29 700 300
67 700 300
Резервируй онлайн
cb@cb.lv
29 700 300

UGANDA. KALNU GORILLAS

trip-pic
5. - 12. декабрь
8 дней | Уганда
Доступны свободные места
Язык - латышский
Mundus Travels
от 1 900 € Забронировать
Ceļojuma cena 1 900 €

Программа путешествия

Bwindi Necaurejamā mežā, augstkalnē uz trīs valstu robežas, vairākās grupās dzīvo lielie kalnu gorillas - varat nonākt tieši starp viņiem!
Šimpanžu vērošana tuvumā Kigali džungļo
Ugandas vienmēr zaļie džungļi, ezeri un savannas, savvaļas dzīvnieku bagātība
Safari pakāpe: Džungļu lodžas
. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 

1. diena ENTEBE Airport Guest House, standarta istaba, ---\
Sagaidīšana Entebes lidostā (Kampalas Starptautiskā lidosta), sagaidītājs pavadīs Jūs uz safari transportlīdzekli. Iepazīstināšana ar vadītāju – ceļojuma gidu (runā angļu valodā), transfers uz naktsmītni atpūtai (15-20 minūtes). Nakts Airport Guest House, standarta istaba. Viesnīcā restorāns, bārs, iespējams arī ar taksometru viegli sasniegt Entebe Mall vai Nakumatt pārtikas lielveikalu (Uganda Guiness?). Atpūta pirms rītdienas piedzīvojuma.

2. diena LAKE MBURO NP Rwakobo Rock Lodge kotedžas, -LP)
Sākam Ugandas piedzīvojumu ar braucienu caur Kampalas priekšpilsētām uz zaļajām valsts dzīlēm, Lake Mburo nacionālo parku, turpmāk NP. Mitrāji un mežonīgas pļavas, tajās Āfrikā ar garajiem ragiem zināmie Ankoles lopi. Ap 270 km, 6 stundas.

Aktivitāte pēcpusdienā: Mburo ezeru parkam piederas ainavisks laivas izbrauciens ezerā, vērojot dabas daudzveidību. 2 stundu brauciens iespējams krēslā vai rītausmā, sākas no Rwonyo piestātnes. Lielas nīlzirgu grupas ūdenī, krokodili un bifeļi ezera krastos, zivju ērgļi un krāsaini zivju dzenīši (kingfishers) – gaisā, hammerkopi (āmurgalvji) masīvās ligzdās.

Nakts Rwakobo Rock Lodge kotedžās. Launags pa ceļam, pusdienas lodžā (arī turpmākās dienas).

3. diena Game Drive MBURO NP, ceļš uz BWINDI Mahogany Springs Lodge, luksa namiņi, BLP
Brokastis katru rītu. Aktivitāte no rīta: agrs dzīvnieku vērošanas izbrauciens, turpmāk Game Drive, pa Mburo NP. Parka ievērojamais lielo dzīvnieku daudzums kontrastē ar tā salīdzinoši nelielo izmēru.

Parkā nav lielo kaķu, izņemot izvairīgos leopardus, kurus parasti pamana tikai naktīs. Mburo ir daudzveidīgas antilopes un klūst vairāk Rotšilda žirafju. Tomēr izcilākie skati ir Bērčela zebru un ēlandu (oriksu antilopju) pulki.

Atvadas no ainaviskā parka un Ankoles karalistes, ceļš tālāk no lielākām ļaužu apmetnēm uz Bwindi un Kigezi karalisti, kalnu gorillu mītnes vietu. Launags pa ceļam.

Nakšņojam izcilā, ainaviskā Mahogany Springs Lodge | luksa namiņos.

4. diena GORILLU TREKINGS Mahogany Springs Lodge, luksa namiņi, BLP
Aktivitāte no rīta: lielais gorillu trekinga piedzīvojums ir klāt! Kameras baterijas uzlādētas, gribētāji ņem atbalsta spieķi (pie izejas), agra rīta starts. Transfers uz parka Direktorātu, instruktāža, mūs iepazīstina ar Uganda Wildlife Authority gidiem. Rītausmā atgriezušies gidu posteņi ziņo, kur gorillas nakšņojuši un uz kurieni sākuši rīta gaitas, tiek sekots viņu ceļiem. Šie izlūki pa brīdim sazināsies ar grupu gidiem rācijās, un ceļš pa augstkalnu mežu sāksies.

