Mustangas karaliste - noslēpumaina zeme dziļi Himalaju kalnos, kas ilgu laiku bija kā aizliegtais auglis visiem svešzemniekiem. Tikai kopš 1992. gada, nokārtojot speciālas atļaujas, viskaislīgākie ceļotāji var apmeklēt šo īpašā statusa teritoriju Nepālas republikā, kas paslēpusies aiz lielās Himalaju grēdas un 8000 m augstajām Annapurnas un Daulagiri virsotnēm pie Lielās Tibetas robežas. Pēdējā aizliegtā karaliste uz Zemes, lutina savus retos viesus ne tikai ar pilnīgi neskartu, autentisku tibetiešu kultūru, bet arī ar „dabas veltēm” – sniegotām grēdām, krāsainiem kalniem, interesantas formas ieguvušām klintīm, dziļiem kanjoniem, kā arī mistiskiem alu labirintiem, kas izkalti stāvās klinšu sienās.
Lidojums Rīga – Katmandu – Rīga.
Katmandu vēsturiskais centrs – Durbanas laukums, kur skatāmi 12.–18. gs. celti neskaitāmi tempļu kompleksi, pagalmi un pilis. Nepālas vizītkarte – Svajambunata stūpa ar Mērkaķu templi un atsevišķām stūpas no imperatora Ašokas valdīšanas laikiem pirms 2000 gadiem. Viena no pasaulē lielākajām budistu stūpām pasaulē – Boudhanath. Nepālas Varanasi – Pačupatina (Pashupatinath) – vieta, kur skatāmas hinduistu bēru ceremonijas un līķu dedzināšana Svētās upes krastos.
Lidojums Pokhara – Džomsoma, viens no skaistākajiem komerciālajiem lidojumiem pasaulē, kur mazās lidmašīnas izlido starp 8000 m augstajām Daulagiri un Annapurnas virsotnēm. Sārtās un izrobotās Dakmaras klintis – viens no skaistākajiem dabas veidojumiem Mustangas karalistē. Augstiem mūriem apjoztā Mustangas galvaspilsēta Lomantanga – gluži kā Āzijas Timbuktu, slēgta un leģendāra pilsētiņa Himalaju kalnos, kas tikpat kā nav mainījusies kopš Transhimalaju sāls ceļa laikiem. Sianbočes (Ri thoen-pa) pakalns no kura atklājas elpu aizraujoša panorāma ar 800 m dziļo Augšējās Kali Gandaki upes kanjonu zem kājām un Annapurnas sniegoto grēdu fonā virs aizas. Mustangas nozīmīgākā svētvieta – Chungshi Cave – mazs klosteris, kas izveidots augstu alā virs nelielas aizas, kur 8.gs. meditēja Tibetas budisma pamatlicējs Guru Rinpoče. Varenās, stāvās un sārtos toņos iekrāsotās Chhusang klintis, kuras vietām sacaurumotas ar alām kā skudru pūznis. Ghyakar iekārtais tilts no kura atklājas lielisks skats uz Gyakar aizu ar dzeltenu klinšu sienu. Tetanga, kas pateicoties daudzām pamestām mājām tiek saukts par spoku ciemu. 8.gs. izveidotais Gyakar Gompa – iespējams, vecākais Tibetas budisma klosteris pasaulē. Carangas ciems – senā Mustangas galvaspilsēta ar fotogēnisku klosteri pakalna galā. Jhong Caves – Mustangas reģions nokaisīts ar 10000 antīkām, augstu klintīs veidotām alām, kas glabā vēl daudz neatminētu mīklu. Sungda Chorten – lielākā stūpa Mustangas karalistē. Jaras klintis, kurām vējš un ļoti retais lietus piešķīris pavisam neparastas formas. Luri Gompa – alā izveidots klosteris ar 14. gs. freskām un iekšējo stūpu, kuru ieskauj smilšakmens pīlāru formās izrobotas klintis. Tange – ļoti nomaļš un reti apmeklēts ciemats, kas tiek uzskatīts par visfotogēniskāko Mustangas karalistē.
