29 700 300
67 700 300

Uz Baltkrieviju bez vīzas! Grodņa- tradicionāli baltkrievu ēdieni, tautas dziesmas un dejas ar folkloras kopu, iespaidīgā Grodņas Sinagoga, ebreju amati, teātra nams ar vairāk kā 300 gadus senu vēsturi GARANTĒTS

trip-pic

Pieejamie datumi un cenas

16. - 17. novembris
2 dienas | Baltkrievija
Brīvas vietas ir pieejamas
Valoda - latviešu
Jauni Rakursi
no Rezervēt

Ceļojuma programma

Ekskursijas programmā:

 1.       diena

 

Izbraukšana no Rīgas, Zinātņu akadēmijas pl 7:15

 

Rīta kafijas pauze ceļā.

 

Laiks ceļā cauri Lietuvai.

 

Pusdienas kādā no kafejnīcām Birštonas pilsētā vai apkaimē. (Cepelīni ar kefīru ~ 5 – 6 EUR)

 

Lietuvas / Baltkrievijas robeža.

 

Ekskursija Grodņas pilsētā vietējā gida vadībā krievu valodā -tā pastāvēšanas gaitā vairākkārt mainījusi valstisko piederību – dibināta kā Krievzemes pilsēta, 13. gadsimtā to iekaroja lietuvieši un iekļāva Lietuvas lielkņaizstes sastāvā, drīz vien pārveidojot par vienu no varenās Žečpospoļitas centriem, kur notika pat Seimu (valdības) sanāksmes līdz 18. gadsimta pēdējiem gadiem. Trešās Polijas dalīšanas rezultātā tā nonāca Krievijas impērijas pakļautībā, bet Pirmajā pasaules karā un pēc tā pilsētā valdīja vācieši. Vien kopš 1991. gada Grodņa ir neatkarīgas Baltkrievijas sastāvā.

 

 Katrs no laikmetiem pilsētā atstājis savas iezīmes, kuras iepazīsim ekskursijā vietējā gida vadībā. Vecpilsētas šaurajās ieliņās joprojām saglabājies viduslaiku gars un Žečpospoļitas noskaņas. Te katram esot iespēja saklausīt pagātnes balsi... Redzēsim 12. gadsimtā celto Koložas baznīcu, kas tiek uzskatīta par pašu neparastāko baznīcu Baltkrievijas teritorijā – īpaši mūrēti krāsaini laukakmeņi veido rakstus baznīcas sienās, caur sienām vijas slepenas kāpnes, sienās iemūrēti īpaši skaņu pastiprinoši māla podi. Blakus tai atrodas Grodņas vecā pils, saukta arī par Batorija pili. Tās pirmsākumi esot meklējami jau 11. gadsimtā, bet laika gaitā katrs no valdniekiem veicis savus uzlabojumus – Vitauts Dižais piebūvēja gotiskus torņus, Jagailim Grodņa patikusi pat labāk par īsteno valsts galvaspilsētu, bet Stefans Batorijs gribējis šeit ieviest Ziemeļitālijas elpu... Ja ir Vecā pils, jābūt arī Jaunajai pilij un abas savieno 300m garš arku tilts. Šī ir vieta, kur notika pēdējā Žečpospoļitas Seima sanāksme. Pils būvēta klasiskā stilā sakšu arhitektu uzraudzībā 18. gadsimta vidū un paceļas virs Nemunas stāvā krasta, radot īpaši majestātisku iespaidu. Apskatīsim vecpilsētas baroka pērli – Sv. Franciska Ksaviera katoļu katedrāli, kas cauri gadsimtiem saglabājusies bez vērā ņemamām izmaiņām. Par spīti tam, ka oficiāli baznīca bija slēgta teju 30 gadus un notika mēģinājumi šeit ierīkot muzeju vai koncertzāli, ik svētdienu ticīgie šeit sapulcējās uz lūgšanām. Grodņas vēstures neatņemama sastāvdaļa ir ebreju kopienas izveide 14. gadsimta noslēgumā, par ko liecina sinagoga.

  

Tradicionālas baltkrievu ēdienu vakariņas, pēc kurām laidīsimies piedzīvojumā ar folkloras kopu – klausīsimies viņu dziesmās un izkustināsim kājas, mācoties tautas dejas!

 

Brīvs vakars Grodņā.

 

Nakšņošana 3* viesnīcā Grodņā.

 

2.       Diena

 

Brokastis viesnīcā.

