29 700 300
67 700 300
Резервируй онлайн
cb@cb.lv
29 700 300

Neparastā Kurzemes puse - pa takām no Zveidrijas caur Ēģipti uz (it kā) Itāliju, ciemos pie Velna un pauguru muguras Buses pilskalnā. Dienas noslēgums pie tējas tases Bruņinieku pilī!

trip-pic

Доступные числа и цены

22. август
1 день | Латвия
Доступны свободные места
Язык - латышский
Jauni Rakursi
от 33 € Забронировать
Pamatcena 33 €

Программа путешествия

Kas ir īsts un kas izdomāts? Kā ar bruņiniekiem, velniem un pasaules apceļotājiem? Un kā būtu, ja, lai pabūtu dažādās pasaules malās, pietiek vien ar ceļojumu uz Kurzemes pusi? 


Ekskursijas programmā: 

9:00 izbraukšana no Rīgas, pieturvietas pie Zinātņu akadēmijas. 

Rīta pauze ceļā. 

 

Dienu sāksim ar nelielu mistēriju - kā kalna galā radies Abavas Velnakmens? Blakus bruņurupuča galvas formas dižakmenim atrodas grava, kuras dolomīta un smilšakmens pamatā vēl pavisam nesen atradās alas, par kurām apkārtnē stāsta ne vienu vien leģendu... Bez tam blakus ir pakalniņš, kas, kā uzskatīts, reiz izmantots rituāliem, simbolizējot spēkus, kas augstāki par cilvēku. Padomju laikā tas paaugstināts slēpošanas trases vajadzībām. 

 

Buses pilskalns - pēc atrastajām keramikas lauskām secināts, ka pilskalns apdzīvots jau 1.g.t. p.m.ē. un mūsu ēras sākumā, kā arī vēl 10. un 14.gadsimtā. Uzskata, ka pēdējā posmā pilskalnā dzīvojuši kurši un pilskalns kopā ar senpilsētu bijuši viens no lielākajiem kuršu centriem.No pilskalna, gan pretējā Imulas krasta atklājas vieni no skaistākajiem Kurzemes mazo upju skatiem, bet trešajā no pakalniem iztek avotiņš ar garšīgu un veselīgu ūdeni, kamēr viena no nogāzēm tiek dēvēta par Kurzemes Staburagu. Starp Pilskalnu, Baznīckalnu un Ķauķu kalnu savulaik atradusies iecienīta ūdenstūristu apmetnes vieta. 

 

Turpat Matkules apkaimē atrodas pakalns, kas reiz sanests ar cepurēm, lai apbedītu zviedru karavadoni un viņu sievu, bet pašu pakalnu esot sanesuši karevji ar savām ķiverēm... Vēl šo baltu dienu pakalnu sauc par Zviedru cepuri. No tā sākas celiņš kas gar Krievu kapiem aizved līdz Ēģiptei un tālāk uz Sabili.Pastaigas garums ~3km. Uzkāpsim Sabiles vīna kalnā, gluži kā Alpu kalnu nogāzē (tikai ļoti, ļoti miniatūrā izmērā), kur vijas vīnogulāji...No kalna galotnes paveras gleznaini skati uz Abavas senleju un Sabili pie kājām. 

(Vīna kalnā iespējama neliela, simboliska maksa, kas tiks precizēta brauciena dienā)

 

Pusdienu pauze. Piedāvājums un cena tiks precizēti brauciena dienā. 

 

Mazliet savādāks, bet ne mazāk saistošs skats paveras arī no Sabiles pilskalna. Šeit dabiski veidotā, grūti pieejamā kalnā pils atradusies divas reizes - Vanemas zemes pastavēšanas laikā koka pils un vēlāk te uzbūvēta Livonijas ordeņa mūra pils. Tiesa gan, tās mūžs nav bijis visai ilgs, akmeņi iebūvēti citās pilsētas ēkās un jau 18.gs. beigās Kristofa Broces zīmējumos redzamas vien pavisam nelielas drupas... Bet pats kalns joprojām ir ievērības cienīgs! 

 

Ap krēslas laiku piestāsim Dižstendes Bruņinieku pilī  kādreizējās Stendes muižas kompleksa senākajā ēkā, kas celta jau 16. gadsimtā. Muižas apbūvē ietilpst arī vairākas kalpu dzīvojamās ēkas, staļļi, laidars, klēts, to visu ieskauj meža un ainavu parks. Tajā atrodams Latvijā augstākais ozols – 36 metri. Kamēr muižas kungu nams vēl gaida savu saimniecisko īpašnieku, atdzimusi ir parkā esošā Bruņinieku pils. Iepazīsim pils un parka stāstu, noiesim pils pagrabā, lai savām acīm ieraudzītu kādu slepeno eju...Stāstus baudīsim pie kūpošas tējas tases. 

(Viesošanās pilī un vakara tēja - 3 EUR)

 

Mājupceļš, atgriešanās Rīgā ap 19:30. 

 

Ekskursijas cena: EUR 33

Cenā iekļauts: vieta autobusā, pavadošā gida pakalpojumi

Cenā nav iekļauts: ēdināšanas izmaksas, ieejas maksas u.c.

Pamatcena 33 €
trip-pic

Если не нашли свое путешествие, пожалуйста, пишите нам- подберем подходящее!

Номер телефона: *