29 700 300
67 700 300

Izsmalcināta atpūta Vytautas Mineral SPA, Dzūkijas smiltsērkšķu labumi un Alitas šampanietis! Kauņa, botāniskā dārza oranžērija un savdabīgais Pūču ciems

trip-pic

Pieejamie datumi un cenas

2. - 3. novembris
2 dienas | Lietuva
Brīvas vietas ir pieejamas
Valoda - latviešu
Jauni Rakursi
no 110 € Rezervēt
Pamatcena 110 €

Ceļojuma programma

Ekskursijas programmā:

1.diena - 2.novembris

Izbraukšana no Rīgas, Zinātņu akadēmijas plkst. 7:30

 

Rīta brokastu pauze pa ceļam

 

Dzūkijas smiltsērkšķu labumi - ciemosimies kādā Dzūkijas smiltsērkšķu audzētavā, kurā uzzināsim kā smiltsērkšķi atjauno un stiprina organismu un imunitāti un palīdz uzvarēt pat nopietnas slimības! Nobaudīsim veselīgos smiltsērkšķu labumus - kvasu, sulu, ievārījumu, sīrupu u.c.!

(Ekskursija un degustācija 5 EUR)

 

Ciemojamies Alītā - pilsētā Lietuvas dienvidos, kas ir arī lielākā Dzūkijas pilsēta. Alīta slavena ar savu dzērienu rūpnīcu, kura jau vairāk kā 50 gadus ražo dzirkstošos vīnus, augstas kvalitātes brendiju un kokteiļus. Dosimies izinošā ekskursijā rūpnīcā, kuras laikā:

* uzzināsim rūpnīcas vēstures stāstu

dzirdēsim un redzēsim atšķirību starp divām dabīgā dzirkstošā vīna pagatavošanas metodēm: Méthode traditionelle un Charmat

* atklāsim unikālo dzērienu garšu un aromātu

* degustēsim ~ 5 veidu dzērienus

(Ekskursija un degustācija 16 EUR)

 

Ierašanās Birštonā, iekārtošanās viesnīcā Vytautas Mineral SPA (4*), brīvs laiks vakariņām un ūdens un saunu centra apmeklējums!

Vytautas Mineral SPA atpūtas centrs ir viens no inovatīvākajiem Europā un profesionālākais Baltijas valstīs. 9 hektāru platībā ir izvietota vairāk nekā 12 tūkstošu kvadrātmetru liela moderna atpūtas oāze. „Vytautas Mineral SPA” kompleksa īpašais interjers, profesionāla apkalpošana un augstā pakalpojumu kvalitāte palīdzēs patiesi relaksēties un izbaudīt patīkamu atpūtu. 

Ūdens un saunu centrā iespējas izmantot:

Minerālūdens baseins ar zemūdens masāžu un ūdens kaskādi

Sporta baseinu (20 m )

Burbuļvannu

Bērnu baseinu

Himalaju sāls saunu: (75 ° C) 

Vytautas minerālūdens saunu: saunas mitruma līmenis 98 %

Dabīgo zāļu saunu: (75 ° C)

Tvaika pirti. 

(Ūdens un saunu centra apmeklējums iekļauts cenā!)

 

Nakts viesnīcā divvietīgos numuros

 

2.diena - 3.novembris

Brokastis viesnīcā (iekļautas cenā)

 

Neliela apskates ekskursija Birštonā - savulaik valdošajai pārliecībai, ka minerālūdens dziedē dažādas saslimšanas, pilsēta var pateikties par kūrorta attīstību. Rakstītos avotos Birštona pirmo reiz pieminēta jau 1382. gadā Vācu jeb Teitoņu ordeņa hronikā, un šo gadu arī pilsētā joprojām atzīmē kā vēsturisko Birštonas dibināšanas gadu. 

 

Lietuvas dienviddaļu līkumu līkumiem šķērso Nemuna – piestāsim jaunajā Birštonas skatu tornī, lai palūkotos uz ainaviskajiem lokiem no Lietuvas augstākā skatu torņa, kura atklāšana notiks šī gada maijā. Vieta skatu tornim tika izvēlēta jau 1997. gadā, 92 metrus augstā pakalnā, 240 metru attālumā no upes. Torņa platforma atradīsies 45 metru augstumā, ļaujot pār koku galotnēm aplūkot gan Nemunas lokus, gan Birštonas kūrortu. Tā kā uzkāpšana tik augstu vienā „paņēmienā” varētu būt izaicinoša, pa ceļam iekārtotas sešas papildus platformas. Konstrukcijas dizains veidots tā, lai no attāluma atgādinātu seno lietuviešu koka pils aizsardzības torni. 

 

Kauņas vecpilsēta jau pirms vairāk kā 700 gadiem izveidojusies blakus pilij divu lielāko Lietuvas upju satekā, Nemunas un Neres krastā. Mūsdienās Kauņa ir otra lielākā kaimiņzemes pilsēta. Nelielā ekskursijā izstaigāsim ievērojamākās vietas Kauņas vēsturiskajā centrā, ielūkosimies vecpilsētas baznīcās.

 

Vitauta Dižā Kauņas universitātes botāniskais dārzs - dibināts 1923. gadā, kā Lietuvas Universitātes pētniecības centrs. Par dārza ierīkošanas vietu toreiz izvēlējās bijušo Juozapa Godlevska muižu, kuras parks ar tajā esošajiem dīķiem bija lieliska vieta jauniem stādījumiem. Dārza veidošanu vadīja Tartu Universitātes profesors Konstantīns Regels.

Mūsdienās parks aizņem 62.5 hektārus, tajā sastopami aptuveni 7000 augu un stādījumu. 

Starpkaru periodā būvētajā oranžēriju kompleksā mūsdienās gatavojas papaijas un banāni.

(Ieejas maksa EUR 3, pensionāriem EUR 1)

 

Brīvs laiks pusdienām un  pirkumiem lielveikalā Kauņā.

 

Ekskursijas noslēgumā ciemojamies Pūču ciemā Kēdaiņu apkārtnē - senāk šis ciems zināms kā dzīvesvieta daudziem  cukurfabrikas un minerālmēslojuma ražotnes strādniekiem, tagad te mīt nedaudz vairāk kā 1000 iedzīvotāju. Ciema simbols ir pūce – zināšanu, gudrības, vieduma un cieņas simbols.  Apkārtne tiek labiekārtota - apstādījumos, zālājos   daudz dažādu koka un citu materiālu pūču skulptūru.  Jestrās  lauku sievas mums pastāstīs  teiku par Pūču ciema rašanos, aicinās kopā nodziedāt Pūču ciema himnu un citas dziesmas,  padancot. Tāpat cienāsimies ar ozolzīļu kafiju, buljonu, burkānu pīrāgu, ābolu pīrāgu!

(Ciemošanās ciemā un tēja/kafija, pīrāgi, buljons - 6 EUR)

 

Atgriešanās Rīgā ap 21:00.

 

Ekskursijas cena: EUR 110

Cenā iekļauts: vieta autobusā, pavadošais gids, nakšņošana 4 * viesnīcā Vytautas Mineral SPA, brokastis, ūdens un saunu centra apmeklējums

Cenā nev iekļauts: ieejas maksas, ēšanas maksas, ziedojumi u.c.

Piemaksa par nakšņošanu vienvietīgā numurā -  EUR 20

Ceļojumā ņemam līdz ceļošanai derīgu pasi vai ID karti!

Pamatcena 110 €
trip-pic

Ja neatradāt savu ceļojumu, lūdzu, rakstiet mums - piemeklēsim īsto!

Tālrunis *