29 700 300
67 700 300

Uzkāp pusmēnesī un ielūkojies Velna pilī!

trip-pic

Pieejamie datumi un cenas

9. novembris
1 diena | Lietuva
Brīvas vietas ir pieejamas
Valoda - latviešu
Jauni Rakursi
no 28 € Rezervēt
Pamatcena 28 €

Ceļojuma programma

Ekskursijas programmā:

  • Izbraukšana no Rīgas, Zinātņu akadēmijas: 8:00.

 

Programmā:

 

Smardones avots – viens no lielākajiem avotiem Lietuvā. Tas izplūst skaistā parkā un ir īpaši labiekārtots.

 

Lielākais kriteņu komplekss Lietuvā! Šeit nelielā apvidū zeme iebrūk regulāri, par ko liecina jau vairāk kā 200 lielas un mazas kritenes. Karajimišķu ainavu lieguma teritorijā ir visblīvākais karsta kriteņu skaits. Pati pazīstamākā un lielākā karsta kritene ir „Govs ala” („Karvės ola”). Speleologi uzskata, ka tai ir apmēram 200 gadi. Kritenes diametrs ir 10 – 12 metri, dziļums — apmēram 12,6 m. Bedres dibenā ir garākā Lietuvas ala – Govs ala, kurai ir 5 atzari – Slapjā ala, Šaurais caurums, Sikspārņu ala, Krupja ala un 1,5 m dziļš apakšzemes ezeriņš, bet to visu var apmeklēt tikai speleologi. Stāsta, ka šajā vietā kādreiz zemē iebrukusi govs — pie alas palicis tikai ķēdes gals. Mēs pastaigāsim pa Karajimišķu ainavu lieguma virszemi un apskatīsim vairākas kritenes izstaigājot arī nelielo „Āpša alas” ģeoloģiskās izziņas taku (700 m).

 

Mēnestiņš vai pīrādziņš? Unikāls skatu tornis ļoti īpašā vietā – pie Kirkilu kritenēm un tajās esošiem ezeriņiem. Ļoti ainavisks apvidus jebkurā gadalaikā. Jākāpj tik 32 metrus augstajā skatu tornī un jāskatās!

 

 Radvilu pils Biržos un tajā iekārtotais Biržu novada muzejs. Izstaigājot Biržu novada muzeja „Sėla” telpas iespējams apskatīt dažādas ekspozīcijas, kurās atspoguļota novada vēsture, reliģiskās konfesijas un māksla. Muzejā var redzēt arī bijušo varenību atgādinošo pils podiņu krāsni. 2010.gadā tika uzsākti arsenāla atjaunošanas darbi. Biržu pils komplekss ir Lietuvā vislabāk saglabātais bastionu cietoksnis.

(Ieejas maksa: pieaugušajiem —3 €; bērniem no 5 gadu vecuma, skolēniem, studentiem, pensionāriem, invalīdiem — 2€).

Pusdienas Biržos (piedāvājums un cena – drīzumā).

Širvēnas ezera gājēju tilts – laba vieta, kur izstaigāties pēc gardām lietuviešu pusdienām! Šeit Biržos atrodas garākais gājēju tilts Lietuvā. Tas ir 525 m garš un 2,45 m plats gājēju tilts, kas savieno Biržu pilsētu un Astravas pili.

 

Astravas pils – grāfu Tiškeviču pils, kas celta 19.gadsimta vidū. Itāļu villu stila muižas ēka savulaik bija viena no skaistākajām romantisma laikmeta muižu rezidencēm Lietuvā. Pie ieejas mūs sagaida divas betona lauvas (kādreiz bijušo metāla lauvu kopijas). Pils apskate no ārpuses. Novērtēsim arī parku un kompleksu kopumā.

 

-          Velna pils ar skatu uz Latviju! Mēmeles krastā, visai nomaļā vietā atrodas ģeoloģiskais objekts – Velna pils. Interesants ģipša iezis un neliela ala, no kuras raugoties labi redzama Latvija otrpus Mēmelei.

 

Atgriešanās Rīgā līdz 19:00.

 

Svarīgi: Lietuva ir ārzemes – līdzi jābūt derīgai pasei vai ID kartei.

 

Ekskursijas cena: EUR 28

Cenā iekļauts: vieta autobusā, pavadošā gida pakalpojumi

Cenā nav iekļauts: ieejas maksas, ēšanas maksas

Pamatcena 28 €
trip-pic

Ja neatradāt savu ceļojumu, lūdzu, rakstiet mums - piemeklēsim īsto!

Tālrunis *