29 700 300
67 700 300

Latvijas personības kopā ar Signi Lūsiņu. Novadnieki, vienaudži – rakstnieks un diplomāts, Ernests Birznieks –Upītis un Zigfrīds Anna Meierovics. Kas kopīgs,kas atšķirīgs viņu dzīvēs? Ko stāsta pelēkais akmens un kas bija trīs Annas? GARANTĒTS

trip-pic

Pieejamie datumi un cenas

17. novembris
1 diena | Latvija
Brīvas vietas ir pieejamas
Valoda - latviešu
Jauni Rakursi
no 27 € Rezervēt
Pamatcena 27 €

Ceļojuma programma

Ekskursijas programmā:

Plkst. 9.00 izbraukšana no Rīgas, Zinātņu akadēmijas

 

Tukums –pastaiga pa Tukumu ar stāstiem par Z.A.Meierovicu, māja,kur viņš dzīvojis, skola,kur mācījies, piemiņas zīme, piemineklis.

Zigfrīds uzauga mātes brāļa, latviešu skolotāja Roberta Fīlholda ģimenē. Bērnību viņš pavadīja Pūrē un Kabilē, 1900. gadā pabeidza Kabiles pagastskolu. No 1900. līdz 1905. gadam mācījās Tukuma pilsētas skolā. Tukumā dzīvoja skolotāja F. Jansona ģimenes pansijā. Neskatoties uz cara valdības pārkrievošanas politiku, Zigfrīds kopā ar citiem skolēniem izkopa latviešu kultūru, piedaloties kora izveidē, iestudējot ludziņas, lasot referātus par skolā neapspriestām tēmām un rokrakstā veidojot skolas žurnālu "Pirmie Stari".

Tās pašas taciņas uz skolu minis arī Ernests Birznieks Upītis.

Kādā īpašā vietā Tukumā pašķirstīsim literatūras almanahu “Kungs Tukums” ar stāstiem par ievērojamiem tukumniekiem.

 

Pusdienas Tukumā

  

Z.A.Meierovica bojāejas vieta Brizulē - šajā vietā 1925. gada 22. augustā uz Tukuma - Birzules autoceļa Z.A.Meierovics traģiski bojā gāja. Traģēdijas vietā uzstādīts akmenī kalts piemineklis ar Zigfrīda Annas Meierovica bareljefu. Atklāts 1927.gada 21.augustā, okupācijas laikā apgāzts, piemineklis atjaunots sākotnējā izskatā. 

  

Ciemojamies "Druķos"  - Meierovicu dzimtas mājās! . “Druķi” bija tieši tās mājas, uz kurām pie saviem trijiem bērniem un šķirtās sievas 1925. gada 22. augustā brauca ministrs un pāris kilometrus pirms tās gāja bojā avārijā. Tagad māja tikusi pie jauniem, uzņēmīgiem saimniekiem, kuri pamazām atjauno seno ēku un cītīgi pēta dzimtas un māju vēsturi. Lūk, ko izdevies izpētīt - 1812. gadā “Druķos” piedzima nākamā ārlietu ministra vecvectētiņš no mātes puses Kristians Minders. Šī Minderu ģimene tad arī mājās saimniekojusi. Zigfrīds Anna Meierovics “Druķos” nav dzimis un nav pastāvīgi dzīvojis, vien braucis ciemos pie radiem. Pēc Latvijas neatkarības pasludināšanas “Druķos” pa vasarām dzīvojusi ministra pirmā sieva ar bērniem, arī tad, kad bija šķīrušies. Māju saimnieks tad bijis ministra brālēns Pauls Minders. Pēc Otrā pasaules kara “Druķos” Minderi neesot palikuši: kāds miris, kāds devies trimdā, kāds aizsūtīts Sibīrijā. Māju apsaimnieko īpaši šim mērķim dibināta biedrība “Z. A. Meierovica muzejs”. Bez nekustamā īpašuma autentisku pirmskara mantu pagaidām gan nav daudz -  15 albumi ar Druķu māju iedzīvotāju, radu un draugu bildēm, pāris skapju un pūrlāžu, krēsls. Sarunas pie tējas/kafijas tases par dzīvi "Druķu" mājās toreiz un tagad!

(Ciemošanās, tēja, kafija un cepumi EUR 4)

 

 

Pastariņa muzejs. Ernesta Birznieka-Upīša (1871-1960) dzimtās mājas Dzirciema "Bisniekos". No 1967. gada mājā ierīkots Ernesta Birznieka-Upīša memoriālais muzejs. Te iespējams apskatīt dārzā izveidoto vecās “Bisnieku” saimniecības samazināto sētas maketu, kas atspoguļo situācija rakstnieka E. Birznieka-Upīša bērnībā. Apskatāma pārvestā pirts – dāre, rekonstruētais vāgūzis un kūts, kurā atrodas ekspozīcija “Saldūdens zveja”, kā arī restaurētā klēts ar ekspozīciju “Klēts – dzimtas turības spogulis”, ļaujot izprast galvenās tradicionālās saimniekošanas norises lauku sētā.

(Ekskursija vietējā gida vadībā EUR 2)

  

Dzirciema evaņģēliski luteriskā baznīca - nelielā kalniņā netālu no Dzirciema ezera slaidi paceļas dievnama tornis! Dievnams glabā vairākas unikālas vērtības. Tepat arī stāsts par Dzirciema muižu,kur E.Birznieks –Upītis strādājis par mājskolotāju.

 

Atgriešanās Rīgā ap 19:30

 

Ekskursijas cena: EUR 27

Cenā iekļauts: vieta autobusā, pavadošā gida pakalpojumi

Cenā nav iekļauts: ieejas maksas, ēšanas maksas, ziedojumi u.c.

Pamatcena 27 €
trip-pic

Ja neatradāt savu ceļojumu, lūdzu, rakstiet mums - piemeklēsim īsto!

Tālrunis *