29 700 300
67 700 300
Резервируй онлайн
cb@cb.lv
29 700 300

Aizved mani uz Kolkas ragu! Kurzemes pērles Nurmuiža un Talsi

trip-pic

Доступные числа и цены

20. июнь
1 день | Латвия
Доступны свободные места
Язык - латышский
Remiro travel
от 28 € Забронировать
cena no Rīgas 28 €
cena ceļa posmā Aizkraukle-Salaspils 30 €

Программа путешествия

Smaržas un garšas Ziemeļkurzemes pakalnos... un pie jūras!

Izbraukšana plkst. 6:00 no Aizkraukles (Lāčplēša iela 2), 6:30 no Lielvārdes, 6:45 no Ogres “Priedītes”, 7:30 no Rīgas, Zivju paviljona galā ar skatu uz Daugavas pusi. Iespēja iekāpt arī citās pieturās pa ceļam...

Rīta pauzīte ceļā aiz Rīgas (plānota DUS “Circle K” aiz Lielupes tilta).

 

Stāsts par krokodiliem, tomātiem, muižkungu un… Nurmuižas pils - nocietināta ēka, vairākkārt pārbūvēta un beidzamo reizi savus vaibstus mainīja 20. gadsimta sākumā, kad arhitekts Vilhelms Bokslafs tai piešķir izskatu, kas tiek dēvēts par vienu no efektīgākajām neoklasicisma interjeru paraugiem Latvijas pilīs.

 

Gluži kā nogrimušo Gaismas pili, 2005. gadā no drupu kaudzes vietējie sāka celt ārā Nurmes muižas kompleksu – pili, kūtis, staļļus, smēdi, siltumnīcas. Pils interjers vēl gaida atjaunošanu un  sendienu lietu kolekcija nav liela, tomēr muižas ēkas pamazām atdzimst. Talsu novadā esošā Lauciene savu tagadējo nosaukumu ieguvusi 1940. gadā. Līdz tam vieta lepojusies ar skaisto lībiešu izcelsmes vārdu – Nurmuiža, jo "nurm" lībiešu valodā nozīmē "lauks". Gadsimtiem ilgi tur saimniekojuši baroni Firksi. Muižkungs bijis kaislīgs ceļotājs… Peldoties Nīlā, šo gandrīz notiesājis krokodils. Vietējais nūbietis viņu izglābis... 

 

Atjaunojot neatkarību Latvijā, pilij mainās īpašnieki, bet ēkas tikām grimst aizmirstībā, līdz šo kompleksu ieguva viens no Latvijas bagātākajiem cilvēkiem. Pandēmijas laikā, 2020. gada 22. maijā Nurmuižā atvēris arī jaunu restorānu.

 

Krāšņā Nurmes luterāņu baznīca.

 

Pusdienu pauze Talsu kafejnīcā.

 

Burvīgā vasaras panorāma Talsos - 9 pakalnu pilsētā, kuru gleznainās ainavas iedvesmo mākslai un rosinājušas veidot maršrutu “Māksla uzzied Talsos” ar gleznu reprodukciju maršrutu, kas novietotas blakus uzgleznotajai ainavai dabā, un radošām aktivitātēm pilsētā.

 

Sauleskalns. Pilskalns, Baznīckalns, Leču kalns, Ķēniņkalns... Pakalni spoguļojas Talsu jeb pilsētas ezera ūdeņos. Varbūt tādēļ Talsi ir mākslinieku un mūziķu loloti, neskaitāmos mākslas darbos iemūžināti un dziesmās apdziedāti.

 

Radošā Sēta jeb raudošā, kur raudot prieka asaras… Talsu tautas nams atrodas vienā no 9 Talsu pakalniem – Ķēniņkalna pakājē. Leģenda vēsta, ka kalns radies no ļaužu cepurēs un priekšautos sanestas zemes, apbedot savu iemīļoto kuršu ķēniņu Lamekinu. iespēja iegādāties rokdarbus amatnieku veikaliņā.

 

Aizved mani uz Kolkas ragu! Vieta, kur Mazjūra un Dižjūra satiekas… Kolkas raga Priežu taka... Ceļojums gar Kolkas ragu – paradīze jūras un dabas mīļiem!

 

Ceļš gar Kurzemes Jūrmalu... Saulriets, zvejniekciemi un sāļā jūras smarža. Melnsila pirātu stāsti, Kaltenes akmeņainā pludmale ("Sensenos laikos vells ness’ akmeņs’ no Zviedrijs’ uz Talsim, lai būvēt desmito pakaln’, bet darijs’ to tik lēn’, ka nav paspējs’ pa tums’. No rīt’, nodziedot vietējam Kaltens’ gailim, tas nomet’ akmeņs’ kur pagadās."), Plieņciems, Apšuciems, Ragaciema sedumi…  Ilgais ceļš kāpās un Imants Ziedonis…

 

Mājupceļš. Atgriešanās Rīga - Aizkraukle (Rīgā no plkst. 20:30).Cena: 28 EUR (no Rīgas)  /  30 EUR (ceļa posmā Aizkraukle-Salaspils)

 

Cenā iekļauts:

 • autobusa pakalpojumi;
 • autobusa stāvvieta Kolkā;
 • gida - grupas vadītāja pakalpojumi (latviešu val.).

 

Iespējamie papildus izdevumi:

 • Nurmuiža. Ekskursija muižas kompleksā kopā ar vietējo gidu: ~ no 2.50 EUR (atkarīgs no dalībnieku skaita);
 • ”Māksla uzzied Talsos” kopā ar vietējo gidi: ~ 1.50 EUR;
 • pusdienas Talsos: ~ 5 EUR (informācija tiks precizēta);
 • ziedojumi baznīcā;
 • piemaksa par papildus sēdvietu autobusā: 15 EUR;
 • citi personīgie izdevumi.

*Papildus izdevumu cenas var mainīties.

 

! Piesakoties ceļojumam, nepieciešams norādīt precīzu iekāpšanas vietu.

 

Sēdvieta autobusā tiek ieņemta pieteikšanās un avansa iemaksas/pilnas ceļojuma apmaksas secībā. Firma patur tiesības sasēdināt kopā tos tūristus, kas autobusā sēž pa vienam un neizvēlas piemaksāt par papildvietu.

 

Papildus informācija:

 • Minimālais dalībnieku skaits, kas nepieciešams kompleksā pakalpojuma sniegšanai ir 25 dalībnieki. Grupā plānoti 25-48 dalībnieki.
 • Ceļojumu izpilda tūrisma operators Remiro Travel.

 

Atteikšanās no ceļojuma:
•   Ja Jūs esat iegādājies ceļojumu, bet neparedzētu apstākļu dēļ nevarat tajā doties, tad iemaksāto naudas summu ir iespējams pāradresēt Jūsu izvēlētai personai, kura vēlas doties šajā ceļojumā.


cena no Rīgas 28 €
cena ceļa posmā Aizkraukle-Salaspils 30 €
papildus sēdvieta autobusā 15 €
trip-pic

Если не нашли свое путешествие, пожалуйста, пишите нам- подберем подходящее!

Номер телефона: *