29 700 300
67 700 300
Резервируй онлайн
cb@cb.lv
29 700 300

Stūrītis Sēlijas, kur dažādas kultūras satiekas - Ilzu baznīca, Subates lievenīšu stāsti, Eglaines stāstu līkloči un spāņu vakariņas Baltiņkrogā

trip-pic

Доступные числа и цены

4. сентябрь
1 день | Латвия
Доступны свободные места
Язык - латышский
Jauni Rakursi
от 34 € Забронировать
Pamatcena 34 €

Программа путешествия

Stūrītis Sēlijas, stūrītis Leišmalītes - izzināms, izpētāms, stāstos ieklausāms, pārsteigumiem bagāts!
Ekskursijas programmā: 

7:30 izbraukšana no Rīgas, pieturvietas pie Zinātņu akadēmijas. 

Rīta pauze ceļā. 

 

Vien pārsimt metru no Lietuvas robežas apmeklēsim Ilzu baznīcu, kas nupat piedzīvo savu augšāmcelšanos. Tā celta 1844. gadā pēc Ilzesmuižas īpašnieces Elizabete fon Orgīzas–Rūtenbergas vēlējuma. Tā stipri cietusi karu laikos, no 19. gadsimta saglabājies vien altāris un mēbeles. Ilgi baznīca stāvējusi tukša, tomēr, pateicoties apkārtnes iedzīvotāju rūpēm, par drupām tā nav pārvērtusies. Agrākā draudze uz to īpašuma tiesības nav pieteikusi, tādēļ 2020. gadā dievnams un tam piegulošā zeme pārdota izsolē, kad to iegādājās neviennozīmīgi vērtētā Latvijas evanģēliski luteriskā draudze ārpus Latvijas. Nu baznīcā atkal notiek dievkalpojumi un dzirdami dievvārdi. Paviesosimies vienīgajā Latvijas privātajā dievnamā! 

(Ziedojums)

 

Iepazīsim Subati – mazpilsētu, kur iespējams ar vienu kāju „iekāpt” Lietuvā, bet otru palikt tepat Latvijā. Pilsētiņu iepazīsim neparastāk – pastaigājoties un ieklausoties tās lievenīšu stāstos, jo lievenis... tā ir vieta, kur piesēst vakarā pēc garas darba dienas, kur kopīgi smieties, aprunāt, pīt intrigas, pastāstīt jaunākās ziņas... Subatē vienlīdz bieži dzirdamas četras valodas un arī baznīcas būvētas četrām konfesijām, bet ieliņas vietām atgādina kādu Balkānu mazpilsētu. Pastaigu papildināsim ar saulespuķu sēklu turziņu un stāstiem par Subates koka namiem.

(Ekskursija Subatē vietējā gida vadībā – 3 EUR, turziņa saulespuķu sēklu – 1 EUR, ziedojumi dievnamos)

 

Mazais ceļojums caur Eglaines ciemata stāstu līkločiem. Tikšanās vietu mainīt nedrīkst, Eglainē visi ceļojumi sākas ceļu krustpunktā – krustcelēs. Ar Eglaines gidu tiekamies pie Lašu muižas vārtu sarga namiņa un sākam ar “Sentēvu stāstu”. Iepazīsim arī Eglaines katoļu baznīcu un Eglaines pamatskolu. Kopīgi atklāsim viedumu un gudrību, kas slēpjas tautas pasakās un teikās. Tālāk ceļš ved uz Lašu evaņģēliski luterisko baznīcu, uz īsu brīdi piestājot pie Eglaines dzelzceļa stacijas, kas paver vēstures tumšos nostūrus. Ceļš uz nekurieni. Savukārt, Lašu evaņģēliski luteriskajā baznīcā atklājam draudzes kultūrvēsturiskā mantojuma – ērģeļu, gleznu, kanceles un altāra vēstījumu šodienas cilvēkam. Ceļš pie tīras mīlestības – piestāsim pie Raiņa “Mēnesmeitiņas” kapa un iepazīstam bērnības dienu patieso un tīro draudzību caur Raiņa dzeju.  Apmeklēsim arī Vecā Stendera dzimtās sētas Lašu mācītājmuižā “Pastorāts”. Te atklājas mīlestība uz dzimto sētu, zemi un tautu. 

(Eglaines un apkaimes iepazīšana vietējā gida vadībā ~4h garumā - 3 EUR, ziedojumi Lašu un Eglaines baznīcās, Vecā Stendera muzejā)

 

Pēc garas un stāstiem bagātas dienas ieturētsim vakariņas saulainās Spānijas garšās. Pusceļā starp Ilūksti un Bebreni, pie nama ceriņkrāsā plīvo Latvijas un Spānijas karogi, un, ne velti - viesu namā Baltiņkrogs saimnieko latviete Ina un spānis Horhe, kura valstība nu ir viesu nama virtuve. Šeit teju viss iekārtojums ir senais, kas, mazliet pārveidots, nu dzīvo jaunās "skaņās" - skapis no sīkām logu rūtīm, dušas kabīne no mucas, galda lampa no šujmašīnas... Viss pašu radīts vai atjaunots! Tā kā virtuves saimnieks ir Horhe, baudīsim viņa gatavotas spāņu ēdienu vakariņas! 

(Vakariņas divās kārtās - ~10 - 12 EUR, piedāvājums un cena tiks precizēti tuvāk braucienam)

 

Mājupceļš, atgriešanās Rīgā ap 22:00. 

 

Ekskursijas cena: EUR 34

Cenā iekļauts: vieta autobusā, pavadošā gida pakalpojumi

Cenā nav iekļauts: ieejas maksas, ēšanas maksas, ziedojumi

 

! Ceļojumā pierobežas zonā ikvienam jābūt personu apliecinošam dokumentam – pasei vai ID

! Neliela grupa, pasteidzies pieteikties! 

! Šajā ekskursijā vienīgā kopīgā ēdienreize paredzēta ap 18:00 vakarā - vakariņas Baltiņkrogā, tādēļ savas labsajūtas dēļ parūpējamies par kaut ko, ar ko pamieloties pa dienu vai pārbraucienu laikā! 

Pamatcena 34 €
trip-pic

Если не нашли свое путешествие, пожалуйста, пишите нам- подберем подходящее!

Номер телефона: *