29 700 300
67 700 300

Kurzemes vīnu ceļojums - vīni, sieri un zivis – “Kasparu” mājas vīni un sieri Tumē, “Mazburku” vīnogulāju pakalni, veselīgie “Satori Alfa” smiltsērkšķi, jūras vēju izauklēti vīni un zivju gardumi Kaltenē GARANTĒTS

Pieejamie datumi un cenas

22. septembris
1 diena | Latvija
Brīvas vietas ir pieejamas
Valoda - latviešu
Jauni Rakursi
no Rezervēt

Ceļojuma programma

Ekskursijas programmā:

8:30 izbraukšana no Rīgas, pieturas pie Zinātņu akadēmijas

 

Viesošanās “Mazburku” saimniecībā Tukuma pievārtē ainaviskā vietā, kurā patiešām uz mirkli var sajusties kā Itālijā! Te gandrīz četru hektāru platībā zaļo viens no lielākajiem vīna dārziem Latvijā un nogatavojas vairāk kā 60 šķirņu vīnogas! No vīnogām saimniece raudzē lieliskus vīnus, kuri apbalvoti ar prestižām, t.sk. starptautiskām godalgām. Pirms desmit gadiem, prātojot par to, ko stādīt vecmāmiņas īpašuma dienvidu nogāzē, pieņemts lēmums to aizpildīt ar vīnogulājiem. Ar Eiropas Savienības finansējumu iestādīts pirmais dārzs, bet četri hektāri apgūti pamazām. Otra saimniecības specializācija ir aitu audzēšana. Dosimies ekskursijā pa vīnogu dārzu, apskatīsim aitiņas un pēc tam omulīgā gaisotnē uz terases degustēsim izcilas kvalitātes vīnogu vīnu ar uzkodām!

(Ekskursija un 2 vīnu degustācija ar uzkodām EUR 10, piemērotos laika apstākļos iespējams iegādāties vīnogas – 5 EUR/kg)

 

Iepazīsim un nobaudīsim vienas no vērtīgākajām Latvijā audzētajām ogām – smiltsērkšķus Satori Alfa ražotnē, paviesosimies arī starp kokiem, kas ik rudeni dāvā šīs vērtīgās ogas. Smiltsērkšķu ogas satur 14 vitamīnus, ir nepārspējams veselības un enerģijas avots, uzlabo sirds un asinsvadu, asins rades, kaulu un locītavu sistēmas darbību, sniedz enerģiju un mundrumu. Uzņēmums Satori Alfa nodarbojas ar smiltsērkšķu audzēšanu un pārstrādi, smiltsērkšķu nektārs tiek ražots pēc īpašas receptes sadarbībā ar Latvijas zinātniekiem un tā izgatavošanas tehnoloģija ir aizsargāta. Ar gadiem krātā pieredze ļauj saglabāt visu to īpašību un vērtību kopumu, ko satur unikālie un vitamīniem bagātie smiltsērkšķa augļi.

(Ekskursija ražotnē, stāstījums un produkcijas degustācija – 2,50 EUR personai)

 

Saimniecībā „Kaspari” baudīsim mājas vīnus, kam izejvielas izaudzētas pašu dārzā, kā arī vietējo mājražotāju gatavotus sierus un marmelādes. Saimniecībā vairāk kā 6 hektāru platībā tiek audzēti augļu koki un ogulāji, ir arī sava bišu drava. Uz vīna darīšanu Kradevicu ģimeni pamudinājis sievas onkulis Jānis Kovaļevskis – sākotnēji “Latvijas Balzama” vīndaris un liķiermeistars, bet vēlākos gados vairāku Latvijas kolhozu vīna cehu darbības aizsācējs un vīndaris, cilvēks ar vairāk nekā 50 gadu darba pieredzi vīna ražošanā. Jāņonkulis savu mūža nogali pavadījis Kradevicu ģimenē, sakot – „Jums ir ogas un āboli, kāpēc netaisīt vīnu!” Tā aizsākusies vīna darīšana “Kasparu” vīna darītavā – zinoša, ilggadīgas pieredzes bagāta vīra pavadībā un uzraudzībā. Izstādē „Riga Food” 2017. „Kasparu” vīni ieguva pirmo vietu izstādes apmeklētāju balsojumā alkoholisko dzērienu kategorijā par augļu un ogu vīniem.

