29 700 300
67 700 300

Tuvā Polija - atpūtai un veselībai! Brauciens ar kuģīti pa Augustovas kanālu, dziedinošais gaiss Goldapas sāls gradētavās, iespaidīgais Stancziku dzelzceļa viadukts! Vigri klostera komplekss un Sejny klostera Dievmāte Brīnumdarītāja GARANTĒTS

trip-pic

Pieejamie datumi un cenas

21. septembris
1 diena | Polija
Brīvas vietas ir pieejamas
Valoda - latviešu
Jauni Rakursi
no Rezervēt

Ceļojuma programma

Ekskursijas programmā:

1.diena - 21.septembris

Plkst. 7:00 izbraukšana no Rīgas, Zinātņu akadēmijas

 Rīta kafijas pauze pa ceļam

 Puņska ir neliela Polijas pilsētiņa, ko mēdz dēvēt arī par Lietuvas šūpuli Polijā. Te dzīvo vairāk kā 70% lietuviešu.

  

Pusdienas krodziņā Puņskā - pusdienosim omulīgā krodziņā pie ezera, baudot tradicionālos lietuviešu un poļu ēdienus. 

(Pusdienu cena ~ 25 zloti)

 Puņskas etnogrāfiskais muzejs ar senām lauku saimniecības ēkām, kas raksturīgas šim Polijas apvidum. Redzēsim dzīvojamo māju, klēti, kūti, aku. Telpās izvietoti seni darba rīki, tekstilizstrādājumi u.c. sadzīves priekšmeti. 

(Ieejas maksa - 5 zloti)

 

Stančiku (Stanczyki) dzelzceļa viadukts - augstākais visā Polijā! 

(Maksa par apmeklējumu - 8 zloti, pensionāriem 5 zloti)

 

Dosimies uz nelielu Polijas pilsētiņu Filipovu, kur ciemosimies pie saimnieces, kura cepj lietuviešu - poļu tradicionālo kūku, ko te dēvē par sękacz (Lietuvā pazīstamu ar nosakumu šakotis). Iespēja iegādāties šakoti mājiniekiem!

   

Goldapa - neliela Polijas pilsētiņa Kaļiņingradas pierobežā. Līdz 1945. gadam bijusi Vācijas sastāvā, pēc Otrā pasaules kara iekļauta Polijas sastāvā. Pateicoties unikālajam klimatas, tīrākajam gaisam Polijā un ārstnieciskajiem resursiem pilsētiņa ir populārs kūrorts.  Dziedniecībā tiek izmantoti minerālūdeņi un dziedinošie ūdeņi - šeit var atrast minerālūdens un dziedināšanas ūdens sūkņu telpu un Mazūrijas sāls gradācijas torņus -vienīgos tādus objektus šajā Polijas daļā! Baudīsim veselīgo piedāvājumu arī mēs!

Apskatīsim sāls gradācijas torņus un pabūsim sāls alā, kas īpaši veselīgi elpošanas ceļiem, asinsrites sistēmai, sekmīgi palīdz dermatoloģiskām problēmām, paaugstina imunitāti utt.

(Sāls alas 45 min. apmeklējums un inhalācijas telpas apmeklējums - 15 zloti)

 

Ierašanās viesnīcā.

 2.diena - 22.septembris

Brokastis viesnīcā (iekļautas ceļojuma cenā) 

  Brauciens ar kuģīti pa Augustovas kanālu – unikāls 100 km garš ūdensceļš, kas veidots, lai savienotu Vislas un Nemunas baseinus. Tas izbūvēts no 1824. līdz 1839. gadam. Kanālam ir 18 slūžas, vidējais dziļums ir 2,25 m. Izbaudīsim ūdensceļu, dodoties ~ 1.5 stundu garā braucienā ar kuģīti uz tālāko punktu - Studiņečnu, kur savulaik pats Jānis Pāvils II vadījis brīvdabas misi.

(Brauciena maksa 35 zloti (~8.00 EUR), bērniem līdz 10 g.v. - 20 zloti)

 Sejny - pilsēta Polijas ziemeļaustrumos, Podlases vojevodistē, uz austrumiem no Suvalkiem. Apmēram 30% no pilsētas iedzīvotājiem ir lietuvieši un pilsēta ir Polijas lietuviešu minoritātes kultūras centrs. Pilsētā atrodas lietuviešu skola un Lietuvas konsulāts, iznāk lietuviešu avīze.

 

 Sejny lepnums - dominikāņu klosteris ar Jaunavas Marijas Baziliku. Klostera pirmsākumi meklējami jau 17.gadsimtā. Savukārt, dievnama interjers ieturēts baroka stilā un lielākā daļa interjera priekšmetu nāk no 18.gadsimta. Vērtīgākais interjera priekšmets ir 15.gadsmita Dievmātes Brīnumdarītājas figūra ar bērnu, veidota triptiha formā, kura īpašos svētkos tiek "atvērta". Iespējams, ka tas ir kāda nezināma Gdaņskas mākslinieka darbs.

(Ziedojums)

 

Pusdienas krodziņā Sejny

(Pusdienu izmaksas ~ 25 zloti)

  

Vigri klosteris - kamendulu ordeņa mūkus uz šejieni nosūtījis karalis Jans Kazimiežš (Jan Kazimierz), 1667.gadā uzdāvinot ordenim salu Vigri ezerā kopā ar medību muižu. Klostera kompleksa celtniecība uzsākta 17.gs. beigās. Klostera mūžs ir bijis visai raibs - tas nodedzis, vairākas reizes atjaunots, ticis nopostīts abos Pasaules karos. Pēc kara tas tika atkal atjaunots. Sakrālās funkcijas uz doto brīdi pilda tikai baznīca. Īpašu slavu klosteris ieguvis pēc tam, kad 1999.gadā te vairākas naktis uzturējies pāvests Jānis Pāvils II. Uzkāpsim arī tornī, no kura baudīsim lielisku skatu uz ezeriem un apkārtni!

(Ekskursija klosterī vietējā gida vadībā 15 zloti  (~3.50 EUR))

  

Pieturas pauze lielveikalā Lietuvā.

 

Atgriešanās Rīgā ap 24:00.

 

Ekskursijas cena: EUR 99

Cenā iekļauts: vieta autobusā, pavadošā gida pakalpojumi, nakšņošana viesnīcā Augustovā ar brokastīm

Cenā nav iekļauts: ieejas maksas, apskates objektos, ēšanas izmaksas, ziedojumi u.c.

 

Uzmanību!

Ceļojumā ņemam līdz ceļošanai derīgu pasi vai ID karti

Polijas zlotus lūdzam samainīt pirms ceļojuma. 1 EUR= ~ 4.33820 Polijas zloti (kurss ir aptuvens un mainīgs!)

trip-pic

Ja neatradāt savu ceļojumu, lūdzu, rakstiet mums - piemeklēsim īsto!

Tālrunis *