29 700 300
67 700 300

Goda ļaudis, goda darbi! Tīnūžu muiža un goda krēsli. Maizes cepšana un jautra andele Zelmas maiznīcā. Ciemos Krapes muižā – stāsti, vīni, eliksīri un sveces

trip-pic

Pieejamie datumi un cenas

2. novembris
1 diena | Latvija
Brīvas vietas ir pieejamas
Valoda - latviešu
Skaisto Skatu Aģentūra
no 27 € Rezervēt
Pamatcena 27 €

Ceļojuma programma

JAUNUMS!
2019. gada 02. novembrī, sestdien
aicinām vienas dienas braucienā

Goda ļaudis, goda darbi!
Tīnūžu muiža. Goda krēsli. Zelmas maiznīca. Krapes muižā – stāsti, vīni un sveces. 

Plkst. 08:20 tiekamies, pl. 08:30 izbraucam no Aspazijas bulvāra 5, Rīgā.

Mazās Juglas upes krastā starp simtgadīgiem ozoliem pie lībiešu kapulauka atrodas kādreizējās muižas „Lindenberg” komplekss. Muižā  saimniekojušas vairākas dzimtas – fon Rozeni, fon Tīzenhauzeni un līdz I pasaules kara beigām to pārvaldīja fon Volfi.
20.gs. 30.g.sāk. celtajā klētī kopš 2011.g. mājo kultūras mantojuma centrs „Tīnūžu muiža” un tā pamatekspozīcija veltīta latviešu strēlnieku kaujām pie Mazās Juglas upes 1917.g.
** Šoruden centrā apskatāmas krāšņas pūralādes!

Kafijas pauze Ogrē ar iespēju nopirkt  Sierštelles sierus

Lielvārdes lielākā bagātība ir cilvēki. Lai godinātu ievērojamākos novada iedzīvotājus, kopš 2015.g. tiek īstenota mākslas aktivitāte “Goda krēsls”. Tās ietvaros pilsētā tiek eksponēti vides mākslas darbi – Goda krēsli. Katrs no tiem ir veltīts kādam nozīmīgam cilvēkam un savā veidolā atspoguļo viņa personību.  Te vietu raduši goda krēsli Lielvārdes goda ļaudīm – Kauliņtēvam, P.Kveldem, G.Priedem, K.Grigulim, A.un V.Paeglēm.

Vēsajā rudens laikā ir tik patīkami ienirt  maizes smaržas un siltuma pilnajā  Zelmas maizes ceptuvē! Saimnieces Ligitas stāstu iedvesmoti, veidosim  savus rupjas maizes kukulīšus, ko ņemsim līdzi.
Kamēr tie cepsies, jandalēsimies vietējo mājražotāju tirdziņā, mielosimies ar sātīgu zupu, dzersim tēju, nobaudīsim Zelmas maizi un iedvesmosimies jauniem darbiem!
Maizītes cepšana, ekskursija ceptuvē, pusdienas  -  7 € /pers.

Krapes luterāņu baznīca 
Pamati koka baznīcai likti 30.04.1802., bet iesvētīta tā tiek 2.11.1804.
1856.- 1857.g.  uzcelts mūra dievnams. Altārgleznu „Kristus Ģetzemanes dārzā” gleznojis Kārlis Hūns. Padomju gados baznīcā bija gan graudu noliktava, gan dzīvoklis. 1974.g. baznīca tika nodota Krapes pienotavai, kuras direktors Verners Pūpols atjaunoja izpostīto dievnamu, pārbūvējot baznīcas iekštelpu par koncertzāli „Liepziedi”. Logos skatāmas vitrāžas. Kopā ar vietējo gidu, iepazīsim baznīcas sarežģīto dzīves stāstu. Ziedojums no 1 € /pers.

Krapes muižas komplekss un parks
Krapes muižas galvenā ēka - pils celta 1909.-1910.g. pēc arhitekta V.Bokslafa projekta. Kungu māja nav saglabājusies – tā tika sagrauta I pasaules kara laikā. Saglabājusies 19.gs.v. celtā dārznieka māja, pārvaldnieka māja, muižas kalpu māja, kūts un 7,2 ha plašais parks ar 16 svešzemju koku sugām.

Vīna darītavas “LAUSKIS” saimnieks Vents Grīnbaums nosaukumu tai devis par godu savam vecvectēvam Vilim Lauskim, kurš bijis Latvijā zināms augļkopis un pasniedzējs/direktors Buldura Dārzkopības skolā. Liela daļa no ābolu ražas tiek vākta no vecvectēva stādītajiem ābeļu dārziem,  kuriem nu jau ir tuvu pie 100 gadiem.
Ražošanas telpas un vīna uzglabāšanas telpas ir iekārtotas vecajos muižas dārznieka mājas pagrabos, kuri arīdzan ir vairāk nekā 100 g. seni, un ideāli piemēroti vīna glabāšanai, jo uztur nemainīgu temperatūru visu gadu.
Ekskursijas laikā izstaigāsim Krapes muižas parku un izzināsim  „Lauska” vīna noslēpumus -  apskatīsim vīna ražotni  un degustēsim vīnus  – 5 € /pers.

Sveču liešana Krapes muižas Ūdensdzirnavās
Bijušo Krapesmuižas barona Fītinghofa-Šēla īpašumu – Krapes ūdensdzirnavu drupas 1991.g. iegādājās jauna, uzņēmīga ģimene un sāka tās atjaunot. Abi saimnieki – Jānis un Vineta nav vietējie, bet Krape iepatikusies uzreiz. „Enerģētiski pozitīva un skaista vieta,” teic saimniece.
Jānis audzē foreles un Āfrikas samus, bet Vineta aizraujas ar pļavas augu sīrupu - eliksīru gatavošanu un sojas vaska sveču liešanu.
Viesosimies dzirnavās, ieklausīsimies tās vēstures un mūsdienu stāstos, katrs izliesim sev sojas vaska sveci. Kamēr svece sacietē, pie kūpošas tējas krūzes  degustēsim vērtīgos pļavas augu eliksīrus, kurus var iegādāties arī līdzņemšanai savai veselībai vai kā vērtīgu dāvanu.
Viesošanās, sveču liešana un dabas eliksīru baudīšana – 6 € /pers.
Mājupceļš. Atgriešanās Rīgā ~pl. 20:30
 
Cena: 27 €
   
Cenā iekļauts: tūristu klases autobusa (atbilstoša grupas lielumam) izmaksas,  gida – grupas vadītāja pakalpojumi.
Cenā nav iekļauts: apmeklējuma maksas objektos, ēdināšanas u.c. izdevumi.

Skaisti ceļot kopā!
 
Jauku ceļojumu vēlot,
maršrutu sagatavoja gide un grupas vadītāja Daiga Dūniņa
Pamatcena 27 €
trip-pic

Ja neatradāt savu ceļojumu, lūdzu, rakstiet mums - piemeklēsim īsto!

Tālrunis *