29 700 300
67 700 300
Резервируй онлайн
cb@cb.lv
29 700 300

Pierobežas ūdeņu gleznas - rīts Puikules muižā, Ungurpils ezers ar peldošām salām, Karogu alas, dižakmens un ainavisks karjers ar romantisku salu viducī, Staiceles dzelzsavoti, Salacas sarkanās klintis, kājām gar jūru līdz Igaunijas robežai

trip-pic

Доступные числа и цены

11. сентябрь
1 день | Латвия
Доступны свободные места
Язык - латышский
Jauni Rakursi
от 35 € Забронировать
Pamatcena 35 €

Программа путешествия

Avots, ezers, upe, karjers un jūra... Cik ļoti dažāds var būt ūdens! Baudīsim aktīvā dienā! 

Ekskursijas programmā: 

8:00 izbraukšana no Rīgas, pieturvietas pie Zinātņu akadēmijas.

 

Šoreiz rīta pauzi baudīsim "ar pievienoto vērtību" - mūs gaida Puikules muiža un lauku brokastis muižas stilā. Šī apkaime no 18.gadsimta līdz 1924.gadam sešās paaudzēs piederējusi baronu fon Klotu dzimtai. Pašreizējais muižas ansamblis veidojies 19.gadsimta 70.gados, kad sākotnējo koka muižu Ernsta Johana mazmazdēls Reinholds Johans lika nojaukt un tās vietā uzcēla tagadējo pili, izmantojot vietējo ķieģeļcepļu ķieģeļus. Puikules muižas apbūve ir valsts nozīmes arhitektūras piemineklis, muižas ēka celta ķieģeļu Tjūdoru neogotikas stilā. Pilī saglabājusies plastiskā interjera apdare, verandā ažūrs (stiklojums logu augšdaļā), kolonnu zāle, podiņu krāsnis, pagrabā velvētie mūri, kur saglabājušies baseini zivju uzglabāšanai, iespaidīga gaļas žāvētava un vīna pagrabs. Vēlāk muižā atradusies skola, bet pēc tās aiziešanas nu namā notiek īsti radoša rosība - šeit mīt Brīvzemnieku pagasta kopienas centrs, kas ne vien rūpējas par muižu un tās apkaimi, bet arī par saturīgu brīvā laika pavadīšanu dažādām interesentu grupām. 

Dosimies vietējā gida vadībā izzināt muižas stāstus un likteņus, kā arī ieturēsim brokastu pauzi!

(Ekskursija vietējā gida vadībā, brokastu kafija ar uzkodām - 5,20 EUR)

 

Ungurpils dzirnavu ezers un peldošās salas - ir viena no dabas pērlēm, ko vērts apskatīt, jo pa to peld trīs salas. Peldošo salu izcelšanās izskaidrojama ar kūdras masīvu pacelšanos no appludinātas upes gultnes. Agrāk šādu salu ezerā bijis 12. Tolaik lielākā no salām bijusi ap pushektāru liela, savukārt salu kopējā platība bijusi trīs hektāri. Šobrīd lielākā daļa salu ir pieaugušas krastiem, bet trīs dažkārt ir vērojamas peldam no viena ezera gala uz otru... 

Ezers atrodas kādreizējā muižas parka terotorijā, tajā izveidota pastaigu taka - koka laipa gar muižas drupām, kurās vēl pirms četrdesmit gadiem notika mācības skolā... Baudīsim parka un ezera ainavas! 

 

Neliela pastaiga pa neatzīmētu, bet iemītu taku uz ainavisko Karogu karjeru, nelielām smilšakmens alām un Dzelzāmura dižakmeni, kas šķiet ripojis no pa krauju uz leju, bet kādu nezināmu spēku vadīts apstājies pusceļā. Tā kā šajā dienā ēdināšanas iespējas ir ierobežotas, apstāsimies kādā no labiekārtotajām piknika vietām, lai ieturētu līdzpaņemtas pusdienas. Pastaiga ~2km garumā. 

 

Unikālie Staiceles dzelzs avoti - kaut arī paši avoti ūdensdeves ziņā ir nelieli, tos unikālus padara dzelzs izgulsnēšanās - ūdens radījis nelielas graviņas un tās piepildījis ar dzelzs izgulsnējumiem, radot īpatnēju, sarkanbrūnu ainavu. Avotu izplūdes vietā šie izgulsnējumi esot pat 1m biezā kārtā un netālu no avotiem reiz bijusi okera ražotne. Avoti 2015. gadā tika atzīti par gada ģeovietu. 

 

Salacas krastā pie Mērniekiem piestāsim pie Salacas sarkanajām klintīm - ap 400m gara un līdz 10m augsta atseguma, kas īpaši krāšņi vizuļo pēcpusdienas saulē. Vēl 3km garumā abpus galvenajai klintij vietām vērojami nelieli sarkanā smilšakmens atsegumi. 

 

Un tad uz jūru! Vakara daļu pavadīsim Ainažos, iepazīstot to dabas bagātības - Randu pļavas un putnu vērošanas torni - vietu, kur pavasaros un rudeņos piestāj caurceļotājputni, savukārt vasarās vērojama īpaša augu un kukaiņu dažādība, piestāsim pie Viļņa Titāna veidotās Baltās Saules zīmes, aiziesim līdz Ainažu molam, kas dažādos neoficiālos "topos" ir atzīta par vienu no interesantākajām un miermīlīgākajām pasaules robežām starp divām valstīm. Ar pirkstu galiem pieskarsimies Igaunijas robežai... Pastaiga ~5km garumā - gar jūru, pa dēļu laipām, molu. 

 

Mājupceļš, atgriešanās Rīgā ap 21:00

 

Ekskursijas cena: EUR 35

Cenā iekļauts: vieta autobusā, pavadošā gida pakalpojumi

Cenā nav iekļauts: ieejas maksas, ēšanas maksas u.c. personīgie izdevumi.

 

! Šajā dienā nav paredzēta atsevišķa ēdināšanas vieta pusdienām, tādēļ parūpēsimies par ko spēcinošu dienas maltītei katrs pats! 

Pamatcena 35 €
trip-pic

Если не нашли свое путешествие, пожалуйста, пишите нам- подберем подходящее!

Номер телефона: *