29 700 300
67 700 300

Kurzemes neparastās pērlītes – cukurgalvas stāsts Zūrās, rāms brauciens ar plostu Sakas upē, aptieķnieka stāsti Ugālē, Užavas bāka GARANTĒTS

Pieejamie datumi un cenas

14. septembris
1 diena | Latvija
Brīvas vietas ir pieejamas
Valoda - latviešu
Jauni Rakursi
no Rezervēt

Ceļojuma programma

Ekskursijas programmā:

7:30 izbraukšana no Rīgas, pieturas pie Zinātņu akadēmijas

 

Rīta pauze ceļā.  

 

Ugāles Aptiekas muzejs atvērta 1895.gadā un darbojas praktiski bez pārtraukuma. Te apskatāmi aptiekas vēstures priekšmeti- dokumenti, izkārtnes, fotogrāfijas un aptiekas trauki, svari un ierīces zāļu gatavošanai. Aptieka interesanta ar to, ka vienā ēkā apvienotas gan aptiekas telpas, gan aptiekāra dzīvojamās telpas.

(Ziedojums)

 

Salduma stāstu izzināsim Zūru muzejā – šeit nelielā novadpētniecības ekspozīcijā atrodams unikāls priekšmets – Latvijas pirmās cukurfabrikas cukurgalvas atliešanas forma - māla konuss apdarināts koku un koka stīpām. Tā 2017. gadā saņēma Kurzemes Tūrisma asociācijas balvu “Lielais Jēkabs” nominācijā “Dižais Kurzemes eksponāta stāsts”.  Cukurfabrika Zūrās tapa 1838.gadā, pateicoties grāfa Gustava fon Lamzdorfa uzņēmēja talantam. Viņš no Vācijas ieveda Latvijā pirmās cukurbiešu sēklas, apstādīja ar tām 100 pūrvietas un uzaicināja speciālistu cukura ražotnes atvēršanai. Saražotā produkcija galvenokārt noderēja paša grāfa spirta brūzim, bet pie salduma tika arī citi pirktspējīgi interesenti. Iepazīsim “Cukurgalvas stāstu” – kā cukurbietes sēkliņa pārtop cukurā, kā arī iemēģināsim roku kādas konfektes gatavošanā pēc senajām receptēm! 

(Ekspozīcijas apmeklējums – 1 EUR pieaugušajiem, 0.50 EUR pensionāriem, skolēniem)

Užavas bāka atrodas klusā, neapdzīvotā vietā un kā balts kuģis izslejas virs priežu mežu galotnēm, lai vadītu nakts ceļotājus. Bāka celta 1879. gadā un slejas 21 metra augstumā. Reiz kāpa tās pakājē stiprināta ar kadiķu klūgu groziem, kas pildīti ar akmeņiem, vēlāk krasts nostiprināts ar betona bluķiem.

(Bākas apskate – 0,80 EUR pieaugušajiem un pensionāriem, 0,35 EUR skolēniem)

 

Pusdienas viesu namā „Imantas”, kas atrodas kādreizējās Labraga muižas teritorijā vien pārsimt metru attālumā no jūras, pie Rīvas upes un Baltijas jūras stāvajiem krastiem. Viesu nama kafejnīcas lepnums – uz ugunskura vārīta zivju soļanka, kuru šajā reizē baudīsim arī mēs! 

(Zivju soļanka ~3,50 EUR)

 

Dosimies apmēram divas stundas (atkarīgs no laika apstākļiem) garā braucienā ar plostu Sakas upē,ieklausoties upes un Pāvilostas stāstos. Braucienā redzēsim senas  pāļu pietātnes, vecā spirta brūža skursteņus, tīklus un motorlaivas. Tāpat aizbrauksim līdz dzelzceļa tiltam, apskatīsim elegantas pils kāpnes, kas Upesmuižas parkā ved līdz ūdenim u.c. interesantas lietas!

(Brauciens ar plostu – 5 EUR)

  

Ja jau pie jūras, nobaudīsim kūpinātas zivis! Vērosim, kā tās tiek izņemtas no kūpinātavas, un vēl siltas nogaršosim.

(Svaigi kūpinātu zivju degustācija un tēja – 5 EUR)

 

Mājupceļš

 

Atgriešanās Rigā ap 22:00

 

Ekskursijas cena: EUR 29

Cenā iekļauts: vieta autobusā, pavadošā gida pakalpojumi

Cenā nav iekļauts: degustācijas maksas, ēšanas maksas u.c.

Ja neatradāt savu ceļojumu, lūdzu, rakstiet mums - piemeklēsim īsto!

Tālrunis *