Muktinatas templis – viena no nozīmīgākajām hindu svētvietām Himalaju kalnos, izvietojusies Annapurnas pakājē ar lieliskiem skatiem uz Daulagiri grēdu. Gleznains pārbrauciens cauri pasaules dziļākajai aizai – Kali Gandaki gorge. Relaksācijas pauze Tatopani karstos avotos. Golden Gandaki Bridge – 567 m garais iekārtais gājēju tilts pār Kali Gandaki upi, vēl pavisam nesen bija garākais pasaulē. Nepālas piedzīvojumu centrs – 520 m garais The Cliff Kushma iekārtais tilts. Pokhara – Nepālas Šveice Annapurnas pakājē, trekinga galvaspilsēta. Sarangotas kalns no kura paveras viena no labākajām Himalaju ainavām Nepālā. Izbrauciens ar laivu pa Phewa ezeru. Izbrauciens ar laiviņām un degunradžu fotomedības ziloņu mugurā Čitvanas nacionālajā parkā. Thari minoritātes ciemats. Viduslaiku pilsētiņa Bahtapura – amatnieku un mandalu skolu centrs. Patana – viena no skaistākajām Katmandu ielejas senajām pilsētām.
Nākamā grupa ne agrāk kā 2027. gadā!
pirmdiena, 19.05.Rīga – Istanbul
• 09.00 pulcēšanās Rīgas lidostā (iepretim Air Baltic birojam)
• 11.10 – 14.35 lidojums Rīga – Stambula
• 20.15 lidojums Stambula – Deli
Nakts lidmašīnā
otrdiena, 20.05.Istanbul – Delhi – Kathmandu (1300m)
• 04.50 ielidošana Deli, robežas formalitātes
• lidojums uz Deli – Katmandu (Nepāla). Robežas formalitātes un transfērs uz viesnīcu.
• Katmandu vēsturiskais centrs – Durbaras laukums, kur skatāmi 12. – 18. gs. celti neskaitāmi tempļu kompleksi, pagalmi un pilis, te savulaik saimniekojusi Katmandu karaļu Mallas dinastija, bet šodien ielās vērojama nemitīga aktīva ielu tirgošanās. Apkārtnē atrodas lieliskas mākslas un lietišķo suvenīru bodītes.
***viesnīca Katmandu
trešdiena, 21.05.Kathmandu – Pashupati – Kathmandu (1300m)
• viens no sešiem UNESCO objektiem Katmandu ielejā un viens no pazīstamākajiem Nepālas simboliem – Svajambunata stūpa, te skatāms Mērkaķu templis un atsevišķas stūpas no imperatora Ašokas valdīšanas laikiem pirms 2000 gadiem.
• viena no pasaulē lielākajām budistu stūpām un vēl viena Katmandu vizītkarte – Boudhanath.
• Nepālas Varanasi – Pačupatina (Pashupatinath) – vieta, kur skatāmas hinduistu bēru ceremonijas un līķu dedzināšana Svētās upes krastos, viens no populārākajiem hindu svētceļnieku mērķiem Nepālā, dievam Šivam veltīts templis ar apzeltītu jumtu un sudraba durvīm.
***viesnīca Katmandu
ceturtdiena, 22.05.Kathmandu – Chitwan
• garš pārbrauciens līdz Čitvanas nacionālajam parkam (160 km).
• Čitvanas nacionālais parks – UNESCO sarakstā iekļauts dabas liegums, kuru vietējie pagodinoši mēdz dēvēt par Āzijas Serengeti. Čitvanas lielais notikums – safari ziloņu mugurā – Āzijas vienraga degunradžu foto medības parka džungļos un zālienu pļavās.
• vakarpusē iepazīšanās ar thari tautas kultūru vērojot deju priekšnesumus. Thari – viena no Nepālas tautībām, kas apdzīvo Čitvanas parka apkārtni un ir pilnīgs pretstats kalnos sastopamajām kultūrām.
