29 700 300
67 700 300

Rudens noskaņas Ziemeļvidzemē kopā ar Andri Grīnbergu. Nelieli pārgājieni pa Jēču dabas takām, uz Šīvaru dižakmeni un dramatisko Govs alu! GARANTĒTS

trip-pic

Pieejamie datumi un cenas

21. septembris
1 diena | Latvija
Brīvas vietas ir pieejamas
Valoda - latviešu
Jauni Rakursi
no Rezervēt

Ceļojuma programma

Ekskursijas programmā:

Izbraukšana no Rīgas, Zinātņu akadēmijas – 8:30.

 

Brokastu pauze Raganā 

 

Jēču dabas takas un noslēpumainos Pugu akmeņu krāvumus, par kuru izcelsmi ir vairākas versijas, bet skaidrības tikpat kā nekādas. Kam vajadzēja nomaļā mežā kraut iespaidīgas akmeņu grēdas un veidot tonnām smagu krāvumu kvadrāta formā? Varbūt tā ir Latvijas Stounhendža!? Visu izzināsim kopā ar ģeologu Daini Ozolu, kurš šo neparasto objektu iekļāvis Jēču dabas takā!

  

Dabas takās apciemosim arī brašās taurgovis un savvaļas zirgus! Uzzināsim kā tiem klājas cauru gadu dzīvojot skarbajā Ziemeļvidzemes dabā, kur ziemās sals stindzina un apkārtējos mežos gaudo vilki. Patiks gan bērniem, gan interesanti būs pieaugušajiem!

 

Tikšanās ar Jēču dabas taku veidotāju un kopīgs pārgājiens uz Pugu krāvumiem un pa ganībām.

(Ziedojums: 2 EUR, bērniem un skolēniem – 1 EUR.)

 

Pusdienas – baudīsim jaukā lauku krodziņā. Cena un piedāvājums:

(Riktīgi garšīga soļanka, vistas šķiņķītis ar kartupeļiem un svaigiem salātiem, un sulas dzēriens – 6,50 EUR. Bez zupas 4,50 EUR.)

 

Pēcpusdienā dosimies apskatīt vienu no neparastākajiem Ziemeļvidzemes dižakmeņiem – Šīvaru akmeni. Nezinātājam zaļi apsūnojušo dižakmeni ir patiešām grūti atrast. Akmens slēpjas visai grūti atrodamā vietā, bet – pieejams samērā vienkārši. Skaisto dižakmeni nezināmos laikos pārveidojuši cilvēki, ir pazīmes, kas liecina, ka pie tā noticis kāds īpašs notikums, bet, kas tieši – nav zināms.

  

Gudzonu ala, kas saistīta ar vēl intriģējošākiem nostāstiem par tālām pazemes ejām, atrodas mazās Laņģupītes krastā. Šī ala ir vairāk nekā 2 reizes garāka par Upuralu, bet pilnīgi citāda. Kādreiz tā bija garākā ala Mazsalacas apkārtnē. Ziemās, kad ārā sals, alā var sasildīties, bet kādreiz varēja pat izkarsēties!!! Tepat bija unikāla pirts!

 

Skaņaiskalns ir viens no slavenākajiem Mazsalacas apkārtnes dabas objektiem un vairākums tā apmeklētāju to skata no pretējā krasta, kur iespējams arī pasaukt kas „Ādamam sieva”, un ... izrādās „Ieva”. Mēs šoreiz netrokšņosim, bet baudīsim dabas skaņas un ainavas no Skaņākalna klints augšas, kur paveras lieliskas ainavas uz Salacu un mežiem ielejā.

 

 No Skaņākalna dosimies dažus kilometrus garā pārgājienā gar Salacas ielejas malu pa zaļiem egļu mežiem. Dosimies uz vienu no visneparastākajām Latvijas alām – Govs alu. Jau kopš 1963.gada šī skaistā ala ir aprakstīta dažādā tūrisma literatūrā, bet visai maz apmeklēta. Unikālais klints veidojums ir ar 14 metrus augstām smilšakmens klints sienām, kas veido negatīvās pārkares, bet atseguma plaknēs redzami seno straumju zīmējumi, kas veidojušies devona periodā pirms 360 miljoniem gadu! Govs ala savu nosaukumu ieguvusi no nabaga lopiņa, kas iekritis aizā no augšas. Aizas lielākais platums ir vairāk kā 26 metri, bet šaurākā vieta lejas pusē – 17 metri. Nesen Govs alā notikušas dabisku procesu veicinātas pārmaiņas un tā atkal ir nedaudz citādāka nekā vēl pirms dažiem gadiem! No alas iztek spēcīgs avots, kas ik sekundi dod vairāk nekā 2 litrus ūdens. Nav citas tādas vietas Latvijā!

 

Atgriešanās Rīgā ap 21.30.

 

Ekskursijas cena: EUR 29

Cenā iekļauts: vieta autobusā, pavadošā gida pakalpojumi

Cenā nav iekļauts:  brokastu un pusdienu izmaksas, Jēču taku apmeklējums. 

 

Alu apskatei vēlams paņemt līdzi lukturīti.

 

trip-pic

Ja neatradāt savu ceļojumu, lūdzu, rakstiet mums - piemeklēsim īsto!

Tālrunis *