29 700 300
67 700 300

Narva Ziemassvētku gaidās – Peipusa piekraste un patvāru ceremonija ar velna kārdinājumu, Pihticas klosteris un naksnīgā Narva, tās varenais cietoksnis, ceļojums uz ziemeļiem Polārmuižā, jūrasbraucēju stāsti Kiltsi pilī

trip-pic

Pieejamie datumi un cenas

7. - 8. decembris
2 dienas | Igaunija
Brīvas vietas ir pieejamas
Valoda - latviešu
Jauni Rakursi
no 88 € Rezervēt
Pamatcena 88 €

Ceļojuma programma

Ekskursijas programmā:

1.diena - 7.decembris (sestdiena)

7:30 izbraukšana no Rīgas, pieturas pie Zinātņu akadēmijas

 

Rīta pauze ceļā.

 

Kolkjas ciematiņā iepazīsimies ar kādu no Peipusa krastu iedzīvotāju tradīcijām – izbaudīsim Patvāru ceremoniju ar svecēm un velna kārdinājumu. Uzzināsim, kas kopīgs kirzas zābakiem un patvāriem, ko sauc par velna kārdinājumu un no kā bija jābaidās, kad patvāris sāka svilpot? Baudīsim vecticībnieku tējas gatavošanas tradīcijas, nobaudīsim vārīto cukuru, tējai piekodīsim sīpolu pīrāgu, izgatavosim katrs savu bišu vaska svecīti, kā arī ieklausīsimies folkloras stāstos par dzīvi Baltijas lielākā ezera krastā, par un ap patvāriem!

(Programmas cena – stāstījums, patvāra tēja, vārītais cukurs, sveču gatavošanas darbnīca, sīpolu pīrāgs – 11 EUR personai)

Kallaste ir neliela Igaunijas mazpilsētiņa. Ciems izveidojās 18. gadsimtā, kad šeit apmetās no Krievijas izceļojušie vecticībnieki. No igauņu valodas pilsētas nosaukums ir tulkojams kā “Sarkanās klintis”, kas ir radies no sākotnējā ciema nosaukuma krieviski. Nav jau brīnums, ka ciemam dots šāds nosaukums, jo tā tuvumā atrodas Igaunijā lielākais devona perioda smilšakmens atsegums. Tā kopējais garums ir vairāk kā 900 metri, bet maksimālais augstums 5 metri! Uz brīdi paviesosimies pie klintīm, kā arī izbaudīsim Peipusa ezera plašumus!

 

Pihticas Dievmātes Aizmigšanas klosteris - Baltijā lielākais pareizticīgais sieviešu klosteris! Pihtica  igauņu valodā nozīmē Svētais kalns, un uz šejieni jau vairāk nekā 400 gadus diendienā nebeidz plūst ļaudis. Tagad šeit jau vairāk kā 100 gadus atrodas Pihticas klosteris – iecienīta svētceļojumu un tūrisma vieta, kura izslavēta arī ar dziedinošo svētavota ūdeni. Avots neaizsalst pat lielā salā. Gan vietējie, gan ceļinieki stāsta, ka no avota ūdens pieredzējuši dziedināšanu.

Šodien klosterī dzīvo māsas, kas lasa un dzied dievkalpojumos, uzkopj dievnamus, izšuj svētkalpotāju tērpus, gatavo ēdienu, audzē dārzeņus, augļus, ogas un ziedus, uztur apmēram 20 govju ganāmpulku utt.

UZMANĪBU! Apmeklējot klosteri, sievietēm jābūt ģērbtām svārkos un nepieciešama galvassega - lakats!

(Ekskursija klostera teritorijā vietējās mūķenes vadībā 4 EUR)

 

Pusdienas kafejnīcā blakus klosterim. (Pusdienu piedāvājums ~ 6,50 EUR).

 

Ierašanās viesnīcā Narvā, vakariņas pēc izvēles, iespējama naksnīga pastaiga Narvas pilsētā.
Nakšņojam 3* viesnīcā Inger, divvietīgos un trīsvietīgos numuros.