Sadarbojoties trīs Tumes pagasta ražotājiem – Dainim Erbsam ar “Dāru” kazu sieriem, augļu, ogu konfekšu ražotājai Līvijai Paparinskai no IU ”Liepa” un “Kasparu” vīniem, interesentiem tiek piedāvātas degustācijas, daudzveidīgu garšu izbaudīšanai.

(4 veidu vīnu un sieru degustācija – 6 EUR)

 

Pusdienas kādā no Tukuma kafejnīcām.

 

Ciemā, kura nosaukuma izcelsme liecina par zušiem, piestāsim Zušuciema parkāEngures centrā 2018. gada augustā atklāts jauns vides objekts, kas vienlaikus ir skulptūru parks un atpūtas vieta, vēstot par zušu ceļu no Engures uz Sargasu jūru un atpakaļ. Parka autori ir mākslinieki Velga Vītola un Gaitis Burvis. Parka devīze ir "Zušu ceļš" – stāsts, kas ar sešiem vides objektiem vēstī par dūņu ķēniņa zuša un piejūras cilvēka dzīvi. Katram objektam ir savs nosaukums – "Sargasu akmens", "Murds", "Zvejnieks", "Laivas sols", "Latvijas zivis", "Copes gaisma”. Šeit atrodami arī trīs laukakmeņi, kuros iemūžinātas Latvijas zivis.

 

Ciemojamies Kaltenes ciemā, kur saimniece gatavo gardus zivju ēdienus, gan pēc senām Kaltenes zvejnieku tradīcijām, gan mūsdienīgākus - reņģes, brētliņas un siļķes gan salātos, gan dažādās marinādēs. Turklāt, no dārzā un mežā lasītām ogām top mājas vīni - dzērveņu, ķiršu, ērkšķogu, plūmju, pieneņu, pīlādžu, vīnogu, cidoniju, rabarberu u.c.

Degustēsim ~10 veidu vīnus, ~5 veidu zivju produkciju un kādu īpašu, interesantu zivju ēdienu!

(Vīnu un zivju gardumu degustācija – 7 EUR).

 

"Sensenos laikos vells ness’ akmeņs’ no Zviedrijs’ uz Talsim, lai būvēt desmito pakaln’, bet darijs’ to tik lēn’, ka nav paspējs’ pa tums’. No rīt’, nodziedot vietējam Kaltens’ gailim, tas nomet’ akmeņs’ kur pagadās." Tā Kaltenē esot izveidojusies viena no ainaviski savdabīgākajām akmeņainajām piekrastēm Latvijā. Krasta oļi šeit bagāti ar Litorīnas jūras laika ūdens iemītnieku fosilijām. Ja citur meklējam laimes akmeņus ar caurumiņiem (arī tādi šeit ir), tad Kaltenē – ar gliemežvākiem, vēzīšiem un citiem seniem “zvēriņiem”. Bez tam, seklos līčus šeit iecienījuši ūdensputni un pavasaros un rudeņos migrējošie gulbji brīžam skaitāmi pat vairākos simtos... Dienas noslēgumā mirklis pie jūras.

 

Mājupceļš, atgriešanās Rīgā ap 21:00.   

 

Ekskursijas cena: EUR 26

Cenā iekļauts: vieta autobusā, pavadošā gida pakalpojumi

Cenā nav iekļauts: ieejas maksas, ēšanas maksas, degustāciju maksas u.c.

Ja neatradāt savu ceļojumu, lūdzu, rakstiet mums - piemeklēsim īsto!

Tālrunis *