29 700 300
67 700 300

"REVIDENTS Sylagolā" Daugavpils teātrī, mazais Vaboles ciems un latgaliešu komas pusdienās GARANTĒTS

trip-pic

Pieejamie datumi un cenas

20. oktobris
1 diena | Latvija
Brīvas vietas ir pieejamas
Valoda - latviešu
Jauni Rakursi
no 28 € Rezervēt
Pamatcena 28 €

Ceļojuma programma

Ekskursijas programmā:

Plkst. 8:00 izbraukšana no Rīgas, Zinātņu akadēmijas

 

Rīta kafijas pauze pa ceļam

 

Ciemojamies mazajā Vaboles ciemā, kur vienā no 19. gadsimta sākumā celtajām grāfa Plātera-Zīberga muižas ēkām ierīkots muzejs tautas atmodas darbiniekiem - brāļiem Skrindām. Te dzirdēsim stāstus par Vaboles  pagasta vēsturi, krucifiksiem, kuri Vaboles pagastā vēl joprojām saglabājušies kuplā skaitā u.c.

 

Kulinārā mantojuma pusdienas  - baudīsim latgaliešu ēdienu - komas - klimpas ar žāvētas gaļas un sīpolu pildījumu, dzersim  tēju/kafiju un mielosimies ar plātsmaizi.

(Ekskursija muzejā un pusdienas - EUR 7.50, pensionāriem EUR 7)

Daugavpils pilsētas ekskursija

  

Plkst. 15:00 Daugavpils teātrī izrāde "Revidents Sylagolā"  - Nikolaja Gogoļa lugu Latgales reālijām adaptēja rakstniece un dramaturģe Monika Zīle, savukārt komēdiju „Revidents Sylagolā” iestudēja režisors Oļegs Šapošņikovs.  Jāpiebilst, ka izrādē varoņi runā ne tikai latgaliski, bet arī latviski, angliski un itāliski, pietuvinot izrādes notikumus mūsdienu situācijai.

„Revidents Sylagolā” vēsta par kādu pārpratumu, kas daudziem kļūst par liktenīgu kļūdu. Sylagola novada pašvaldības sēdē kļūst zināms, ka kaimiņpašvaldībā nesen veikta pārbaude, kas atklājusi vairākus pārkāpumus. Vietējās amatpersonas pārņem panika, labi izprotot, ka arī viņu pašvaldībā viss ir baltiem diegiem šūts. Tajā pat laikā vietējā viesnīcā apmetas divi svešinieki, un domes deputāti pieņem steidzīgu lēmumu: jāglābj situācija, izpeldinot viesmīlībā noslēpumainos Sylagola viesus, kas noteikti ir nomaskējušies ierēdņi no Briseles. Savukārt nedaudz apmaldījušies un finansiālās grūtībās nonākušie afēristi it nemaz nav pret tik sirsnīgu un dāsnu uzņemšanu un nolemj piespēlēt vietējiem vientiešiem...

Izrādē „Revidents Sylagolā” galvenās lomas izpilda aktieris Jānis Jarāns (Sylagola novada pašvaldības mērs) un Roberto Meloni (afērists), pārējās lomās iedzīvojās Daugavpils teātra aktieri Maija Korkliša, Zanda Mankopa, Nikolajs Gedzjuns, Līga Ivanova, Kristīne Veinšteina, Ritvars Gailums, Māris Korsiets, Egils Viļumovs, Inese Ivulāne – Mežale, Mihails Abramovs. Izrādē piedalās arī Daugavpils teātra trupas dejotāji.

(Biļetes cena 3.,4 un 5. rindā EUR 12.50)

 

Atgriešanās Rīgā ap 22:00.

 

Ekskursijas cena: EUR 28

Cenā iekļauts: vieta autobusā, pavadošā gida pakalpojumi

Cenā nav iekļauts: teātra biļete, ieejas maksas, ēšanas maksas

Pamatcena 28 €
trip-pic

Ja neatradāt savu ceļojumu, lūdzu, rakstiet mums - piemeklēsim īsto!

Tālrunis *