 

2.diena - 8.decembris (svētdiena)

Brokastis viesnīcā (iekļautas cenā)

 

Neliela gida vadīta pastaiga Narvas pilsētā.  Tā ir pilsēta, kuru Narvas upe sadalījusi divām valstīm – Narvu Igaunijai, bet Ivanogorodu – Krievijai, katrā atrodas pa cietoksnim, kas kopā veido vienu arhitektonisko ansambli. Pirmo reizi šī apkaime rakstos minēta 12. gadsimta noslēgumā, Novgorodas hronikā, bet cietoksnis dibināts dāņu valdīšanas laikā 1223. gadā. Te pārmaiņus valdījuši dāņi, Livonijas ordenis, zviedri, kā arī Krievijas impērija, kuras laikā nodibināta savulaik slavenā Krenholmas audumu ražošanas manufaktūra, kuras kvartāls arī slejas abpus Narvas upei. Kaut arī pilsēta ir smagi cietusi karos, tā ir interesanta savā dažādībā. Iepazīsim to nelielas pastaigas laikā!

 

Narvas cietoksnis – muzejs.  Vietējā gida vadībā iepazīsim vienu no Ziemeļeiropas varenākajiem un neparastākajiem, vislabāk saglabātajiem cietokšņiem. Tas jau kopš 13. gadsimta stāv uz robežas starp vēsturiskajām skandināvu un krievu zemēm, Narvas upes abos krastos. Mūsdienās gan cietokšņa komplekss tiek dēvēts divos dažādos vārdos – Igaunijas pusē Narvas, bet Krievijas – Ivangorodas cietoksnis. Iepazīsim Igaunijas pusi vietējā gida vadībā!

(Ekskursija Narvas cietoksnī vietējā gida vadībā – 9.50 EUR pieaugušajiem un pensionāriem, 4.50 EUR skolēniem)

 

Kukruses polārmuižas iekārtojums ir viena no neparastākajām muižu ekspozīcijām Igaunijā – tā savulaik pusotru gadsimtu piederējusi ceļotāju, ģeogrāfu, vēstures entuziastu fon Tollu dzimtai. Komplekss laika gaitā izaudzis līdz kungu namam, klētīm, noliktavām, alus brūzim, pirtij, smēdei, stallim, spirta brūzim, ledus pagrabiem, kopskaitā ap 30 ēkām. Līdz mūsdienām gan saglabājies vien kungu nams. Šeit iekārtota ekspozīcija polārpētniekam Eduardam fon Tollam veltīta ekspozīcija, kurš pazuda meklējot mītisko Saņņikova zemi. Te pat vasaras laikā iespējams pikoties, satikt polārlāci, aplūkot iglu un uzcelt sniega cietoksni, nošļūkt pa kalniņu.  

(Ekskursija vietējā gida vadībā – 4,50 EUR)

 

Pusdienas Jehvi pilsētiņā.

  

Kiltsi pils ir uzbūvēta uz 15.–16. gadsimta vasaļa pils drupām. H. J. fon Benkendorfa vadībā 1790. gadā tika uzcelta pašreizējā ēka. 19. gs. pils piederēja fon Krūzenšternu dzimtai. Ādama Johana fon Krūzenšterna vadībā notika pirmais Krievijas jūrnieku ceļojums apkārt pasaulei (1803.–1806.), uz kura pamata, tieši dzīvojot Kiltsi, viņš sastādīja Dienvidu jūru atlantu. Kiltsi muiža ir īsts Igaunijas dārgums, ko neparastu dara ne tikai bagātā vēsture, bet arī interesantais arhitektoniskais risinājums – ap pagalmu pakava veidā „apliekti” zirgu staļļi, no kuriem perpendikulāri stiepjas kungu nams.  Šodien pilī atrodas skola, muižu var izīrēt dzimšanas dienu un kāzu svinībām, apmācību un semināru organizēšanai, kā arī vasarā muižu varat apmeklēt projekta Unustatud Mõisad (Aizmirstās muižas) ietvaros.

(Ekskursija muižā vietējā gida vadībā – 4.50 EUR)

 

Mājupceļā pauze lielveikalā Pērnavā.

 

Atgriešanās Rīgā ap 23:00.

 

Ekskursijas cena: EUR 88

Cenā iekļauts: vieta autobusā, pavadošā gida pakalpojumi, nakšņošana 3* viesnīcā Inger Narvā, brokastis vienīcā.

Cenā nav iekļauts: ieejas maksas apskates objektos, ēšanas maksas (izņemot brokastis viesnīcā), ziedojumi u.c.

Pamatcena 88 €
trip-pic

Ja neatradāt savu ceļojumu, lūdzu, rakstiet mums - piemeklēsim īsto!

Tālrunis *