29 700 300
67 700 300

“Suitu sāga” – Riharda Dubras opera “Lielajā Dzintarā” - 400 gadu sens Alsungas mīlas stāsts, Alsunga un suitu svētku mielasts GARANTĒTS

Pieejamie datumi un cenas

9. novembris
1 diena | Latvija
Brīvas vietas ir pieejamas
Valoda - latviešu
Jauni Rakursi
no 29 € Rezervēt
Pamatcena 29 €

Ceļojuma programma

Ekskursijas programmā:

10:00 izbraukšana no Rīgas, pieturas pie Zinātņu akadēmijas

 

Pauze ceļā.

Dosimies uz Suitu novada galvaspilsētu – Alsungu, Iepazīsim Alsungu vietējā gida vadībā. Alsunga ir senās suitu zemes centrs, katoļu saliņa luterticīgajā Kurzemē. Šeit ilgi saglabājušās tradīcijas apģērba un mielastu gatavošanā, dažādos amatos un ikdienas solī. Alsunga lepojas ar vienu no Latvijas retajām viduslaiku pilīm, kas līdz mūsdienām daļēji saglabājusies savā vēsturiskajā veidolā un baznīcu, kas nosaukta Svētā Miķeļa vārdā.

 

Apskatīsim Alsungas pili vietējā gida vadībā, uzzināsim, kā Alsunga kļuvusi katoļticīga, kādas ir šīs vietas sendienas un skats nākotnē! Ielūkosimies Alsungas Sv. Miķeļa baznīcā un iepazīsim dažādu laiku Suitu novada vēsturi Alsungas muzejā.

(Ekskursija vietējā gida vadībā – 3 EUR personai, baznīcā ziedojums)

 

 

Suitu svētku mielasts “Spēlmaņu krogā” pašā Alsungas sirdī. Ar visu mizu vārīti kartupeļi, dārzeņu salāti, sautētas ribiņas, pašu cepta maizīte ar sviestu, ķīselis ar putukrējumu, Zaļumu avota ūdens un skābputra – 8 EUR.

 

Opera SUITU SĀGA. Pasaules pirmizrāde koncertzālē "Lielais Dzintars"

“Suitu sāga” ir stāsts par neprātīgu mīlestību, kuras redzamā zīme jau gandrīz četrsimt gadu ir unikālais suitu tautas tērps. Stāsts par Alšvangas valdniekiem Johanu un Barbaru, kuri viens otra dēļ uz spēles lika tik daudz. Stāsts no Kurzemes dzīlēm – Riharda Dubras opera “Suitu sāga” – pirmā opera, kas jelkad tapusi pēc Liepājas ierosinājuma.

Ar Kultūras ministrijas atbalstu Latvijas Simtgades kultūras programmas ietvaros tapusi jauna latviešu oriģinālopera. Viens no pasaulē vispieprasītākajiem latviešu komponistiem Rihards Dubra radījis darbu, kura sižeta pamatā ir vēsturiski notikumi Kurzemē pirms četrsimt gadiem. Libreta autors ir kādreizējais Alsungas prāvests Gatis Mārtiņš Bezdelīga, savukārt, režisors ir liepājnieks - Leons Leščinskis.

Operu “Suitu sāga” iestudēs izcilais latviešu diriģents, Valsts akadēmiskā kora “Latvija” līderis un Dziesmusvētku virsdiriģents Māris Sirmais, galvenās solistu lomas izpildīs Ilze Grēvele-Skaraine, Mihails Čuļpajevs, Rihards Mačanovskis, Laura Grecka, Rinalds Kandalincevs, muzicēs Valsts akadēmiskais koris “Latvija” un Liepājas Simfoniskais orķestris.

Rihards DUBRA / komponists

Gatis Mārtiņš BEZDELĪGA / libreta autors

Leons LEŠČINSKIS / režisors

Māris SIRMAIS / diriģents

 

Solisti:

Ilze GRĒVELE - SKARAINE / soprāns

Mihails ČUĻPAJEVS / tenors

Rihards MAČANOVSKIS / bass

Laura GRECKA / mecosoprāns

Rinalds KANDALINCEVS / baritons

Valsts Akadēmiskais koris LATVIJA

Liepājas Simfoniskais orķestris

 

(Koncerta biļetes (parteris) 14. – 15. rindā 15 EUR, 16. rindā 12 EUR, pensionāriem, skolēniem, studentiem 2 EUR atlaide no biļetes pamata cenas. Koncertā paplašinātā skatuve, tādēļ 14. rinda realitātē ir 10. rinda no skatuves)

Mājupceļš, atgriešanās Rīgā ap 00:30

 

Ekskursijas cena: EUR 29

Cenā iekļauts: vieta autobusā, pavadošā gida pakalpojumi

Cenā nav iekļauts: ieejas maksas, ēšanas maksas, koncerta biļete

Pamatcena 29 €

Ja neatradāt savu ceļojumu, lūdzu, rakstiet mums - piemeklēsim īsto!

Tālrunis *