***viesnīca pie Čitvanas nac. parka
piektdiena, 23.05.Chitwan – Pokhara (800m)
• izbrauciens ar mazām koka laiviņām Čitvanas nacionālajā parkā meklējot dažādas putnu sugas, kā arī purva krokodilus un ļoti retos Gangas gaviālus, kurus var viegli atpazīt pēc ļoti garā deguna. Parku dzīvo arī ap 450 dažādu putnu sugu, tai skaitā krāsainie un eksotiskie pāvi un degunragputni.
• agrā pēcpusdienā garš pārbrauciens uz Nepālas Šveici – Pokharu (150 km).
• Pokhara – Nepālas trekinga galvaspilsēta, ko ielenc sniegiem klātas Himalaju virsotnes.
***viesnīca Pokharā
sestdiena, 24.05.Pokhara – Jomsom – Kagbeni (2810m) – Jomsom (2720m )
• daļu no bagāžas atstāsim Pokharā, ja nepieciešams tiks nodrošināta duffle tipa soma(informēt gr. sapulcē)
• rīta lidojums Pokhara – Džomsoma (Jomsom, Lejas Mustanga). Viens no skaistākajiem komerciālajiem lidojumiem pasaulē, kur mazās lidmašīnas izlido starp 8000 m augstajām Daulagiri un Annapurnas virsotnēm pāri planētas dziļākajai aizai – Kali Gandaki gorge, ! Vējainos vai lietainos laika apstākļos lidojums var tikt atcelts. Tad lidojuma vietā dosimies ļoti garā pārbraucienā ar džipu pa ceļu, kas vijas caur Kali Gandaki aizu uz Džomsomas pilsētiņu (155 km; ~8-10 h)!
• pēcpusdienā aklimatizācija un nesteidzīgi iepazīsim Džomsomas apkārtni – Kagbeni ciemu
• 120 m garais Kagbeni iekārtais gājēju tilts, kas fotogēniski slejas pāri Kali Gandaki upei
• Kagbeni – vēsturisks, tibetiešu apdzīvots ciems Kali Gandaki upes krastā ar 15.gs. klosteri tā centrā, kas kalpo kā robežpunkts, vārti uz seno Mustangas karalisti jeb Augšējās Mustangas reģionu
• iespēja izlocīt kājas un pakāpties Kagbeni stūpas pakalnā no kura paveras lieliska panorāma uz pilsētiņu, miežu laukiem un sniegoto Annapurnas grēdu ar 7000 m augsto Nilgiri smaili priekšplānā
Tūristu klases viesnīca Džomsomā
svētdiena, 25.05.Jomsom – Chhusang (2980m) – Chele (3050m) – Chungshi (3510m) – Syanboche (3800m) vai Ghami (3520m)
• agrā rītā uzsāksim 6 dienu ekspedīciju ar 4x4 džipiem pa maz atklāto Augšējās Mustangas reģionu. Dienas laikā kilometrāža būs maza, bet ceļu un kalnu stigu stāvoklis ir ļoti slikts un bedrains.
• Mustanga – noslēpumaina un noslēgta budistu karaliste Himalaju kalnos, kas tikai 1992.g. atvērusi savas robežas pasaulei (18 gadus pēc Butānas). Tā ir tik apgarota un tīra, ar neskartu seno tibetiešu kultūru un skaistām, krāsainām dabas ainavām, kas vietām atgādina ASV Rietumus…gluži vai Pēdējā Šangrila!
• gleznains pārbrauciens gar Kali Gandaki aizu uz Sianbočes (Sangmočenas) vai Gami ciematiņu, pa ceļam pieturot vairākās vietās un šķērsojot dažas kalnu pārejas, tai skaitā Bena La kalnu pāreju (3860 m v.j.l.), kura mūs lutinās ar skaistiem Annapurnas grēdas skatiem un plašo Kali Gandaki ieleju.
