29 700 300
67 700 300

Vidzemes kārumi un gardumi – Raunas mājas makaroni un Zaļais siers, neparastie Jeļenas sieri, mākslas kūrorts Lindenhoff, Ķeveitu dārzeņu un jēra našķi, meža vidus miers un kūka Vijciema medību pilī GARANTĒTS

trip-pic

Pieejamie datumi un cenas

25. augusts
1 diena | Latvija
Brīvas vietas ir pieejamas
Valoda - latviešu
Jauni Rakursi
no 27 € Rezervēt
Pamatcena 27 €

Ceļojuma programma

Ekskursijas programmā:

8:00 izbraukšana no Rīgas, pieturas pie Zinātņu akadēmijas

 

Rīta pauze ceļā.

 

Raunas siera ražotne - te vairāk kā 10 gadu garumā saimnieko Ceriņu ģimene un ražo gardu un veselīgu produkciju - dažādus sierus (arī slaveno zaļo sieru), sviestu, makaronus un nu jau arī maizīti! Ekskursija ražotnē un gardās produkcijas degustācija! Iespēja iegādāties produktus!

(Bez maksas)

 

Raunas Staburags - ceļotāju vidū īpaši populārs kopš pag.gs. 60.-tajiem gadiem. Savdabīgs pēcledus laikmeta veidojums - avots stāvajā Raunas upes krastā izgulsnējis avotkaļķus, kas sacementējušies. Avots, kas plūst pāri Staburagam, turpina audzēt to. Staburaga augšana sākusies pirms apmēram 8000 gadiem. Šobrīd kāpņveida krauja ir ap 35m gara un nepilnus 4 m augsta.

 

Par Mākslas kūrortu sevi šobrīd dēvē Liepas muiža. Šeit vairāk kā trīs gadsimtu garumā krājies četru kultūru mantojums – zviedru, vācu, latviešu un krievu. Muižas kompleksa senāka daļa saistīta ar alus brūzi un 18. gadsimtu, savukārt šobrīd skatāmās ēkas un parks ar dīķu kaskādi veidojies līdz pat mūsu dienām. Muižā ilgstoši atradusies skola, taču šobrīd izveidots mākslas kūrorts – vieta, kas raisa radošo darbību, kā arī ļauj atpūsties dabas un mākslas ielokā. Šobrīd te atrodas lauku viesnīca, semināru telpas, kultūras centrs, izstāžu zāle un plašs parks.

Liepas muiža jeb Lindenhof sāka veidoties 17. gadsimtā. Kā vēsta leģenda, tur, kur tagad atrodas Liepas muiža, agrāk bijušas zemnieku mājas. Šo māju saimniekiem bijis jāsūta cilvēki darbos uz Kauguru muižu. Strādnieki stāstījuši darba biedriem, ka viņiem mājās labība pat vēlā rudenī nenosalstot. Šī ziņa nonākusi arī līdz lielkunga ausīm. Kad rudenī kungam labība nosalusi, viņš sūtījis vagaru pārliecināties, ka minētajās mājās labība nav cietusi no sala. Tajos laikos “Liepiņu” mājās dzīvojis kāds stiprs, bet mēms vīrs, vārdā Toms, kas nolēmis vagaru izpērt. Vagars aizmucis un, pārradies mājās, stāstīja, ka tur labība tiešām nav nosalusi. Tad lielkungs licis saimniekus izdzīt no “Liepiņu” mājām, ēkas noplēst un to vietā uzcelt muižu. Tā arī darīts, un muiža ieguva nosaukumu – Liepas muiža.

(Ekskursija Liepas muižā vietējā gida vadībā – 3 EUR)

 

Ciemos pie sieru meistares Jeļenas, kas saimnieko Mārsnēnu pagastā. Saimniece pēc izglītības ir bioloģe un pirms pārcelšanās uz Mārsnēniem strādājusi laboratorijā, tāpēc joko, ka eksperimenti viņai ir tuvi. Tā šeit tapuši vairāk nekā 30 sieri – tostarp tik savdabīgi, bet gardi, kā nātru, somu čīkstošais, indiešu panirs un vairāki saldie sieri. Nogaršosim arī mēs!

(Viesošanās un sieru degustācija EUR 5)

 

Ķeveiti ir bioloģiskās lauksaimniecības saimniecība pašā Vidzemes sirdī – Raunā. Šeit brīvā dabā ganās aitu ganāmpulks, bet dārzos augļus un lapas briedina bioloģiski audzēti augļi un dārzeņi. Saimnieki to visu rūpīgi pārstrādā saldos un sāļos gardumos, vienlaikus viesiem piedāvājot garšīgu, izglītojošu un izzinošu atpūtu ar produkcijas degustāciju. Šeit ieturēsim arī pusdienasjēra gaļas plovu ar rupjmaizes riku un mājas limonādi.  

(Ekskursija, produkcijas degustācija un pusdienas – jēra gaļas plovs ar rupjmaizes riku un mājas limonādi – 10 EUR)

 

Pasaku namiņš meža vidū – tā varētu dēvēt Vijciema Medību pili jeb Bergervillu. Šeit divstāvu koka nams uzcelts jau 19. gadsimta pašās beigās, bet mūra ēka šeit ir kopš 1907. gada, vēlāk šeit atradusies VEF atpūtas bāze. Šobrīd Medību pils ir privātīpašums, saimnieces Agnetas sapņa piepildījums par mājīgu viesu namu. Lielākā daļa interjera iekārtota ar autentiskām 19. gadsimta beigu un 20. gadsimta sākuma mēbelēm. Tas darīts ar nolūku, lai radītu īpašu vēsturisku atmosfēru. Iepazīsim namu un tā stāstus, noslēgumā baudot gabaliņu mājas kūkas un kafiju.

 

(Ekskursija, kūka un kafija – 6,50 EUR)

 

Mājupceļš, atgriešanās Rīgā ap 22:00

 

 

Ekskursijas cena: EUR 27.

Cenā iekļauts: vieta autobusā, pavadošā gida pakalpojumi

Cenā nav iekļauts: ieejas maksas, ēšanas maksas, degustācijas maksas u.c.

Pamatcena 27 €
trip-pic

Ja neatradāt savu ceļojumu, lūdzu, rakstiet mums - piemeklēsim īsto!

Tālrunis *