29 700 300
67 700 300
Rezervē internetā
cb@cb.lv
29 700 300

Turcijas brīnumi: Kapadokija, Pamukkale... un Stambula! Tūkstoš un vienas nakts pasaka...

trip-pic
2. - 9. oktobris
8 dienas | Turcija
Brīvas vietas ir pieejamas
Valoda - latviešu
Remiro travel
no 950 € Rezervēt
cena 950 €

Ceļojuma programma

Ekskursijas, ieejas maksas un minētā ēdināšana jau iekļauta cenā!




1. diena, 02.10. - svētdiena

Satikšanās Rīgas lidostā 2 h pirms lidojuma.

Lidojums: tiešais reiss Rīga - Stambula, plkst. 12:15-15:15 (3 h).

Ierašanās Stambulā. Transfērs uz viesnīcu. Brīvs vakars atpūtai Stambulā.

Par papildus maksu (30 EUR) iespējams Turku vakars - vakariņas ar dzērieniem un priekšnesumiem.

Nakšņošana viesnīcā Stambulas centrā.

 

2. diena, 03.10. - pirmdiena

Stambulas vecpilsēta - Ankara

Brokastis.

Stambulas septiņus kalnus rotā iespaidīgas un greznas mošejas, taču visievērojamākā no tām ir Sultanahmeta jeb Zilā Mošeja - viena no musulmaņu lielākajām svētvietām un Stambulas simbols. Senās Konstantinopoles sirds - Hipodroma laukums. Rotāts ar trim senām kolonnām: Ēģiptiešu, Grieķu un Bizantijas, reiz tas bijis sporta (zirgu sacensību) un sociālās dzīves centrs Bizantijas impērijas laikos. Svētā Sofija - bijusi viena no lielākajām kristiešu katedrālēm, arhitektūras šedevrs, ko 6. gs. uzcēla imperators Justiniāns. Katedrāle (mūsdienās mošeja) pārsteidz ar viduslaiku mozaīku un fresku bagāto kolekciju, senajiem vārtiem, ko apsargāja vikingu gvarde... Topkapi pils komplekss, kas uzcelts uz paugura ar lielisku skatu uz Bosfora līci.

Pusdienas vietējā restorānā.

Aptuveni 5 h ilgs pābrauciens uz Ankaru.

Vēla ierašanās un nakšņošana viesnīcā Ankarā.

 

3. diena, 04.10. - otrdiena

Ankara - Kapadokija

Brokastis.

Ankara – Turcijas galvaspilsēta un otra lielākā Turcijas pilsēta. Ankaras vēsturiskais centrs atrodas uz akmeņaina kalna, kas sniedzas 150 m augstumā, tā virsotni vainago vecās citadeles drupas - Ankaras senā pils. Apmeklēsim Anatolijas civilizācijas muzeju. Pusdienas.

Sāls ezers - lielākā daļa Turcijā ražotās sāls ir radusies šeit, ezers ir arī populāra putnu vērotāju vieta. Ierašanās un vakariņas Kapadokijā.

Nakšņošana viesnīcā Kapadokijā.

 

4. diena, 05.10. - trešdiena

Kapadokija - Konja

Brokastis.

Šodien iepazīsim Kapadokijas dabas brīnumus! Kapadokija seno persiešu valodā nozīmē skaisto zirgu zeme. Tas ir viens no skaistākajiem Turcijas reģioniem, kur Māte Daba izveidojusi pasakainus kanjonus, vulkāniskus krāterus un īpatnējas klinšu formas. Miljoniem gadu to skalojušas lietus un kūstošā sniega straumes, ārdījis vējš, līdz mīkstākie ieži sadrupuši, aizpūsti, aizskaloti un palikusi ainava, kurai nav līdzīgas pasaulē. Tajās alu pilsētas savu patvērumu meklējuši pirmie kristieši.

Netālu esošajā mazpilsētā Goremē atrodas brīvdabas muzejs ar klintī izcirstām baznīcām - ap 30 no tām tapušas 9. gs., šeit var apskatīt 700 gadu vecus kristiešu alu gleznojumus.

Pusdienas dienas gaitā.

Baložu ieleja un Mūku ieleja - ieleja ar dažāda veida un formu skurstenīšiem un tornīšiem. Īpatnējākā šī reģiona iezīme ir konusveida akmens veidojumi, kurus dēvē par feju skursteņiem, jo senie Kapadokijas iedzīvotāji ticēja, ka pazemē atrodas feju mājokļi, kuru dūmeņi paceļas virs zemes. Dabas brīnums atrodas uz plato, tūkstoš metru augstumā. Šeit reti parādās nokrišņi, ir ļoti sausas un karstas vasaras un ļoti aukstas ziemas. 