• viena no Augšējās Mustangas atpazīstamākajām pastkartēm – varenās, stāvās un sārtos toņos iekrāsotās Chhusang klintis, kuras vietām sacaurumotas ar alām kā skudru pūznis. Viens no interesantākajiem Mustangas ciematiem, Tetanga, kas pateicoties daudzām pamestām mājām tiek saukts par spoku ciemu.
• Kali Gandaki kanjons pie Čeles ciema met plašus lokus, bet tā stāvas klintis atklājas oranžos toņos.
• Ghyakar iekārtais tilts no kura atklājas lielisks skats uz Gyakar aizu ar dzeltenu klinšu sienu.
• īss pārgājiens uz Mustangas nozīmīgāko svētvietu – Chungshi Cave – mazu klosteri, kas izveidots augstu alā virs nelielas aizas, kur 8.gs. meditēja Tibetas budisma jeb lamaisma pamatlicējs Guru Rinpoče.
Ļoti vienkāršs viesu nams Sianbočē vai Gami
pirmdiena, 26.05.Syanboche/Ghami – Ghar Gompa (3950m) – Lo Manthang (3810m)
• pārbrauciens uz Lomantangu, pa ceļam apmeklējot Gyakar Gompa un šķērsojot Mui La kalnu pāreju (4170 m v.j.l.) – augstāko vietu ceļojuma laikā (iespēja arī apbraukt Mui La pa zemāku ceļu).
• 8.gs. izveidotais Gyakar Gompa jeb Ghar Gompa klosteris ar Samye Gompa pie Lhasas lauž šķēpus par vecākā Tibetas budisma klostera godu pasaulē. Saskaņā ar leģendu lamaisma pamatlicējs Guru Rinpoče šeit uzvarēja dēmonu, ļaujot budismu izplatīt tālāk Tibetas impērijā un uzcelt pirmo klosteri.
• pēcpusdienā vērosim nozīmīgāko Mustangas festivālu Tidži (Tiji) Lomantangā, kur mūki tērpti maskās un greznās drānās tauru pavadībā izpilda svētās dejas un rituālus (apmeklēsim pēdējo, 3. festivāla dienu).
Ļoti vienkāršs viesu nams Lomantangā
otrdiena, 27.05.Lo Manthang – Chhosar (3800m) – Lo Manthang (3810m)
• agrā rītā iespēja apmeklēt nomadu apmetni, lai iepazītu to skarbo dzīvesveidu ganot jakus Tibetas plato.
• augstiem mūriem apjoztā Mustangas galvaspilsēta Lomantanga – gluži kā Āzijas Timbuktu, slēgta un leģendāra pilsētiņa Himalaju kalnos, kas tikpat kā nav mainījusies kopš Transhimalaju sāls ceļa laikiem, kad 15.-17.gs. to šķērsoja karavānas ar vērtīgo sāli un jaku vilnu. Lomantanga ir kā viduslaikos iestigusi laika kapsula ar lieliski saglabājušos vecpilsētu, kuras senie klosteri, lūgšanu ratu galerijas, čortenu virtenes un četrstāvīgais karaļa pils siluets rada asociācijas ar slaveno Breda Pita filmu “7 gadi Tibetā”. Te apmeklēsim trīs galvenos 15.gs. celtos klosterus ar lieliskām freskām – Chode, Jampa un Thupchen.
• Jhong Caves pie Čosara ciema – Mustangas reģions nokaisīts ar 10000 antīkām, augstu klintīs veidotām alām, kas glabā vēl daudz neatminētu mīklu. Jhong alas ir viena no retajām, kur bez alpīnisma pieredzes iespējams izložņāt un ieskatīties šajos noslēpumainajos klinšu labirintos (apģērbs ložņājot var smērēties).
• Lowo Nyiphug Namdrol Norbuling – ļoti sens, daļēji dabīgā alā veidots klosteris, kas 15.gs. atjaunots.
