29 700 300
67 700 300

Senās Rīgas dzīve – 13. gadsimta cisterciešu klostera pagrabi, Marijas Magdalēnas baznīca un skats pār Vecrīgu no tās torņa, turīga rīdzinieka dzīve Mencendorfa namā un manteļskurstenī ceptas pankūkas

Pieejamie datumi un cenas

30. novembris
1 diena | Latvija
Brīvas vietas ir pieejamas
Valoda - latviešu
Jauni Rakursi
no 19 €
22 €
Rezervēt
Pasteidzies! -3€
19 €
Cena bērnam līdz 12 g,v, 18.70 €
Pamatcena 22 €

Ceļojuma programma

Ekskursijas programmā:

Plkst. 11:00  satikšanās pie Pulvertorņa.

 

Sv. Marijas Magdalēnas baznīcas aizsākumi meklējami jau bīskapa Alberta II valdīšanas laikā 13. gadsimta vidū, kad cisterciešu ordeņa sieviešu klostera vajadzībām uzcelta neliela koka baznīca, bet, māsu skaitam augot, bija nepieciešamība pēc lielāka dievnama, kuram līdzkļus ziedoja lībiešu valdnieka Kaupo mazmeita, klostera priekšniece Magdalēna. Cistercieši bija izveidojuši saviem dievnamiem īpašu stilu. Lai netraucētu iekšējo sakopotību, baznīcās nedrīkstēja būt ne krāsaini logi, ne arī skulptūras. Pat tornis parasti bija tikai viens un neliels, ar vienu nelielu zvanu. Vēlāk dievnams vairākkārt pārveidots, kā arī nodedzis, bijis jezuītu un pareizticīgo pārvaldībā, bet kopš 1923. gada tas atkal kalpo katoļu draudzes vajadzībām. Torņa smaile miniatūrā tika izveidota pēc Sv. Jēkaba katedrāles torņa parauga. 20.gs. 30–tajos gados baznīcā tika iemūrēts galvenais altāris. Šobrīd baznīca ir gleznām un sienu gleznojumiem bagāta, tajā ir no ozola un oša koka gatavots altāris, kā arī 2017. gadā restaurēts tornis un uzstādīti zvani ar zvanīšanas sistēmu. Iespēja uzkāpt baznīcas tornī, no kura paveras brīnišķīgs skats uz pilsētu.

(Ziedojums)

  

Pie baznīcas darbojas Svētās Ģimenes Māja – daudzfunkcionāls ģimenes atbalsta centrs, kas celts uz senā cisterciešu klostera pamatiem. Šobrīd senajos mūros iekārtots Sakrālo lietu muzejs, kas iepazīstina ar Katoliskās Baznīcas tradīcijām un sniedz ieskatu tās vēsturē, apskatāmi liturģiskie apģērbi, trauki un grāmatas, kā arī svēto relikvijas. Atsevišķa ekspozīcija veltīta Sv. Jāņa Pāvila vizītei Latvijā. Uzzināsim šīs ēkas interesanto vēsturi un ielūkosimies tās pagrabos!

  

 Viesošanās Mencendorfa namā, kas ir turīga rīdzinieka 17.-18. gadsimta mājoklis. Šeit ekspozīcijas lielāko daļu veido sienu un griestu gleznojumi, kuriem pieskaņoti interjera priekšmeti no Rīgas Vēstures un Kuģniecības muzeja krājuma, kas katrai telpai piešķir citādu raksturu un noskaņu. Paviesosimies senajā veikala telpā, virtuvē ar manteļskursteni, viesu salonā, deju zālē, “dzejnieka istabā”, ģimenes kapelā, saimnieka istabā, “Meitenes istabā”, kā arī ielūkoties vēsturiskajās pagraba velvēs un romantiskajos bēniņos, kur mājvietu radušas izstāžu zāles. Ekskursijas noslēgumā mielosimies ar manteļskursteņa pavardā ceptām pankūkām un tēju/kafiju

 

Ekskursijas noslēgums ~15:30

 

Ekskursijas cena: EUR 22. Ekskursijas cena bērniem līdz 12 g.v. - EUR 18.70

Cenā iekļauts: ekskursija Vecrīgā, Sakrālo lietu muzeja apmeklējums, ekskursija Mencendorfa namā vietējā gida vadībā un pankūkas ar tēju un kafiju noslēgumā.

Cena bērnam līdz 12 g,v, 18.70 €
Pamatcena 22 €

Ja neatradāt savu ceļojumu, lūdzu, rakstiet mums - piemeklēsim īsto!

Tālrunis *