29 700 300
67 700 300

Cēsu apkārtnes avoti, ūdenskritumi, klintis, alas un pazemes ezeri rudenī! GARANTĒTS

trip-pic

Pieejamie datumi un cenas

22. septembris
1 diena | Latvija
Pēdējā iespēja!
Palikusi 1 vieta!
Valoda - latviešu
Jauni Rakursi
no Rezervēt

Ceļojuma programma

Ekskursijas programmā:

  • Plkst. 09:00 izbraukšana no Rīgas (no autobusu pieturas pretī Latvijas Zinātņu akadēmijas galvenajai ieejai)

 

  • Amatas upes kājnieku tilts 

Neliela pietura pie Amatas upes, pār kuru uzbūvēts mūsdienīgs tilts. Upes krastā pie tilta stāv akmens ar uzrakstu "Gada labākā būve 2004. Nominācija - inženierbūve".

 

  • Dāvida dzirnavu avoti 

Dāvida avotus ir diezgan grūti sameklēt, te nav norādes zīmju, nav pieejams ceļš līdz galam. Stāvā, mežonīgā krastā pulcējas desmitiem sarkanu avotu - pētnieki ir mēģinājuši visus avotus saskaitīt (un dažiem to sanāk pat ap 40!). Kāpēc avoti ir koši sarkani? Šim neparastajam skatam iemesls ir tas, ka avotu ūdeņos izšķīduši dzelzs sāļi un kalcija karbonāts. Turpat netālu, avotiem apskalotā dziļā gravā, stāv Dāvida dzirnavu drupas - tās1820. gadā cēlis Dāvids Mollers. Padomju laikos dzirnavas piederēja Latvijas Lauksaimniecības akadēmijai. Daukšu ģimene, kas īpašumā atguva Dāvida dzirnavu zemi un mežu, to uzdāvināja Latvijas Lauksaimniecības universitātei (LLU). Tagad te augstskolai ir mācību prakses vieta.

  

  • Raunas Staburags

Ceļotāju vidū īpaši populārs kopš pagājušā gadsimta 60. gadiem. Savdabīgs pēcledus laikmeta veidojums - avots stāvajā Raunas upes krastā izgulsnējis avotkaļķus, kas sacementējušies. Avots, kas plūst pāri Staburagam, turpina audzēt to. Staburaga augšana sākusies pirms apmēram 8000 gadiem. Šobrīd kāpņveida krauja ir ap 35 m gara un nepilnus 4 m augsta.

  

  • Vaives upes dzirnavu ūdenskritums un smilšakmens klintis

 Turpinot mūsu ceļojumu no Raunas puses uz Cēsīm, pašā ceļa malā ieraudzīsim ļoti skaistu ainavu abpus ceļam. Kreisajā pusē var ieraudzīt teritoriju, ko kādreiz piepildīja Vaives dzirnavezers  kā arī bijušo slūžu sistēmu. Vaives upes krastos mazs smilšakmens kanjons un interesanti iežu atsegumi.
 

  • Pusdienas Cēsīs 

 

  •  Kazu gravas ūdenskritums un kaļķakmens klintis

Kazu gravas ūdenskritums un kaļķakmens klintis lielākajai daļai tūrisku ir nezināms dabas objekts, taču to redzēt ir vērts! Kazugravas stāvajā nogāzē ilgstoši notika avotkaļķa ieguve - tagad jau vairākus gadu desmitus tā ir pārtraukta. Stāvajā karjera kraujā izveidojies viens no iespaidīgākajiem Latvijas ūdenskritumiem!

  

  • Spoguļklintis un Dzidravots

Spoguļklintis un Dzidravots - vieta, kur "noķert" pirmatnējās dabas šarmu! Šīs smilšakmens klintis pie Gaujas vecupes ir 140 m garas un 10 m augstas. Virs iežu atsegumiem slejas ar kokiem apaudzis kalns. No iežu pakājes izplūst vairāki avoti, lielākais no tiem - Dzidravots. Dzidravota ūdens iztek tieši no klints ar ātrumu 5 - 10 litri ūdens sekundē un ir izcili tīrs, garšīgs un slavens jau simtiem gadu!

 Vējiņu pazemes ezeri  

Šie ir vienīgie pazemes ezeri Latvijā un Baltijā! Vējiņu pazemes ezerus un alas veidojuši pazemes avoti, kas smilšakmeņos izskalojuši  tukšumus un ejas. Vietējā gida vadībā dosim apskatīt lielo kriteni, kas atgādina lielu, dziļu bļodu. Tāpat kāpsim pa kāpnēm pazemē un apskatīsim unikālu alu sistēmu ar pazemes strautu un diviem pazemes ezeriem. Kā saka pati Vējiņu saimniece: "Ir jālien pazemē, lai redzētu, ka brīnumi nav tikai virs zemes."

(Ekskursija vietējā gida vadībā: ~3 EUR/pers. Iekļūšana Vējiņu pazemes ezeros būs iespējama tikai ideālu laika apstākļu gadījumā. Tā ir atkarīga no mitruma procenta alās.)

 

  • Atgriešanās Rīgā ap plkst. 19:00.

 

Uzmanību! Lūdzam nodrošināties ar laikapstākļiem piemērotu apģērbu un apaviem (atsevišķu objektu apskatei vēlami gumijas zābaki)!

 

Ekskursijas cena: 26 EUR

Cenā iekļauts: vieta autobusā un pavadošā gida pakalpojumi.

trip-pic

Ja neatradāt savu ceļojumu, lūdzu, rakstiet mums - piemeklēsim īsto!

Tālrunis *