29 700 300
67 700 300

GULBENES NOVADS RUDENS NOSKAŅĀS! Dzelzceļa stacija | Dabas viesistaba | Goda kalns | Biksēres muiža

trip-pic

Pieejamie datumi un cenas

26. oktobris
1 diena | Latvija
Brīvas vietas ir pieejamas
Valoda - latviešu
Skaisto Skatu Aģentūra
no 27 € Rezervēt
Pamatcena 27 €

Ceļojuma programma

JAUNUMS!
2019. gada 26.oktobrī, sestdien
aicinām 1 dienas ekskursijā –

Gulbenes novads rudens noskaņās!

Plkst. 7:20 pulcēšanās, pl. 7:30 izbraucam no Aspazijas bulvāra 5, Rīgā.
Ceļā kafijas pauze.

Gulbene. Interaktīvais centrs “Dzelzceļš un Tvaiks” Gulbenes dzelzceļa stacijas vēsturiskajā ēkā aicina iepazīt dzelzceļa darbību, vēsturi un attīstību ikvienam interesentam. Šeit ir lieliska iespēja izmēģināt, noskaidrot, pašiem saprast un redzēt kā darbojas dīzeļdzinējs, trīša mehānisms,  kļūt par vilces līdzekļa vadītāju (mašīnistu) un nofotografēties kā vēsturiskas lokomotīves vadītājam,  arī iegūt biļeti braucienam uz sev izvēlētu galamērķi…

Ar moderno tehnoloģiju palīdzību var veikt uzdevumus, lai, piemēram, piekrautu vagonus, iepazītu dzelzceļa profesijas, uzzinātu par lokomotīvju attīstību un pasaulē modernāko un ātrāko vilcienu, kurš spēj sasniegt ātrumu 600km stundā un pašam pamēģināt to vadīt..
Biļetes cena 6.50 €/pers; pensionāriem, skolēniem, studentiem 5 € /pers., bērniem 4-6gv. 2.50 € /pers.

Siera ražotnes Pakalnieši sortimentā ir dažādu veidu sieri -  gan sāļie, gan saldie, arī siera bumbas, sviests ar zaļumiem un kaņepēm. Sadarbībā ar Bānīti, siera degustācija tiks piedāvāta Depo, vagonā.
Cena 4 € /pers.; pēc degustācijas būs iespējams iegādāties produkciju.

Laiks pusdienām (organizētas no 6 € /pers par 2 ēdieniem).

Šķieneros aplūkosim mākslinieces Lindas Riņķes dāvanu savam dzimtajam novadam, mozaīkas tehnikā veidoto autobusu pieturu  -  Latvijas Kultūrvietu 2018.

Turpinot šo tradīciju - Stāķu parkā atklāts jauns, unikāls vides objekts – dabas viesistaba, kuru arī veidojusi māksliniece Linda Riņķe, amatnieks Arvis Rubenis, kopā ar domubiedriem un atbalstītājiem. Dabas viesistabā ir izvietots dīvāns, atpūtas krēsls un galds, uz kura var spēlēt šahu, un tas viss veidots skaistā mozaīkas tehnikā  no cilvēku ziedotām dažādu krāsu flīzēm un traukiem.

Goda kalns Jaungulbenē senajā Rijas kalnā veltījums latviešu darba tikumam – šeit  izvietoti 14 unikāli vides objekti - bišu strops, vērpjamais ratiņš, sprigulis un grābeklis, vārpstiņa, lize un citi darbarīki.

Biksēres muiža, agrāk saukta arī par Libes muižu, atrodas Kāzu kalnā pie gleznainās Libes upītes gravas, no muižas pagalma paveras lieliska skatu panorāma – šeit Vidzemes augstiene pakāpeniski pāriet Austrumlatvijas zemienē.. 
Muižas kungu māju apdzīvo Sarkaņu pagasta pārvalde, bet Muižas klētī paviesosimies pie privātā senlietu muzeja saimnieka Andra Trečaka, kurš izrādīs savu kolekciju un izstāstīs daudz interesanta par Biksēres muižu, notikumiem, cilvēkiem. Apmeklējuma maksa par ziedojumu 1€ /pers.

Mājupceļš c. Madonai  un  pa jauno ”Maskavas“ ceļu, atgriešanās Rīgā ap pl. 21:30 - 22:00

Cena: 27 €

Cenā iekļauts: tūristu klases autobusa (atbilstoša grupas lielumam) noma, pavadošā gida - grupas vadītāja pakalpojumi.
Cenā nav iekļauts: ieejas maksas apskates objektos, vietējo gidu pakalpojumi un ēdināšanas izdevumi.

Skaisti ceļot kopā!
Pamatcena 27 €
trip-pic

Ja neatradāt savu ceļojumu, lūdzu, rakstiet mums - piemeklēsim īsto!

Tālrunis *