Ierašanās un vakariņas Konjā. Nakšņošana viesnīcā Konjā.

 

5. diena, 06.10. - ceturtdiena

Konja - Pamukkale

Brokastis.

Mevlana muzeja apmeklējums.

Šodien brauciens uz pasaules slaveno Pamukkali, kas tulkojumā no turku valodas nozīmē „kokvilnas pils”. Baltās baseinu terases klints nogāzē izveidojušās, nogulsnējoties kaļķakmenim. Antīkā pilsēta Hierapolise.

Pusdienas dienas gaitā.

Brīvais laiks Pamukkalē - iespējams pakāpelēt pa Pamukkales kaskādes terasēm, kā arī peldēties Kleopatras karstajos, termālajos ūdeņos (par papildus maksu). Kristāldzidrajos ūdeņos kādreiz peldējusies pati Kleopatra! Moderni iekārtots SPA, kurā baudīt dziedējošos ūdeņus.

Vakariņas. Nakšņošana viesnīcā Pamukkalē.

 

6. diena, 07.10. - piektdiena

Pamukkale - Bursa

Brokastis.

Pārbrauciens uz Bursu. Pusdienas. Bursas apskates ekskursija. Bursa ir bijusi ietekmīga pilsēta Osmaņu impērijas laikos, kad tā tika devēta par Hüdavendigar - tulkojumā no turku valodas „Dieva dāvana”. Bursa atrodas uz auglīga līdzenuma mežu ielokā, pilsētā ir daudz parku un zaļumu, termālās pirtis, sultānu mouzeleji un torņi...

Vakariņas. Nakšņošana viesnīcā Bursā.

 

7. diena, 08.10. - sestdiena

Bursa - Stambula

Brokastis.

Brauciens uz Stambulu. Garšvielu tirgus - viens no Stambulas bagātākajiem, senākajiem un raibākajiem tirgiem. Pilns ar garšvielām, sieriem, saldumiem, tējām, kafiju, jūras izstrādājumiem... Uz šejieni trīssimt gadu garumā tika vestas visneparastākās preces no Āfrikas un Turcijas un tas turpinās vēl šodien! Pusdienas.

Kruīzs pa Bosfora jūras šaurumu - skaistākais pasaules jūras šaurums, kas sadalījis Stambulu Austrumos un Rietumos, atdala Eiropu un Āziju. Iespēja ieskatīties Bosforā un Stambulā no kuģīša, aplūkot senas savrupmājas un greznās villas, kuru pakājē skalojas viļņi, apbrīnot mūsdienu debesskrāpjus un viduslaiku namiņus, izmētātus pie bargajiem osmaņu cietokšņiem…

Nakšņošana viesnīcā Stambulas centrā.

 

8. diena, 09.10. - svētdiena

Brokastis.

Brīvais laiks atpūtai un pēdējo suvenīru iegādei. Iespēja apmeklēt “Grand Bazaar” - vienu no lielākajiem slēgtajiem tirgiem pasaulē. Lielo tirgu katru dienu apmeklē no 250 līdz 400 tūkstošiem cilvēku un tas ir populārs ar juvelierizstrādājumu, trauku, garšvielu un paklāju veikaliem. Tirgus sastāv no 58 ielām un apmēram 6000 veikaliem. Te atrodam gan ādas jakas, gan kurpes, gardos austrumu saldumus un juvelierizstrādājumus visām gaumēm...

Transfērs uz lidostu un lidojums mājup: Stambula – Rīga, plkst. 16:00-18:50 (2 h 50 min.).


Cenā iekļauts:

 • tiešais lidojums ar aviokompāniju Turkish Airlines: Rīga-Stambula-Rīga (ekonomiskā klase), ēdināšana un dzērieni lidojumu laikā tiek nodrošināti saskaņā ar Turkish Airlines koncepciju;
 • nododamā bagāža līdz 30 kg, rokas bagāža līdz 8 kg;
 • visi programmā minēties transfēri - pārbraucieni ar komfortablu autobusu;
 • kruīzs pa Bosforu;
 • Remiro travel grupas vadītāja (latviešu val.) un vietējā krieviski runājoša gida pakalpojumi;
 • visas naktis 3-4* viesnīcās ar labu atrašanās vietu un iekļautām brokastīm;
 • programmā minētās 6 pusdienas un 4 vakariņas;
 • visas ieejas maksas objektos, kuri minēti programmā.

 

Iespējamie papildus izdevumi:

 • 2 h pelde Kleopatras termālajos baseinos: ~ 40 liras + 5 liras par ģērbtuves skapīti + dvielis (jāiegādājas vai jāņem līdzi savs) pers.;
 • Turku vakars: 30 EUR pers.;
 • ceļojumu veselības apdrošināšana uz brauciena laiku: tiks precizēts;
 • piemaksa par vienvietīgu numuriņu: 120 EUR (ja persona vēlas dzīvot vienvietīgā numuriņā vai, ja ceļojumā nepiesakās cits braucējs ar ko varētu dalīt divvietīgu numuriņu);
 • dzērieni ēdienreižu laikā.