Ļoti vienkāršs viesu nams Lomantangā
trešdiena, 28.05.Lo Manthang – Yara (3650m) – Tsarang (3560m) – Lo Manthang (3810m)
• Sungda Chorten – lielākā stūpa jeb čortens Mustangas karalistē, kas vientuļi stāv smilšainā ielejā.
• izbrauciens uz Luri Gompa, pa ceļam piestājot fotopauzē pie Kali Gandaki dzeltenā kalna-klints un slavenajām Jaras (Yara) klintīm, kurām vējš un ļoti retais lietus piešķīris pavisam neparastas formas.
• Luri Gompa – alā izveidots klosteris, kas lepojas ar 14. gs. freskām un iekšējo stūpu, bet to apkārt ieskauj smilšakmens pīlāru formās izrobotas klintis (īsa taka, rekomendējama 1 trekinga nūja).
• Carangas ciems – senā Mustangas galvaspilsēta, kuras centrā, uz neliela pakalna, fotogēniski paceļas 1395. g. celtais klosteris, bet virs tā vecās karaļa pils drupas no kurām atklājas lieliska panorāma.
Ļoti vienkāršs viesu nams Lomantangā
ceturtdiena, 29.05.Lo Manthang – Tange (3240m) – Dhakmar (3820m) – Ghami (3520m)
• izbrauciens uz Tange, šķērsojot Mustangas galveno artēriju – Kali Gandaki upi (retos gadījumos, pēc lietavām ūdens līmenis varbūt pārāk augsts, tad tā vietā plašāk iepazīsim Gami ciemu un tā apkārtni).
• Tange – ļoti nomaļš un reti apmeklēts ciemats, kas tiek uzskatīts par visfotogēniskāko Mustangas karalistē. Izvietojies gleznainā apkārtnē, tas īpaši izceļas ar savām 14 oranžām stūpām jeb čorteniem.
• sārtās un izrobotās Dakmaras klintis, kas savus izteiktākos toņus iegūst saulrieta laikā – viens no skaistākajiem dabas veidojumiem Mustangas karalistē. Saskaņā ar lamaisma leģendu savu sarkano toni klintis ieguvušas no dēmona asinīm, bet nelabā sirdi Rinpoče apglabāja blakus zem Dakmaras stūpas.
Ļoti vienkāršs viesu nams Gami ciemā
piektdiena, 30.05.Ghami – Syanboche (3800m) – Muktinath (3760) – Tatopani (1270m)
• agrā rītā dosimies Sianbočes (Ri thoen-pa) pakalna pārgājienā, no kura atklājas elpu aizraujoša panorāma ar 800 m dziļo Augšējās Kali Gandaki upes kanjonu zem kājām un Annapurnas sniegoto grēdu fonā virs aizas (~45 min kāpiens, no 3800 m uz 3900 m).
• pārbrauciens atpakaļ uz Džomsomu, kur apskatīsim Lejas Mustangas reģiona galvenās vietas:
• antīkais Muktinatas templis ar 108 strūklaku pagalmu iegūlies Annapurnas masīva pakājē ar lieliskiem skatiem uz Daulagiri grēdu – neliels komplekss ar trīs mazām svētnīcām, bet tai pat laikā viena no nozīmīgākajām hinduisma un budisma svētvietām Himalaju kalnos. To uzskata par vienīgo vietu Indijas subkontinentā, kur vienuviet tiekas četri dabas elementi – gaiss, uguns, zeme un ūdens.
• ļoti ainavisks pārbrauciens uz Tatopani ciemu (45 km) – lēns, līkumainais kalnu ceļš, kas vijas cauri planētas dziļākajai aizai, Kali Gandaki gorge, kur vienā pusē paceļas Annapurnas grēda, bet pretī Daulagiri masīvs, labos laika apstākļos ļaujot vērot abas 8000+ m augstās, sniegiem klātās virsotnes (pēc lietavām uz ceļa var gadīties nogruvumi, kas var aizkavēt pārbraucienu un ierašanos Tatopani).
• vakarā (vai agri nākošā rītā) īsa relaksācijas pauze zaļā ielejā ieguļošajos Tatopani karstos avotos.
