip-pic

Pieejamie datumi un cenas

17. augusts
1 diena | Latvija
Brīvas vietas ir pieejamas
Valoda - latviešu
Jauni Rakursi
no Rezervēt

Ceļojuma programma

Ekskursijas programmā:

Plkst. 8:30 izbraukšana no Rīgas, Zinātņu akadēmijas

 

Ciemojamies saimniecībā "Svētes Lejnieki" - nelielā piemājas saimniecībā Jelgavas novada Svētes “Lejniekos”, kuras sauklis ir: “No lejas tik uz augšu tiekties!”, kopš 2016.gada saimnieko mājražotāja Lelde Bāra. Lelde uzsākusi savas saimniecības attīstību no mazumiņa, ar mērķi soli pa solītim paplašināties.

Pašlaik Lelde savā saimniecībā ievāc dažādu augu ziedus, lapas, pumpurus un augļus, kas tiek pārstrādāti mājas apstākļos, iegūstot bioloģiski sertificētas tējas.

Paralēli mājražošanai, Lelde audzē arī dažāda sortimenta dārzeņus un ogas, no kurām vissavdabīgākās ir ēdamie sausserži, kas angliski pazīstamas arī kā “medus oga”.

Leldes sirdslieta ir zirgi.
Viņa nodibinājusi biedrību jātnieku sporta klubu "Svētes zirgi".

(Ekskursija un degustācijas 4.00 EUR)

 

 

 

Smiltsērkšķu dārza svētki ZELT - tematisks, radošs un garšīgs pasākums! "ZELT" Smiltsērkšķu dārzs atrodas Jelgavas novadā, Platones pagastā, Platones upes piekrastē. Dārzs ir īpaši izveidots, tajā tiek audzēti tikai vienas šķirnes smiltsērkšķu koki, kuru ogas ir ar paaugstinātu eļļas saturu. Smiltsērkšķi tiek audzēti kvalitatīvi un atbildīgi, kā arī pilnībā tiek nodrošināts bez atlikumu ražošanas process. Viss tiek darīts ar lielu aizrautību, iedvesmu un mīlestību, cilvēkiem sniedzot dabīgus, veselīgus un augstvērtīgus produktus.

17.augustā te notiek Smiltsērkšķu svētki - brīvs laiks (1 h)  svētku baudīšanai! Svētku laikā - ekskursija pa saimniecību saimnieku vadībā un lekcija par smiltsērkšķu audzēšanu un aktualitātēm!

Papildus programmai visas dienas garumā varēs nobaudīt smiltsērkšķu ēdienus un dzērienus, piedalīties kokteiļu un kosmētikas pagatvošanas meistarklasēs, kā arī iegādāties smiltsērkšķu produktus!

 

 

 

Savu atdzimšanas stāstu šobrīd piedzīvo Kroņvircavas muižas pārvaldnieka māja, kurā kopš 2018. gada vasaras pēc desmit gadu pamestības sāka saimniekot Zommeru ģimene. Pirmā vasara pagājusi atbrīvojot namu no tajā uzkrātā kultūrslāņa, un jau iezīmējas plāni ilgtspējīgai nākotnei. Kroņvircavas muiža reiz piederēja pēdējam Kurzemes-Zemgales hercogam Pēterim Bīronam kā viņa lauku īpašums, kuru pēc īpaša projekta būvējis galma arhitekts Severīns Jensens. No kungu nama līdz mūsdienām saglabājusies vien daļa, vēl skatāma ir atsevišķa virtuve, Kavalieru nams, kurā šobrīd darbojas skola, klēts-magazīna un stallis, tāpat arī muižu ieskaujošais parks. Tiksimies ar apņēmīgajiem saimniekiem, izzināsim muižas pagātnes stāstus un nākotnes plānus!

(Ziedojums)

 

 Pārtikas amatnieku festivāls pie kafejnīcas "Zemnieku cienasts" Jelgavas novadā!

Nāc un satiec 50 vietējos ražotājus! Izgaršo, izdziedi un izbaudi kopā būšanas svētkus!

Brīvs laiks degustēšanai, pirkumiem un kultūras programmai!

 

Atpūta uz ūdens Jelgavā - brauciens ar kuģīti pa Lielupes un Driksas ūdeņiem, baudot skatu uz Jelgavu no netradicionāla rakursa!

(Brauciena maksa EUR 5, bērniem EUR 2.50)

 Ekskursijas noslēgumā burvīgs skats uz Jelgavu no Sv. Trīsvienības baznīcas torņa 8.stāva, kurā kopš š.g. jūnija atvērts jauns restorāns "Tornis"! 

Restorānu «Tornis»  izveidojušas divas jelgavnieces – K.Caunīte un Linda Pūce –, kuras uzvarēja Jelgavas reģionālā Tūrisma centra izsludinātajā konkursā par nomas tiesībām uz restorāna telpām. Restorānā ēdienus gatavos no vietējiem produktiem, galvenokārt no Jelgavas novadā ražotajiem. Pamatojoties uz šo koncepciju, ēdienkarte tiks mainīta atbilstoši sezonai.

(Kafija ar desertu ~8.50 EUR)

 

Atgriešanās Rīgā ap 19:30

 

Ekskursijas cena: EUR 22

Cenā iekļauts: vieta autobusā, pavadošā gida pakalpojumi

Cenā nav iekļauts: ieejas maksas, ēšanas maksas, ziedojumi u.c.

trip-pic

Ja neatradāt savu ceļojumu, lūdzu, rakstiet mums - piemeklēsim īsto!

Tālrunis *