29 700 300
67 700 300

Anneles ceļš! Pa Annas Brigaderes takām...

trip-pic

Pieejamie datumi un cenas

7. septembris
1 diena | Latvija
Brīvas vietas ir pieejamas
Valoda - latviešu
Jauni Rakursi
no 24 € Rezervēt
Pamatcena 24 €

Ceļojuma programma

Ekskursijas programmā:

 

Plkst. 9:00 izbraukšana no Rīgas, Zinātņu akadēmijas

 

Rīta kafijas pauze Jelgavā

 

Mazās Anneles dzīves un darba vietas un celiņi Jelgavā.

 

 

Tērvetes – Kalnamuižas luterāņu baznīca - šo celtni uzskata par vecāko Zemgales baznīcu, kas joprojām pilda savu pamatfunkciju. Līdzās esošajos kapos guldīti daudzi  ievērojami cilvēki – rakstnieces Annas Brigaderes tēvs, ievērojamais mikrobiologs Kristaps Helmanis – Luija Pastēra līdzgaitnieks, Tērvetes dabas parka veidotājs Miķelis Kļaviņš un citi.

(Ziedojums)

  

“Sprīdīši”- nozīmīgākā  Annas Brigaderes darba un atpūtas vieta. Te aizritējušas rakstnieces pēdējās vienpadsmit vasaras. Sprīdīšos A.Brigadere sarakstījusi autobiogrāfiskās "Triloģijas" lielāko daļu, pasaku lugu "Lolitas brīnumpuntns", vairākas lugas, stāstus un dzejoļus. Sprīdīšos saglabājušās trīs rakstnieces istabas tā laika izskatā.

(Ekskursijas maksa EUR 2.50, skolēniem, studentiem 2.00 EUR)

  

Grāmatnieku muzejs “Ķipi”  - iekārtots rakstnieces Annas Brigaderes brālēna – latviešu grāmatizdevēja Jāņa Rapas (1885-1941) dzimtajās mājās, kas ir sens Kurzemes sētas celtniecības paraugs.  Muzejā skatāmas “Valters un Rapa” kā arī citu tā laika izdevniecību – “Vaiņags”, “Zemnieka domas” u.c. grāmatas, izveidota lasītava.

(Ziedojums)

 

Tērvetes Staburags - šo gleznaino vietu, kur Tērvetes upe, izmetusi plašu loku, pienāk klāt varenai nogāzei mēdz dēvēt par Tērvetes Staburagu. Pa ceļam uz krauju, takas labajā pusē redzams neparasts purviņš, kas izveidojies kalna galā. 

 

Vecgaviļu dižozols - Tērvetes novadā varam atrast ne tikai staltākās priedes Latvijā, bet arī daudzus  dižkokus, varenākais no tiem Vecgaviļu dižozols, kas atrodas pie Vecgaviļu mājām. Ozola stumbrs un zari bagātīgi noauguši sūnām, starp kurām arī Sarkanajā grāmatā ierakstītā zaļganā vībotne.

   

Ekskursijas noslēgumā ciemojamies Tērvetes vīna darītavā!  Te tiek gatavoti Latvijas augļu un ogu vīni. Īpaši sortimentā ir ērkšķogu gaišie un sārtie vīni, kā arī pēc dabīgās metodes raudzēti dzirkstošie vīni. Apskatīsim vīna darītavu un degustēsim vīnu  jaukā lauku ainavā Tērvetes upes krastā!

(Vīna degustācija ar uzkodām EUR 5)

 

Atgriešanās Rīgā ap 20:00

 

Maršrutu sagatavojusi un vada gide Signe Lūsiņa.

 

Ekskursijas cena: EUR 24

Cenā iekļauts: vieta autobusā, pavadošā gida pakalpojumi

Cenā nav iekļauts: ieejas maksas, ziedojumi, degustāciju maksas

Pamatcena 24 €
trip-pic

Ja neatradāt savu ceļojumu, lūdzu, rakstiet mums - piemeklēsim īsto!

Tālrunis *