***viesnīca Tatopani
sestdiena, 31.05.Tatopani – Kushma – Pokhara
• ainavisks pārbrauciens atpakaļ uz Pokharu (110 km), pa ceļam Kušmas iekārto tiltu apskate.
• Golden Gandaki Bridge – 567 m garais iekārtais gājēju tilts pār Kali Gandaki upi, vēl pavisam nesen bija garākais pasaulē, bet tagad to apsteidzis jaunākais brālis Čehijā. Tomēr tā šķērsošana, joprojām sniedz savu devu adrenalīna, kā arī atklāj lieliskus panorāmas skatus visos virzienos.
• 520 m garais The Cliff Kushma iekārtais tilts ir īpašs ne tikai ar savu trepju formu vienā galā, bet arī ar daudzajām adrenalīnu veicinošajām aktivitātēm, sākot no otras augstākās gumijas lēkšanas pasaulē (228 m) līdz visaugstākajām šūpolēm uz Zemes (adrenalīna aktivitātēs nav iekļautas un paredzētas).
• noslēgsim dienu ar 1 h izbraucienu ar laivu pa gleznaino Fevas ezeru (Phewa,var tik pārcelts uz 23.05.).
***viesnīca Pokharā
svētdiena, 01.06.Pokhara – Kathmandu
• agrā rīta stundā uzbrauksim Sarangotas kalnā cerot, ka laika apstākļi mūs lutinās ar saullēktu pār Himalaju virsotnēm, tai skaitā ikonisko, 6993 m augsto Machhapuchhare jeb Zivju astes smaili.
• garš, bet ainavisks pārbrauciens atpakaļ uz Katmandu (210 km).
***viesnīca Katmandu
pirmdiena, 02.06.Kathmandu – Patan – Bhaktapur – Delhi
• pusdienas tūre uz Patanu un Bahtapuru, transfērs uz lidostu.
• Patana – viena no senajām Katmandu ielejas karalistēm, kas šodien ievērojama ar unikālo seno arhitektūru Durbaras laukumā (UNESCO), hindu un budistu tempļiem.
• Bahtapuru – vēl viena Katmandu ielejas senā karaliste, savdabīga ar to, ka paralēli daudzu gadsimtu senajām UNESCO Pasaules kultūras mantojuma celtnēm, neskaitāmajos laukumos un pagalmos vēl joprojām vērojams izteikts praktiskums un gadsimtiem senās tradīcijas – rīsa, dažādu garšaugu un citus pārtikas produktu žāvēšana, māla podu cepināšana saulē.
• vēlā pēcpusdienā lidojums Katmandu – Deli.
***viesnīca pie Deli
otrdiena, 03.06.Delhi – Istanbul – Rīga
• 06.30 – 10.55 lidojums Deli – Stambula
• 16.05 – 19.15 lidojums Stambula – Rīga
Vienvietīgi numuri pagaidām NAV pieejami! Vairāk informācijas sazinoties ar Jāni Kreicbergu - janis@impro.lv!
