29 700 300
67 700 300

Zaķīšu pirtiņa jeb ciemojamies Bauskas pusē - saldumu ražotne "Poļu nams", Plūdoņa dzimtās mājas "Lejenieki", vēsturiskie tērpi Mazajā muižā un Dvēseles dziednīca Zemgales sensētā "Everti"

trip-pic

Pieejamie datumi un cenas

29. novembris
1 diena | Latvija
Brīvas vietas ir pieejamas
Valoda - latviešu
Jauni Rakursi
no 27 € Rezervēt
Pamatcena 27 €

Ceļojuma programma

Ekskursijas programmā:

Plkst. 8.10 izbraukšana no Rīgas, Zinātņu akadēmijas

  

Ekskursija un degustācija saldumu ražotnē “Poļu nams” 

Ražotnē top gardi un daudzu iemīļoti konditorejas izstrādājumi - „Saldā brunete” un pildītie riekstiņi „Saldā pērle”. Uzņēmumam paplašinot sortimentu, radusies arī „Saldā blondīne”, kuras sastāvā nav kakao un cepumi aizstāti ar kukurūzas nūjiņām.

(Maksa par ekskursiju un degustāciju EUR 2.50)

 

Plūdoniska pastaiga pa Bausku

 

Pusdienas Bauskas “Tavernā”

(Baudīsim trīs ēdienus - zupu + otro +  saldo + morsu - 5.00 EUR )

 

V.Plūdoņa muzejs atrodas senā Zemgales lauku sētā, gleznainā Mēmeles upes krastā. V.Plūdoņa muzejs izveidots 1968. gada 20.martā dzejnieka dzimtajās mājās „Lejenieki“.

Apmeklējot dzejnieka dzīvojamo māju var iepazīties ar dzejnieka daiļradi un mājas iekārtojumu. Ratnīcā iespējams apskatīt ratu kolekciju, klētī – lauksaimniecības darba rīkus un tehniku. Mazos apmeklētājus gaida „Zaķīšu pirtiņa” un rotaļu laukums. Apmeklētāji var doties pastaigā pa Plūdoņa taku un kapsētu, kurā apglabāts dzejnieks un viņa tuvinieki.

(Ekskursija vietējā gida vadībā EUR 2.20, skolēniem,studentiem 1.70)

  

Mazā muiža.  Ar 2018. gada 1. jūliju apmeklētājus gaida vēsturisko tērpu ekspozīcija Brunavas pusē, Lietuvas pierobežā atjaunotā ēkā, kura ieguvusi nosaukumu “Mazā muiža”. Ekspozīcijā  apskatāmi vēsturisku tērpu atdarinājumi, kas tapuši aptuveni 10 gadu laikā. To autori ir aizrautīgi vēstures entuziasti, kas apvienojušies biedrībā “Vēsturisko rekonstrukciju studija “Rokoko””.

(Ekskursija vietējā gida vadībā EUR 7.00 pieaugušajiem, EUR 6.00 senioriem, EUR 3.00 skolēniem)

 

Dvēseles dziednīca. Zemgales sensēta “Everti” ir 19. gs. otrās puses zemnieku sētas modelis, kur dažas no ēkām saglabājušās no 1871.g, kad Skaistkalne vēl skaitījās Kurzemes hercogistē. Šobrīd sētā ir apskatāma seno darbarīku kolekcija, kā arī tiek atjaunota mākslinieka N. Rutkovska memoriālā istaba. Sētas ansamblī mīt pirts Dvēseles dziednīca, kur tiek piedāvātas pirts procedūras, seni dziednieciski pirts rituāli. Sētā tiek svinēti tradicionālie gadskārtu svētki, dažāda rakstura uguns rituāli, organizēts brīvdabas festivāls “Laika Rata pietura Evertos“, kā arī lekcijas, semināri un tikšanās ar interesantiem cilvēkiem.

(Ekskursija, skaņu un uguns meditācija EUR 2.50)

 

Atgriešanās Rīgā ap 20:00

 

Ekskursijas cena: EUR 27

Cenā iekļauts: vieta autobusā, pavadošā gida pakalpojumi

Cenā nav iekļauts: ieejas maksas, ēšanas maksas, ziedojumi u.c.

 

Maršrutu sagatavojusi un vada gide Signe Lūsiņa  
Pamatcena 27 €
trip-pic

Ja neatradāt savu ceļojumu, lūdzu, rakstiet mums - piemeklēsim īsto!

Tālrunis *