29 700 300
67 700 300

Gada notikums suitos - Alsungas Miķeļtirgus, suitu pusdienas un rudens vēji Jūrkalnē, baznīca bez torņa un alus Užavā, kaņepju tēja dienas noslēgumā GARANTĒTS

Pieejamie datumi un cenas

28. septembris
1 diena | Latvija
Brīvas vietas ir pieejamas
Valoda - latviešu
Jauni Rakursi
no 27 € Rezervēt
Pamatcena 27 €

Ceļojuma programma

Ekskursijas programmā:

 

Plkst. 8:00  izbraukšana no Rīgas, Zinātņu akadēmijas.

 

Kafijas pauze pa ceļam.

 

 

Brīvs laiks Miķeļdienas gadatirgū Alsungā. Svētā Miķeļa svētku svinēšanas tradīcijas pirmsākumi Alsungā meklējami ap 1625. gadu, kad novada īpašnieks Jēkabs fon Šverins vecākās koka baznīcas vietā uzbūvēja pašreizējo mūra baznīcu un veltīja to svētajam erceņģelim Miķelim, nosakot arī to, ka šajā dienā Alsungā ir jārīko gadatirgus. Līdz pat mūsu dienām Miķeļtirgus suitu zemes galvaspilsētā ir viens no gada raibākajiem pasākumiem!

 

Iepazīsim Alsungu vietējā gida vadībā. Alsunga ir senās suitu zemes centrs, katoļu saliņa luterticīgajā Kurzemē. Šeit ilgi saglabājušās tradīcijas apģērba un mielastu gatavošanā, dažādos amatos un ikdienas solī. Alsunga lepojas ar vienu no Latvijas retajām viduslaiku pilīm, kas līdz mūsdienām daļēji saglabājusies savā vēsturiskajā veidolā un baznīcu, kas nosaukta Svētā Miķeļa vārdā.

(Ekskursija vietējā gida vadībā, Alsungas pils, muzeja apmeklējums – 2,20 EUR pieaugušajiem, 1,50 EUR skolēniem, pensionāriem; baznīcā ziedojums)

   

Suitu pusdienas Spēlmaņkrogā. 

EUR 6.50

 

Jūrkalnes stāvkrasts – viena no gleznainākajām vietām Latvijas jūras piekrastē. Šeit stāvkrasts paceļas līdz pat 20m augstumā un kāpu priedes un jūras krasts glabā stāstus par Laimīgo kalnu – Feliksbergu.

  

Viesosimies Užavas alus darītavā, lai iepazītos ar alus darīšanas procesu un nobaudītu tā gala rezultātu. Užavas Alus pieturas pie pamatvērtībām, tādēļ alu brūvē tradicionālā veidā, izmantojot tikai četrus dabiskos komponentus - ūdeni, miežu iesalu, raugu un apiņus. Užava alus darītavas izveidei izvēlēta apzināti, novērtējot šajā vietā esošā ūdens augsto kvalitāti.

(Ekskursija darītavā un alus degustācija – 6 EUR personai)

 

Apskatīsim savdabīgo 1783. gadā uzcelto un 1892. gadā atjaunoto Užavas luterāņu baznīcu, kurai nav torņa – divi zvani novietoti zem nojumes virs baznīcas ieejas durvīm, ārpusē. Baznīcas altāris un durvju komplekts no 18. gadsimta ir valsts kultūras pieminekļu objektu sarakstā.

(Ziedojums)

 

Mājupceļā viesosimies saimniecībā Kuldīgas pusē, kur plešas kaņepju lauki. Te augstā godā tur arī senču tradīcijas un apvieno tās ar mūsdienīgām tendencēm. Tā līdztekus kaņepju stakam te top kaņepju lapu tēja. Bēniņi pārvērsti par viesu zāli un tējas žāvētavu. Ciemosimies saimniecībā, uzklausīsim saimnieku stāstījumu, dzersim veselīgo kaņepju lapu tēju, mielosimies ar kaņepju cepumiem.

(Maksa EUR 2)

 

Atgriešanās Rīgā ap 22:00

 

Ekskursijas cena: EUR 27. 

Cenā iekļauts: vieta autobusā, pavadošā gida pakalpojumi

Cenā nav iekļauts: ieejas maksas, ziedojumi, ēšanas maksas

Pamatcena 27 €

Ja neatradāt savu ceļojumu, lūdzu, rakstiet mums - piemeklēsim īsto!

Tālrunis *