Papildus izdevumu cenas var mainīties.

 

Valūta: 1 TRY (Turcijas lira) = ~ 0.10 EUR.

 

Ceļojumam nepieciešamie dokumenti:
LR pilsoņa vai nepilsoņa pase, kas izdota pēc 2007. gada 19. novembra un ir derīga vismaz 6 mēnešus pēc atgriešanās.
Nepilngadīgajiem (līdz 18 gadu vecumam) ceļojumā līdzi jābūt pasei un dzimšanas apliecībai (vai notariāli apstiprinātai tās kopijai).

! Latvijas nepilsoņiem ieceļošanai Turcijā nepieciešama vīza!

 

 

Ceļojuma pasūtīšana, maksāšanas kārtība:

 • Pieteikums ceļojumam, norādot precīzus braucēju datus (vārds, uzvārds) vai (vārds, uzvārds, personas kods, pases numurs un derīguma termiņš. Personas kodu un dokumenta datus var pievienot rezervācijai arī vēlāk);
 • veikt avansa iemaksu 150 EUR personai (jāveic 3 dienu laikā);
 • otrā iemaksa 400 EUR jāveic līdz 15.05.2022.;
 • pilnīgs norēķins jāveic līdz 20.08.2022.;
 • savstarpēji vienojoties, minētie ceļojuma samaksas noteikumi var būt arī citādi.

 

 

Atteikšanās no ceļojuma:
Ceļotājs jebkurā brīdī pirms kompleksā tūrisma pakalpojuma sākuma var izbeigt kompleksā tūrisma pakalpojuma līgumu, samaksājot sekojošu līguma izbeigšanas maksu:
•    Ja līdz braucienam atlikušas vairāk nekā 100 dienas, tiek ieturēta 1. avansa iemaksa;

•    Ja līdz brauciena sākumam atlikušas 100 - 75 dienas, tiek ieturēti 50% no ceļojuma summas;
•    Ja 75 - 45 dienas, tiek ieturēti 75% no ceļojuma summas;
•    Ja līdz braucienam atlikušas mazāk kā 45 dienas, tiek ieturēti 100% no ceļojuma summas.
 

Iemaksāto naudas summu ir iespējams pāradresēt citai personai, kura vēlas doties šajā ceļojumā. (Var tikt piemērotas aviokompānijas soda sankcijas par vārda maiņu.)

 

 

Papildus informācija:

 • Remiro Travel ir tiesīgs mainīt dienu kārtību un ekskursiju secību ceļojumā.
 • Ja ceļojumā dodaties viens un nav ar ko kopā izvietoties viesnīcas numurā, tad ir jāpiemaksā par vienvietīgu numuru. Remiro Travel piedāvā iespēju piemeklēt istabas biedru/i.
 • Viesnīcu nosaukumi minēti plānotie, iespējamas nelielas izmaiņas neatkarīgu apstākļu dēļ.
 • Iespējamas nelielas grafika izmaiņas, vēla ierašanās viesnīcā un atgriešanās mājās sakarā ar neparedzētiem apstākļiem (nelabvēlīgu ceļu satiksmes situāciju vai aviokompānijas reisa kavēšanās rezultātā).
 • Ieejas biļešu un citu papildizdevumu cenas, valūtas kurss, kā arī programmā norādītie laiki ir orientējoši un var mainīties.
 • Ceļojuma cena var palielināties LR likuma “Par PVN” izmaiņu gadījumā, kā arī saistībā ar ceļu vai lidostu nodokļu, degvielas cenu sadārdzinājumu  un ASV dolāru kursa pieaugumu.
 • Minimālais dalībnieku skaits, kas nepieciešams kompleksā pakalpojuma sniegšanai ir 10 dalībnieki. Grupā plānoti 10-30 dalībnieki.
 • Ceļojums nav piemērots personām ar ierobežotām pārvietošanās spējām (ratiņkrēslā). Personām, kuras pārvietošanās spējas ir ierobežotas fizisku vai mentālu problēmu, kā arī vecuma dēļ, un kuras stāvoklis prasa papildu palīdzību.
 • Programma sastādīta saskaņā ar LR Ministru kabineta noteikumiem nr. 380.
 • Ceļojumu izpilda tūrisma operators Remiro Travel.
cena 950 €
Turku vakars 30 €
piemaksa par vienvietīgu numuriņu 120 €
trip-pic

Ja neatradāt savu ceļojumu, lūdzu, rakstiet mums - piemeklēsim īsto!

Tālrunis *