29 700 300
67 700 300

Vidzemes miers uz ziemas sliekšņa – zāļu tējas Doles salā, Suntažu muižas pils un Ķeipenes kino stacija, Ķeipenes piparkūkas un Krapes muižas bagātības – sveces, dabas eliksīri un vīni

Pieejamie datumi un cenas

30. novembris
1 diena | Latvija
Brīvas vietas ir pieejamas
Valoda - latviešu
Jauni Rakursi
no 26 € Rezervēt
Pamatcena 26 €

Ceļojuma programma

Ekskursijas programmā:

9:00 izbraukšana no Rīgas, pieturas pie Zinātņu akadēmijas

 

Izbaudām dabas garšu bagātību Doles salā - ciemojamies saimniecībā, kur no Doles dabas parkā ievāktiem un pašu saimniecībā audzētiem augiem top vairāk kā 50 veidu zāļu tējas! Ieklausīsimies viedos padomos un dzersim zāļu tējas, baudot arī kādu gardumu!

(Ekskursija un zāļu tēju degustācija ar uzkodām - 3.50 EUR)

  

Suntažu muižas komplekss pamatā radies 18. gadsimta beigās, 20. gadsimta sākumā. Šeit ap parādes pagalmu simetriski izvietotas ēkas, starp kurām izceļas majestātisks kungu nams. Kaut arī ēkā pēc agrārās reformas iekārtota skola, kas šeit atrodas joprojām, un skolas vajadzīvām nams stipri pārveidots, vienā no zālēm saglabājusies podiņu krāsns, tāpat arī balkons ar kaltām margām un daudzās kāpnes ļauj nojaust 19. gadsimta atmosfēru. Skolā iekārtots muzejs, kur apskatāma skolas un pagasta vēsture. Zinoša gida vadībā izstaigāsim iespaidīgo muižu, sākot no pils pagrabiem līdz pat tornim.

(Ziedojums)

 

Pusdienas. (Piedāvājums un cena tiks precizēta)

 

 Kinostacija Ķeipenē izveidota Ķeipenes kādreizējās dzelzceļa stacijas telpās, radusies kinofestivāla „Arsenāls” komandai un domubiedriem festivālu laikā dodoties mazliet sirreālā ceļojumā ar vilcienu uz Ķeipeni. Katra šāda ceļojuma laikā mazā stacija ieguvusi kādu jaunu elementu vai vides instalāciju. Šī ir kā tikšanās vieta kino dižgariem, šeit atrodas milzu galds un krēsli. Pāri sliedēm slejas tunelis no 24 kino kadriem, kas ir veltījums pirmajai kino lentei. Perona malā vējā plīvo Latvijas un Spānijas karogi. Stacijas uzgaidāmajā telpā ir ekspozīcija kinorežisoram Sergejam Eizenšteinam. 2017. gadā pazemē izbūvēts jauns vides instalācijas objekts - 8 metrus gara un 4 metrus plata “Potjomkina aka”, kas veidota kā izstāžu zāle zem zemes, galveno akcentu liekot uz bruņukuģi “Potjomkinu”. Vecā Ķeipenes dzelzceļa stacija arī ir vienīgā vieta, kur ir saglabāts sliežu posms no bijušā vilcienu maršruta Rīga - Ērgļi.

2019. gadā pēc rekonstrukcijas kino stacija ieguvusi atjaunotu, mājīgu un siltu stacijas ēku, dzelzceļa maketu Rīga – Ķeipene – Ērgļi un citus dārgumus.

(Apmeklējuma maksa EUR 3, skolēniem, studentiem, pensionāriem, invalīdiem EUR 1)

  

Ķeipenes piparkūkas - paceļosim gardi piparkūku pasaulē. Uzņēmumā no dabīgām sulām un izejvielām taisa melleņu, upeņu, smiltsērkšķu, spinātu glazūras, kuras klāj uz pašu ceptām piparkūkām. Noklausīsimies stāstījumu, skatīsimies filmiņu, kā arī degustēsim gardās piparkūkas. Būs iespēja iegādāties piparkūkas mājiniekiem!

(Stāstījums un piparkūku degustācija - EUR 3)

  

Atdzimšanu piedzīvo Krapes ūdensdzirnavas – šeit saimnieks nodarbojas ar zivju audzēšanu, bet saimniece Vineta Grīnberga ar dažādu veselībai un labsajūtai noderīgu brīnumu radīšanu, starp kuriem atrodamas zāļu tējas, pļavas eliksīri un sojas vaska sveču liešana, sveces dvēselītē iekausējot Latvijas pļavās un mežos atrodamos augus un ogas. Viesosimies dzirnavās, ieklausīsimies tās vēstures un mūsdienu stāstos, nobaudīsim eliksīrus un katrs izliesim sev sojas vaska sveci, kas sniegs gaismu garos rudens un ziemas vakaros! Būs iespēja iegādāties veselīgo un gardo produkciju - dažādus dabas eliksīrus (pelašķu, viršu, māllēpju u.c.) un lauku tējas.

(Viesošanās, sveču liešana un dabas eliksīru baudīšana – 6 EUR)

  

JAUNUMS! Krapes muižas teritorijā pavisam nesen sākusi darboties vīna darītava Lauskis, kuras saimnieks Vents Grīnbaums to nosaucis par godu savam vecvectēvam Vilim Lauskim, kurš bijis atzīts augļkopis un Bulduru dārzkopības vidusskolas pasniedzējs un direktors. Arī šobrīd gatavotajiem vīniem tiek izmantoti no viņa stādītām ābelēm iegūti āboli. Vīnu gatavināšana notiek senās muižas dārznieka mājas pagrabos, kas šeit atrodas jau vairāk kā 100 gadus. Tie ir piemēroti vīna gatavošanai, jo visu cauru gadu te ir nemainīga temperatūra. Apskatīsim ražotni, uzzināsim tās stāstu, nobaudīsim 4 veidu vīnus ar uzkodām!

(Vīna darītavas apmeklējums, stāstījums un degustācija – 6 EUR personai)

 

Mājupceļš, atgriešanās Rīgā ap 20:30 

 

Ekskursijas cena: EUR 26

Cenā iekļauts: vieta autobusā, pavadošā gida pakalpojumi

Cenā nav iekļauts: ieejas maksas, ēšanas maksas, ziedojumi u.c.

Pamatcena 26 €

Ja neatradāt savu ceļojumu, lūdzu, rakstiet mums - piemeklēsim īsto!

Tālrunis *