CeļojumuBode.lv
Tallinas iela 30 20 700 300
Kalnciema iela 116, Rīga cb@cb.lv



Lietuvas Venēcija, putnu un zivju paradīze Nemunas upes deltā un Kuršu līča kruīzs.
01.08.2026 - 02.08.2026
2 dienas

Mazāk pazīstamā Mazā Lietuva ir patiess atklājums visiem, kas šeit nonāk! Šajā reģionā ir viena no skaistākajām Eiropas ainavām, kuru veido smiltāju, mežu un ūdens saderība un papildina senā koka arhitektūra – zvejnieku un zemnieku dzīvojamās mājas, klētis u.c. ēkas, rotātas spilgtām krāsām un kokā izgrieztiem ornamentiem.

Nemunas delta ar daudzajām salām, upju attekām, vēsturiskiem zvejnieku ciemiem, bagātīgo dabas, kultūras un arhitektūras mantojumu veido Nemunas Deltas Reģionālo parku.


7:00 izbraukšana no Rīgas, Zinātņu akadēmijas,

7:50 izbraukšana no Jelgavas kultūras nama,

8:20 izbraukšana no Dobeles Domes laukuma. 


1.diena

Telši  - Žemaitijas galvaspilsēta, kas izvietojusies uz septiņiem pakalniem  Mastis ezera  krastos. Telši savu nosaukumu ir ieguvuši no nelielās  Telšios upītes,  kura iztek no minētā ezera. Ir zināms, ka Telšu un Žemaitijas simbols ir lācis, kura skulptūras un attēli ir bagātīgi novietoti dažādās pilsētas vietās. Telšu ezermalas promenāde tiek uzskatīta par modernāko visā Baltijā. Telši ir arī bīskapijas centrs. Katedrāle celta 1765.gadā vēlīna baroka un klasicisma stilā. Katedrālē atrodas 7 altāri. Ekskursija pilsētā vietējā gida vadībā.

Pusdienas Telšos. Piedāvājumā lietuviešu tradicionālie cepelīni ar gaļu, panna cotta, dzēriens.

Iespēja iepirkties lielveikalā Telšos.

Dreverna  - unikālā apdzīvotā vieta ūdeņu ielokā. Gar Drevernu tek Karaļa Vilhelma kanāls. Pa to kuģi no Nemunas nonāca Klaipēdā, tā apbraucot bīstamo Kuršu jomu. Kanāla garums ir 24 km, platums — ap 30 m.

Jona Giža etnogrāfiskā māja-muzejs. Kuršu jomas kuģubūve, Kuršu jomas zvejnieku plakandibena laivas un to izmantošana, satiksme pa ūdeni Kuršu jomā un apkārtnē .

Svenceles salas - apbrīnojama, kanālu ieskauta vieta dzīvošanai, atpūtai, sportam! Svencele patiesi pārsteidz- ar moderno arhitektūru, infrastruktūru un neskarto dabu vienuviet! Pastaiga.

Ventes rags ir zemesrags Nemunas deltā. Atrodas Šilutes rajonā. Tas ir ap 5,5 km garš, platākā vieta ap 2,2 km. Raga smailē atrodas Ventes raga bāka. Pār Ventes ragu iet nozīmīgs putnu migrācijas ceļš. 1929. gadā šeit tika izveidota ornitoloģiskā stacija. Laikā no 1929. gada līdz 1999. gadam, šeit tikuši apgredzenoti apm. 1,4 miljoni putnu. 

Ventes raga  1837.gadā celtā bāka un ornitoloģiskā stacija. Nemūnas delta ar upju atteku, kanālu, polderu un mitraiņu tīklu, Ramsāres konvencijas ietvaros tiek aizsargāta kā nozīmīga vieta putnu migrācijas un ligzdošanas vieta (īpaši zosīm, pīlēm un bridējputniem).

Ekskursija  Ventes ornitoloģijas stacijā, vietējā gida stāstījums.

Iekārtošanās naktsmītnē - viesu mājā  ‘’Ventaine’’ Ventē, līča krastā. Divvietīgas istabas.

Vakariņas viesu mājā.

2.diena


Brokastis  viesu mājā.  

Lietuvas Venēcija  Minijas (Minges) zvejnieku  ciemats,  kur centrālās ielas vietā ir upe, bet ciemata mājas sabūvētas abos krastos un nav neviena tilta, kas krastus savienotu... tikai laivas! Padomju laikā kāds funkcionārs gan lika tiltu būvēt, bet izrādījās - tas ved uz nekurieni - piejūras pļavām!

Ar kuģīti dosimies 2 stundu braucienā gar Ventes ragu,  kuģojot pa pietekām un kanāliem, gar Minges ciemu, pa Upaites upīti, Nemūnas upi, lagūnām un Krokus ezeru.

Ekskursija senajā tirgotāju pilsētā Šilutē. Šilute (vēsturiski arī  Heidekrūga  (vācu: Heydekrug)) atrodas Mazās Lietuvas (bijušās Austrumprūsijas) novadā. Rakstos pirmoreiz minēta 13. gadsimtā. Attīstījusies kā populāra tirgus vieta, bet šobrīd vilina ceļotājus ar savu rūpniecības neskarto un seno vidi.

Pusdienas krodziņā  Baras Klumpe Šilutē, kur piedāvā tradicionālos lietuviešu ēdienus.

Rusne  - vienīgā Lietuvas pilsētiņa, kas atrodas uz salas starp Nemunas lielākajām attekām Atmatu un Skirvīti. Šobrīd Rusne ir robežpilsēta ar Krievijas Kaļiņingradas apgabalu. Neliela apskates ekskursija pilsētiņā vietējās gides pavadībā.

Rusnes salas un apkārtējo ciemu ļaudis izsenis ir bijuši lieliski zvejnieki. Arī šodien daudzās jo daudzās sētās kūpina un pārdod zivis.

Iespēja iegādāties zivju kūpinājumus tieši no zvejniekiem!

Mājupceļš ar pieturu- veikala, tualetes pauzi Kuršēnos.


Ap plkst. 22:00 atgriešanās Dobelē, Jelgavā, Rīgā.


Iekļauts cenā:

Papildus izdevumi:



Attēli: trip.lt






CEĻOJUMA CENA

Pamatcena 115 €



Ceļojumu bode | Rīga, Tallinas iela 30 un Kalnciema iela 116 T. 20700300, 67700300