29 700 300
67 700 300

Nēģu diena Pāvilostā – nēģu zupa, lustes, filmas un zvejošana, maizīte Jūrkalnes “Bērziņos”, aromātiskie Aizputes vīni, veselīgās šitake sēnes “Garīkās”

Pieejamie datumi un cenas

27. oktobris
1 diena | Latvija
Brīvas vietas ir pieejamas
Valoda - latviešu
Jauni Rakursi
no 28 € Rezervēt
Pamatcena 28 €

Ceļojuma programma

Ekskursijas programmā:

7:30 izbraukšana no Rīgas, pieturas pie Zinātņu akadēmijas

 

Rīta pauze ceļā.

  

Jūrkalnes „Bērziņos” maizi cep pēc senām tradīcijām 70 gadus senā maizes krāsnī. Ieklausīsimies stāstos par maizes gatavošanu, cepšanu, nobaudīsim gabaliņu pašu ceptas plātsmaizes un tēju.

(Viesošanās, plātsmaize un tēja – cena tiks precizēta)

  

No 12:00 dienā ikvienu gaida Nēģu diena Pāvilostā – te jau zvejnieki izsenis nodarbojas ar nēģu zvejniecību, ievērojot gan ķeršanas, gan pagatavošanas tradīcijas, veidus un nianses – šajā dienā tas viss tiek godā celts! Būs nēģu gatavošanas meistarklases un iespēja pagatavoto iegādāties, būs nēģu zupa, muzikālas lustes, radošas aktivitātes lieliem un maziem, filmas “Latvijas nēģis” degustācija, būs iespēja virtuāli iejusties zvejnieka lomā, ar murdiem zvejojot nēģus Sakas upē. Brīvs laiks svētku un jūras piekrastes baudīšanai!

  

Kad jūras vēji ieelpoti, nēģi nogaršoti, dosimies uz Aizputes vīna darītavu. Vīna darīšanas tradīcijas nav meklējamas tikai siltajās dienvidu zemēs, bet arī tepat pie mums Latvijā. Kā vēsta leģendas, hercogs Jēkabs jau tālajā 17. gs. bija izveidojis vīna dārzus Kurzemē. Un teju katrā viensētā jau kopš seniem laikiem ir darināts gan vīnogu, gan mūsu reģionam raksturīgāks – augļu un ogu vīns. Arī Aizputes pilsmuižas senajos velvju pagrabos netiek aizmirstas senās vīna darināšanas tradīcijas. Paaudzēs nodotas zināšanas, kas kalpojušas kā vaļasprieks un aizraušanās, ir ļāvušas veidot ģimenes uzņēmumu "Eko vīns", kas šodien sniedz iespēju jebkuram interesentam uzzināt ko vairāk par vīna darīšanu, kā arī nobaudīt Aizputes vīna darītavā tapušo vīnu. Cilvēka lielākās vērtība ir veselība, tāpēc vīna pagrabos tiek darināts tikai dabīgs vīns, kura darīšanas procesā netiek pievienoti ne sulfīti, ne kādi citi ķīmiski konservanti, kas varētu kaitēt veselībai. Jūs sagaida ekskursija, vīnu degustācija un siera uzkodas.

(Ekskursija un degustācija: 7 EUR/pers.)

 

Ciemojamies lauku mājā "Garīkas" - vietā ar senu vēsturi, kur nodarbojas ar šitaki sēņu audzēšanu. Šitaki sēnes austrumu zemēs lietoja jau kopš sen - seniem laikiem, atklājot ne tikai izcilas garšas īpatnības, bet arī dziednieciskās īpašības. Tas veicināja šo sēņu izplatību arī ASV, Kanādā, arī Eiropā. Pie mums tās atceļoja pagājušā gadsimta 90. gadu sākumā no Kanādas. Šitaki sēnes pasaulē ir novērtētas kā kulinārijas delikatese, jo tās satur augstvērtīgas barības vielas un tām piemīt ļoti patīkama krējuma un riekstu garša. Šitaki sēnes ir dzīvības eliksīrs, kas dod enerģiju gan fiziskā, gan garīgā darba veicējiem. Uzzināsim ko vairāk par vietas vēsturi, dosimies ekskursijā pa šitaki sēņu audzētavu un baudīsim gardo sēņu zupu!

(Ekskursija un šitake sēņu zupa EUR 5)

 

Atgriešanās Rīgā ap 20:00 

 

Ekskursijas cena: EUR 28

Cenā iekļauts: vieta autobusā, pavadošā gida pakalpojumi

Cenā nav iekļauts: ieejas maksas, ēšanas maksas, degustāciju maksas

Pamatcena 28 €

Ja neatradāt savu ceļojumu, lūdzu, rakstiet mums - piemeklēsim īsto!

Tālrunis *