  

Daļu zīmīgas Grodņas vēstures veido arī tās ebreju kopiena, kura šeit aktīvi darbojas arī šodien. Apmeklēsim Grodņas sinagogu, krāšņu20. gadsimta sākuma ēku, kura arī šobrīd ir aktīvs ebreju dzīves un kultūras centrs. Šis nams ir viena no senākajām Eiropas sinagogām, kas šobrīd būtu pelnīti saucama arī par vienu no skaistākajām, celta trīs stāvos dekoratīvā krievu jūgendstilā. Šobrīd ēka ir pilnībā funkcionējoša, tajā iespējams nobaudīt košera ēdienus, kā arī atvērts muzejs, veltīts Grodņas ebreju kopienai gadsimtu gaitā. Uzzināsim Sinagogas stāstu ekskursijā vietējā gida vadībā, piedalīsimies deju un kāda tradicionāla ēdiena meistarklasē!

 

Apmeklēsim vienu no Grodņas lepnumiem – Leļļu teātri un tā muzeju, kura pirmsākumi iestiepjas jau 18. gadsimtā, kad teātri atvēra pēc pilsētas galvas Tīzenhauza iniciatīvas, kurš joprojām tiek godināts kā izcils pilsētas pārvaldnieks. Teātrī sākotnēji darbojās itāļu aktieru trupa, kurus drīz vien nomainījuši Grodņas mūzikas un teātra skolas audzēkņi un kolektīvs tika uzskatīts par labāko ne vien mūsdienu Baltkrievijas teritorijā, bet par vienu no izcilākajiem visā Eiropā. Pats Krievijas cars Aleksandrs I reiz atvēlējis 2000 rubļu ēkas restaurācijai 19. gadsimta sākumā. Ar dažādiem uzlabojumiem teātris vēsturiskajā namā darbojas joprojām, kopš 1984. gada kā leļļu teātris, kura repertuārā nepārtraukti ir ap 50 dažādas izrādes bērniem un pieaugušajiem. Apmeklēsim namu, kurā teātra mūzas mīt jau vairāk kā 300 gadu!

 

Pusdienas Grodņā.

  

(Programma Grodņā – vietējā gida vadīta ekskursija pilsētā, vakariņas ar tradicionāliem ēdieniem un folkloras ansambļa priekšnesumu, ieejas biļete Leļļu teātrī, Sinagogas apmeklējums ar deju un kāda tradicionāla ēdiena meistarklasi, pusdienas - 35 EUR + ziedojumi dievnamos)

 

Brīvs laiks lielveikala apmeklējumam (~1h).

 

Baltkrievijas / Lietuvas robeža.

 

Neliela pietura Alītā – Baltās Rozes tilts – augstākais gājēju tilts Lietuvā. Savulaik tas celts dzelzceļa un kariešu vajadzībām 19. gadsimta pašās beigās pēc jaunas kronšteinu tehnoloģijas. 1915. gadā cara karaspēks tiltu uzspridzināja, bet vācu armija uzbūvēja pagaidu koka tiltu. Satiksmē tiltu izmantoja līdz 1926. gadam, kad to demontēja. Tilts no jauna uzbūvēts 2015. gadā un atklāts nākamā gada 4. jūnijā, kļūstot par Lietuvas augstāko tiltu, sasniedzot 38m augstumu virs upes. Šobrīd tilts piemērots gājēju un velosipēdistu kustībai. No tā paveras gleznains skats ne vien uz Nemunas ūdeņiem, bet arī uz seno, leģendām apvīto Alītas pilskalnu. Pastaiga pār tiltu.

 

Atgriešanās Rīgā ap 23:00.

 

Ekskursijas cena: EUR 110

Cenā iekļauts: vieta autobusā, pavadošā gida pakalpojumi, nakšņošana 3 * viesnīcā Grodņas centrā, brokastis, iebraukšanas caurlaides, apdrošināšana

Cenā nav iekļauts: ēšanas izmaksas, programma Grodņā, personīgie tēriņi

  

Lūdzam ņemt vērā:

  • Robežas šķērsošanai vienīgais derīgais dokuments ir PASE (un Uzturēšanās atļauja, ja tāda nepieciešama ES).
  • Pases derīguma termiņam jābūt vismaz 6 mēnešus pēc plānotā atgriešanās datuma (17.11.2019.)
  • Ekskursija, folkloras programma un muzeju apmeklējumi Grodņā notiek vietējā, krievu valodā runājoša gida vadībā.
  • Pašu ērtības labad valūtas maiņu lūdzam veikt jau Latvijā, orientējošs kurss – 10 BYN (Baltkrievijas rubļi) ~4 EUR, bet līdz brauciena sākumam tas var mainīties. Vēlams ņemt līdzi skaidru naudu, jo ne visur pieejami karšu maksājumi.
  • Pakalpojumu cenas var mainīties no organizatora neatkarīgu apstākļu dēļ.
  • Apdrošināšanai senioriem virs 70 gadu vecuma nepieciešams aizpildīt papildu anketu. 
trip-pic

Ja neatradāt savu ceļojumu, lūdzu, rakstiet mums - piemeklēsim īsto!

Tālrunis *