29 700 300
67 700 300

Kā top leģendārā fabrikas "Dzintars" kosmētika, dabas garšas bagātība Doles salā. Slavenās Balodnes dūņas, Baldones sanatorijas parka stāsti un Mercendarbes muižas šarms GARANTĒTS

Pieejamie datumi un cenas

19. septembris
1 diena | Latvija
Brīvas vietas ir pieejamas
Valoda - latviešu
Jauni Rakursi
no Rezervēt

Ceļojuma programma

Ekskursijas programmā:

Plkst. 9:30 izbraukšana no Rīgas, Zinātņu akadēmijas

 

Ekskursija kosmētikas fabrikas "Dzintars" vēstures muzejā - akciju sabiedrības «Dzintars» vēsture ir aizsākusies 19.gadsimta vidū 1849. gadā, kad, būtībā, tika likti pamati parfimērijas un kosmētikas rūpniecības nozarei Latvijā. Ciemosimies fabrikas muzejā, uzzināsim par parfimērijas vēsturi Latvijā, iepazīsimies ar tā ražotajiem izstrādājumiem, noteiksim smaržas u.c. atraktīvi pavadīsim laiku. Pēc ekskursijas būs iespēja iepirkties fabrikas veikaliņā ar 20% atlaidi.

(Ekskursija vietējā gida vadībā EUR 3)

  

Izbaudām dabas garšu bagātību Doles salā - ciemojamies saimniecībā, kur no Doles dabas parkā ievāktiem un pašu saimniecībā audzētiem augiem top vairāk kā 50 veidu zāļu tējas! Dosimies ekskursijā pa tējas dārzu, ieklausīsimies viedos padomos un dzersim zāļu tējas, baudot arī kādu gardumu! 

(Ekskursija un zāļu tēju degustācija ar uzkodām - 4 EUR)

 

Pusdienas Baldonē 

 

 

Jau izsenis Baldone ir bijusi slavena ar saviem dabas dziednieciskajiem resursiem – ārstnieciskajām dūņām un minerālūdens avotiem, jo  sērūdens dziednieciskās īpašības nodrošināja Baldones uzplaukumu un atpazīstamību gan Latvijā, gan citviet pasaulē, un dziednieciskie dabas resursi joprojām atrodas  Baldonē. Dosimies nelielā pastaigā pa parku, lai klausītos vēl nedzirdētus sanatorijas parka stāstus, priecātos par seno koka apbūvi, aplūkotu atjaunotās sērūdeņu avotu skulptūras un nogaršotu sērūdeni!

Aiziesim arī līdz vietai, kur būs iespējams paņemt ļoti vērtīgās Baldones dūņas savām vajadzībām!

(Ekskursija vietējā gida vadībā EUR 2)

 

 

Mercendarbes muiža-  viena no krāšņākajām Baldones vēsturiskajām celtnēm. No pagājušā gadsimta sākuma ir saglabājušās ieejas vestibila grīdas flīzes un oriģinālie sienu krāsojuma fragmenti, kā arī senās kāpnes, kas ved uz otro stāvu. Skaistākās telpas atrodas ēkas 2. stāvā – Svinību zāle un Līvenu zāle ar pēdējā muižas īpašnieka Karlosa fon Līvena portretu, kas gleznota ap 2000.gadu no 1914.gada fotogrāfijas. Muižas lepnums - 18.gadsimta rokoko stila ozolkoka ārdurvju vērtnes, kas ir kļuvušas par augstvērtīgu vēstures mantojumu un valsts nozīmes mākslas pieminekli, un Liepu aleja, kas ir valsts nozīmes dabas piemineklis. Dosimies ekskursijā, uzzināsim muižas vēstures stāstus un nobaudīsim tēju/kafiju ar smalkmaizītēm.

(Ekskursija un kafijas pauze – 3 EUR)

 

Ekskursijas noslēgumā - Rīgas ainava no skatu torņa Riekstukalnā! Vienā no Riekstukalna nogāzēm 2018. gadā ir uzbūvēts 19,2 metrus augsts metāla tornis no kur paveras unikāla Latvijas dabas un arī galvaspilsētas ainava ar Rīgas vēsturiskajiem torņiem un augstceltnēm, kā arī Baldones un tuvāko novadu zaļiem pakalniem. Vēstures avotos minēts, ka jau 1937. gadā Baldones labierīcības biedrība Riekstukalnā uzbūvēja koka skatu torni.

 

Atgriešanās Rīgā ap 19:30.

 

Ekskursijas cena: EUR 24

Cenā iekļauts: vieta autobusā, pavadošā gida pakalpojumi

Cenā nav iekļauts: ieejas maksas, ēšanas maksas u.c. izmaksas


Ja neatradāt savu ceļojumu, lūdzu, rakstiet mums - piemeklēsim īsto!

Tālrunis *