MAKSIMĀLAIS GRUPAS LIELUMS – 22 PERS.!Ceļazīmes cenā ietilpst• lidojums Rīga - Deli - Rīga (caur Stambulu, ekonomiskā klase; 30 kg nododamā bagāža; ēdināšana); lidostu nodokļi
• reģionālie lidojumi Deli – Katmandu – Deli; vietējais kalnu lidojums Pokhara – Džomsoma (10 kg bagāža)
• transporta pakalpojumi ceļojuma laikā - tūristu autobuss Nepālā, Mahindra 4x4 džipi Mustangā (5 ceļotāji džipā)
• nakšņošana (kopā 14 naktis): ***viesnīcas, divvietīgos numuros ar WC/dušu; un 5 naktis ļoti vienkāršos viesu namos, divvietīgos numuros; IMPRO grupas vadītāja un vietējo gidu pakalpojumi; veselības apdrošināšana
• 13 brokastis un 13 vakariņas Nepālā un Mustangā (katru dienu izņemot Deli), 5 pusdienas Mustangā (25.05-29.05)
• ieejas maksa ceļojuma programmā minētajos apskates objektos un dabas parkos, izbrauciens ar laivu pa Fevas ezeru
• Augšējās Mustangas atļauja (500 USD), Annapurnas reģiona atļauja; TIMS atļauja, Nepālas un Indijas vīzas
Ceļazīmes cenā neietilpst• ieejas maksa izklaides vietās, muzejos un apskates objektos, kuri nav iekļauti ceļojuma programmā;
• pusdienas Nepālā; vakariņas 15.05. Deli; personīgie izdevumi; dzērieni ēdienreizēs (Mustangā tēja/kafija iekļauta)
• foto maksa Tidži festivālā (~15 EUR); dzeramnaudas un tamlīdzīgi maksājumi atbilstoši konkrētās valsts tradīcijām un tūrisma industrijas prasībām. Klientam jārēķinās, ka dzeramnaudas veidos papildu izmaksas vismaz 90 USD apmērā, kas jāsamaksā tiešajiem pakalpojumu sniedzējiem Nepālā.
Pieteikšanās ceļojumamAvanss - EUR 800
Otrā iemaksa līdz 20.11. - EUR 1700
Pilna summa līdz 01.03.
• Ja iemaksas nav izdarītas laikus, IMPRO patur tiesības rezervāciju anulēt.
Atteikšanās no ceļojumaAtteikšanās datums līdz 20.11. zaudētā summa EUR 400, pēc 20.11. EUR 1700, pēc 01.03. visa summa.
• Iemaksāto summu līdz 01.03. iespējams pāradresēt citai personai, kura vēlas doties minētajā ceļojumā, sedzot vārda maiņas izdevumus.
Ceļojumam nepieciešamie dokumenti un vīzasVīzu un atļauju noformēšanas laiks LR pilsoņiem - aptuveni 30 dienas
Vīzu un atļauju noformēšanai nepieciešami sekojoši dokumenti, kuri iesniedzami IMPRO birojā līdz 15.03.
- ieskanēta LR pilsoņa pase, kas izdota pēc 2007.gada 19.nov. un ir derīga vismaz 6 mēnešus pēc atgriešanās datuma un kurā ir vismaz 2 tukšas lapas sadaļā Vīzas- Impro birojā to ieskenēs;
- 2 fotogrāfijas jāiesniedz IMPRO birojā + 2 jāņem līdzi ceļojumā (5x5cm, bez brillēm, ar atklātu seja, redzami pleci),
- aizpildīta IMPRO Indijas vīzu anketa
- LR nepilsoņiem par vīzu izmaksām interesēties 4 mēn. pirms!
PotesPasaules veselības organizācija iesaka potēties pret hepatītu A, B un difteriju. Savlaicīgi konsultējieties pie speciālistiem! Infektoloģijas centra vakcinācijas kabinets- Rīga, Linezera iela 3, tālr. 67014560
Grupas sapulce 29. aprīlī 17.30 Rīgas Latviešu biedrības namā (pulcēšanās vestibilā)
Viesu nami: Augšējā Mustangā 5 naktis pavadīsim ļoti vienkāršos viesu namos, kur divvietīgās istabās ir tikai gulta un naktsgaldiņš, parasti ar privātu WC/duša (bet kādu nakti varbūt dalīta). Istabiņas ir aukstas tāpēc iesakām guļammaisu!
Ceļojumā jāņem līdzi: mugursoma, guļammaiss, lukturītis (galvas), roku antibakt. līdzeklis, mitrās salvetes, mazā dušas želeja un šampūns, dvielis, galvassega vai cepure, šalle, pārgājienu apavi un zandeles, lādētājs- akumulators un rezerves baterijas, siltais apģērbs un siltā apakšveļa Mustangas reģionam, pāris vietās rekomendējam 1 trekinga nūju!