29 700 300
67 700 300

Ziemassvētku tirdziņš Tartu ar karstvīna smaržu un atklājumi Igaunijas Nacionālajā muzejā

trip-pic

Pieejamie datumi un cenas

14. decembris
1 diena | Igaunija
Brīvas vietas ir pieejamas
Valoda - latviešu
Jauni Rakursi
no 28 € Rezervēt
Pamatcena 28 €

Ceļojuma programma

Ekskursijas programmā:

 

Plkst. 7:00 izbraukšana no Rīgas, Zinātņu akadēmijas.

 

Rīta kafijas pauze pa ceļam.

 

Igauņu lepnums - Igaunijas Nacionālais muzejs! 2016. gadā atklātais muzejs tapis desmit gadu garumā, izmaksājis vairāk nekā 70 miljonus eiro un ir modernākais muzejs Ziemeļeiropā, bez tam 2018. gadā tas ieguvis Keneta Hadsona balvu (viena no Eiropas Gada Muzeja balvām) par neparastu un drosmīgu risinājumu, kas izaicina ierastos uzskatus par muzeju. Jaunā ēka atrodas bijušā padomju lidlauka skrejceļa galā un to it kā simboliski turpina, izaugot no zemes kā skrejceļa turpinājums un slīpi tiecoties debesīs. Tās garums ir iespaidīgs -  trīssimt piecdesmit seši metri!

Muzejs stāsta par igauņu ikdienas dzīvi, tradīcijām un kultūras attīstību no pirmajiem ieceļotājiem – roņu medniekiem – līdz pat “Skype” izgudrotājiem. Pamatekspozīciju papildina tematiskas ekspozīcijas, piemēram, par epidēmijām, dārzniecību vai tualetes attīstību cauri gadsimtiem. Otra ekspozīcijas daļa veltīta 18 citu somugru tautu, tostarp lībiešu, kultūras vēsturei.

 (Ekskursija muzejā latviski runājoša gida vadībā pieaugušiem EUR 16, pensionāriem EUR 12).

 

Tartu pilsētu mēdz dēvēt gan par Labo domu galvaspilsētu, gan Igaunijas studentu galvaspilsētu. Tā apbur ar savu senatnes elpu un modernās pasaules pieskārienu, ar vēstures stāstiem un mūsdienu iespējām. Apskatīsim Šķībo namu un Rātslaukumu, studentu skulptūru, varenās Doma drupas, Enģeļu un Velna tiltus, paiesim gar Veco observatoriju, lai palūkotos uz Tartu pilsētu no augstāka skatu punkta.

 

Brīvais laiks atradumiem Tartu Ziemassvētku tirdziņā un svētku atmosfēras baudīšanai.

 

Ik gadu Tartu pārvēršas par Ziemassvētku pilsētu, kad pirmajā Adventa svētdienā no Rātslaukumā iedegtām svecītēm par mirdzošu svētku brīnumu kļūst visa pilsēta. TradicionālaisZiemassvētku gadatirgus šogad notiks sestdienā, 8. decembrī, kad ikviens ir silti gaidīts iegādāties amatnieku darinājumus, siltus dzērienus, pīrāgus, kārumus un dāvanas gan Rātslaukumā, gan tā tuvumā esošajās ieliņās!

 

Atgriešanās Rīgā ap 21:30. 

 

Ekskursijas cena: EUR 28

Cenā iekļauts: vieta autobusā, pavadošā gida pakalpojumi

Cenā nav iekļauts: ieejas maksas, ēšanas maksas u.c.

Līdzi ņemam pasi vai ID karti!

Pamatcena 28 €
trip-pic

Ja neatradāt savu ceļojumu, lūdzu, rakstiet mums - piemeklēsim īsto!

Tālrunis *