NB! Gorillu grupas var veikt prāvus attālumus ik dienas, novirzoties – vai atgriežoties – no mums ērtākām takām. Dalībnieki tiek sadalīti grupās. Tie dalībnieki, kam kāpšana būtu grūtāka, tiek virzīti gājienam pie vieglāk sasniedzamās gorillu dzimtas.

Gorillu sasniegšana gājienā (ar kāpiena posmiem) var aizņemt vienai grupai stundu, otrai - pusi dienas, atkarībā no gorillu vadoņu izraudzītajiem ceļiem. Vides un dzīvnieku saudzēšanas dēļ ceļotāju pavadāmais laiks pie gorillu grupas ir ierobežots ar vienu pilnu stundu. Fotografēt drīkst (bez zibspuldzes), taču, kad tiešām esat starp gorillām, tas var aizmirsties.

Virzoties caur mežu, novērtēsiet, kādēļ to sauc par Necaurejamo. Tur mīt arī citi – retas antilopes, mērkaķi, un pārsteidz ainavu skaistums un kalnu veģetācijas zaļums. Blakus kalnu grēda jau pieder Kongo, līdzās sākas Ruanda.

Kalnu gorillas – lielāki kā viņu brālēni līdzenumos – var dzīvot tikai augstkalnes retinātajā atmosfērā, tāpēc tos neredzēsim aiz zoodārzu nožogojumiem.

Kad ceļš galā, atgriešanās lodžā, atpūta un laiks pārdomāt maģisko piedzīvojumu.

Aktivitāte pēcpusdienā: atbalstot vietējās kopienas ļaudis, apmeklējam Bwindi Buhomas ciema sievu kooperatīvu, paklausāmies, paskatāmies, kā viņas dzīvo, varbūt pabalstām arī, nopērkot kādu rokdarbu. Citreiz lodžas pagalmā uzstājas vietējās skolas bērni un skolotājas ar etniskām dejām un dziesmām, ierastajos tērpos.

Nakšņojam Mahogany Springs Lodge | luksa namiņos.

5. diena KAZINGAS KANĀLS, LAUVAS KOKOS luksa Parkview Safari Lodge, standarta numuri, BLP

Ar gorillu trekinga pieredzi svaigā atmiņā dodamies uz ziemeļiem, uz Karalienes Elizabetes, Queen Elisabeth NP. Mainās ainava, no augstkalnu mežiem nonākam atklātā savannā. Ievērosiet tradicionālos mājokļus un tradicionālos ķieģeļu cepļu krāvumus.

70 km, ap 2 stundām. Launags pa ceļam. Parka ieeja dienvidos, Išašas sektorā. Queen Elisabeth NP ir starp slavenākajiem Ugandā, un tam ir iemesls. Daudzveidīga ainava, atšķirīgas Game Drive iespējas, un šeit ir kuģīša brauciena iespēja pa Kazingas kanālu, dzīvnieku bariem krastos (un ūdenīi) daudzkārt pārspējot skatītāju skaitu kuģītī. Kuģītis sasniedz abus savienotos ezerus un nonāk pie Kyamburas aizas, kurā mīt šimpanzes.

Aktivitāte pēcpusdienā: Game Drive Išašas sektorā novedīs pie slavenajiem koku lauvām, kas slinki snauž prāvos vīģu kokos. Kāpēc viņi tā dara, nav skaidrs, gids izstāstīs dažas teorijas.

Tāpat redzam lielus Ugandas kobu - Tomasa antilopju pulkus, nīlzirgi, žirafes un antilopes arī klejo pa šo parka daļu, sagādājot vērotājam teicamus skatus.

