29 700 300
67 700 300

Pārgājienu cienītājiem! Igaunijas purvu taku izcilniece – Marimetsas dabas taka! Kopā ar Andri Grīnbergu

trip-pic

Pieejamie datumi un cenas

7. septembris
1 diena | Igaunija
Brīvas vietas ir pieejamas
Valoda - latviešu
Jauni Rakursi
no 35 € Rezervēt
Pamatcena 35 €

Ceļojuma programma

Ekskursijas programmā:

 

Izbraukšana plkst. 7:30 no Zinātņu akadēmijas.

 

Brokastu pauze pirms izbraukšanas no Latvijas.

 

Merjamā luterāņu baznīca. Pa ceļam braucot cauri nevaram nepiestāt vienā no Igaunijas lielākajiem vēsturiskajiem ciemiem (pirmsākumi 1364.gads, tagad ap 2600 iedzīvotāji) un neapskatīt tā ievērojamāko celtni – 14.gadsimtā celto luterāņu baznīcu. Pirmsākumos tā bijusi nocietināta būve bez lielā torņa. Pašreizējo torni un izskatu baznīca ieguvusi 1871.gadā, cietusi 2.pasaules kara laikā un atkal atjaunota. Tās tornī ir pieci zvani, un viens no tiem pārņemts no Merjamā ortodoksālās baznīcas drupām.

Savukārt baznīcas un kapsētas vārti (1932.g.) ir piemineklis Brīvības cīņās kritušajiem.

 

Sipas svētliepa – viena no iespaidīgākajām un dižākajām liepām Igaunijā, izcils dižkoks un vienlaikus arī daudzstumbru koks. Dabas piemineklis un kulta vieta no nezināmiem laikiem. Ar to saistās arī dažādi ticējumi.

 

Marimetsas purva pārgājienu taka – viena no garākajām purvu takām Baltijas valstīs! Takas garums – 9 km! Tik gara purvu taka Latvijā vēl nav. Izstaigāsimies kārtīgi un izbaudīsim Igaunijas purvu dabu! Taku izejot iespējams iepazīties ar dažādiem purvu un mežu tipiem, izbaudīt neskartās dabas ainavas un purvu plašumus. Takā ir dažāds segums (celiņi, dēļu taka), arī skatu tornītis un, protams, gana daudz purva ezeriņi. Foto cienītājiem laika pietiks visam! Takas iziešanu un izbaudīšanu plānojam nesteidzīgā garā – 4 stundu laikā. Tā kā ir rudens sākums, domājams, mūs priecēs arī bagātīgas meža un purva veltes – mellenes, brūklenes, dzērvenes, un citi labumi. Ja vēlaties, pārgājiena laikā varat arī sēņot!

Koluveres pils – skaista, neliela, bet ļoti sena pils ar diviem stūru torņiem, kas uz mākslīgi veidotas saliņas Līvi upē celta jau 13.-14.gadsimtā. Oriģināli iekštelpu interjeri līdz mūsdienām nav saglabājušies, jo 19. un 20.gadsimtā pils pārcietusi trīs postošus ugunsgrēkus, kā rezultātā autentiski ir tikai pils mūri. Tagad tas ir privātīpašums, kas pavisam nesen rūpīgi restaurēts. Apkārt pilij ir interesants, vēsturisks parks. Pašā pilī izveidots ekskluzīvs viesu nams un restorāns, kas strādā tikai uz īpašiem pasūtījumiem. Pili apskatīsim tikai no ārpuses, bez papildus maksas! Turpat apraudzīsim arī kādu vēsturisku tiltiņu.

 

Atceļā – maza pauzīte kādā Pērnavas lielveikalā.

 

Atgriešanās Rīgā ap 22:00.

 

Ekskursijas cena: EUR 35

Cenā iekļauts: vieta autobusā, pavadošā gida pkalpojumi

Cenā nav iekļauts: ēšanas maksas

 

Svarīgi:

Līdzi jābūt pasei vai ID kartei!

Papildus izmaksas: ēšanas un citi personīgie izdevumi, pēc ieskatiem ziedojums Merjamā baznīcai, ja apmeklēsiet tās iekštelpas.

Marimetsas purvā un mežā būs ogas, bet pusdienas arī paņemam līdzi!

Ceļojums nelielā grupā – maksimālais dalībnieku skaits: ne vairāk par 25!

Piesakieties laicīgi!

Pamatcena 35 €
trip-pic

Ja neatradāt savu ceļojumu, lūdzu, rakstiet mums - piemeklēsim īsto!

Tālrunis *