Nakts luksa Parkview Safari Lodge | Standarta numuri

6. diena KAZINGAS KANĀLS Parkview Safari Lodge, standarta numuri, BLP

Aktivitāte no rīta: Game Drive Elizabetes NP Kasenyi sektorā. Atškirīga ainava un ekosistēma, un ši parka daļa ir senākā aizsargātā teritorija Ugandā, tāpēc arī populārākā. Kasenyi līdzenumi rietumos no Georga ezera. Aktivitāte pēcpusdienā: Kuģīša izbrauciens pa Kazingas kanālu sniedz vienus no labākajiem skatiem Elizabetes NP. Brauciens turp-atpakaļ sākas no Mweya pussalas un ilgst trīs stundas. Kazinga ir 32 km garš dabisks kanāls starp Edvarda un Georga ezeriem. Tajā mīt viens no pasaulē lielākajiem nīlzirgu pulkiem, neskaitāmi Nīlas krokodili, pie tā ganās bifeļi, ziloņi. Putni ietver Āfrikas zivju ērgļus, zivju dzenīšus un stārķus.

Pievakarē apmeklējam vietējo Banaynkore, Bakiga un Batoro cilšu sieviešu grupu, kas auž grozus Ugandai tradicionālā veidā, izmantojot vairākus zāļu veidus un dabas krāsas, paklausāmies viņu stāstus.

Nakts Parkview Safari Lodge | Standarta numuri

7. diena MAGOMBES PURVĀJS Kibale Guest Cottages namiņi, BLP

Gaidot šimpanžu vērošanas laiku, dodamies tālāk Ugandā uz Kigali meža NP. Nonākam Tooro karalistē, pa ceļam uz tās galvaspilsētu FortPortālu kalnā paceļas Tooro karaļa pili (karaļi tagad pastāv kā savu kopienu un cilšu vecākie, kultūras un paražu autoritātes, neiesaistoties valsts politikā). Aktivitāte pēcpusdienā: Bigodi Mitrāju aizsargātā teritorija ir daļa no plašā Magombe purva dievnidos no Kibales šimpanžu meža. Apmeklējumā redzam īpaši retus zīdītājus un putnus, kā purvāja sitatunga (njalas antilpes radiniece) un eksotiskais zilais turaco.

Tāpat savannas cūkas, melnbaltie kolobusa mērkaķi un vairāk kā 200 putnu sugas radīs atmiņā paliekošu ainu.

Nakts Kibale Guest Cottages namiņos.

8. diena ŠIMPANŽU TREKINGS BL-

Aktivitāte no rīta: Šimpanžu trekinga diena ir klāt! Uganda Wildlife Authority štābā pie NP Kayanchu vārtiem noklausāmies instruktāžu, vietējā gida vadībā dodamies uz vietām, kur šimpanžu dzimtas vadījušas nakti. Stundu pirms mūsu ierašanās parka izlūki ir ziņojuši par pērtiķu grupu vietām.

Kad atrodam šimpanzes, mūsu rīcībā ir viena stunda – lai tie nepierastu pie cilvēka klātbūtnes.

Pēc pacilājošā piedzīvojuma sākam atceļu uz Entebi. Austrumos no parka atrodas prāvākā no senajām karalistēm, Buganda, no tās cēlies arī valsts vārds. Launags pa ceļam.

Pieredzēto Ugandā paturot atmiņā, dodamies uz lidostu, atvadīšanās no grupas gida, vai – ja vēlaties – piedāvājam nakšņot izvēlētā vietā Entebē, ar lidojumu nākamā dienā.

Paketē iekļauts:

Transferi un brauciens 4x4 Safari džipā ar angliski runājošu šoferi – gidu (Land Cruiser)

Parku ieejas maksas, ieskaitot Gorillu trekinga un Šimpanžu trekinga atļaujas

Visi Game Drives, kā programmā

Laivas kruīzs Kazingas kanālā

Bigodi purva gājiens

Naktsmītnes kā norādīts, vai līdzīgas kvalitātes, atkarībā no pieejamības

Brokastis, launags, vēlās pusdienas (B, L, P) pilnajās ceļojuma dienās

Litra tilpuma trauks ar dzeramo ūdeni personai dienā (automašīnā)

Paketē nav iekļauts:

Opcijas brīvajā laikā pēc izvēles

Dzeramnaudas

Dzērieni pa ceļam un vakaros

Lidojums uz / no Entebes lidostas

Ugandas vīzas (vaicājiet!)

Apdrošināšana

Piemaksa par vienu vietu 396 $

Gorillu atļauja Bwindi: 700 $

Šimpanžu atļauja Kibalē 200 $

Ceļojuma cena 1 900 €
trip-pic

Если не нашли свое путешествие, пожалуйста, пишите нам- подберем подходящее!

Номер телефона: *