Celojumu bode

Ceļojumu meklēšana

MEKLĒT VIESNĪCU

Ceļojumi
Ceļo: Auto noma
Kāzu kleitas
Dalaman
Dalamana ir maza pilsētiņa Turcijas Vidusjūras krastā. Dalamanai piemīt dabisks skaistums, jo tā atrodas starp jūru un kalniem. Pilsētas priekšrocība ir tā, ka ceļotāji gan ar vēstures, gan ģeogrāfijas interesēm šeit atradīs ko redzēt. Dalamana sāk kļūt par daudzu ceļotāju galamērķi, ne tikai par pieturas vietu starp kūrortiem. Š Tas ir pateicoties tam, ka nauda tiek ieguldīta Dalamanas lidostas (kura atrodas tikai 6 km attālumā no pilsētas) un autoceļu attīstībā, jahtu novietnei (kuru sāk celt 2010.gada vasarā) un golfa laukumu izveidē. Šis reģions jau ir iecienīts ekotūrisma galamērķis. Pašā pilsētā ir daudz veikalu, restorānu, bāru un tējas dārzu, kā arī pludmales, kurās brīvi pārvietojas ūdens bruņurupuči. Dalamanā ir lielākā floras un faunas daudzveidība Turcijā, jo tā ir aizsargātā teritorija. Uz Dalamanu īpaši ieteicams ir braukt ģimenēm ar maziem bērniem, kur tie varēs atrast dažādas izklaides visām vecuma grupām.

Augstākais punkts - Netāli esošā Gelgeli kalnu virsotne 2421 metru augstumā.
Iedzīvotāju skaits - 28, 148 (2000.gads)
Klimats - Tipisks Vidusjūras klimats- karsts un sauss. 300 dienas gadā spīd saule un lietus līst reti, bet ja līst, tad daudz un īsā laika periodā. Maijā sākas tūristu sezona, jo ūdens jūrā sāk kļūt silts. Jūlijs un Augusts ir viskarstākie mēneši (dienā augstāk pat par 40 grādiem, naktī virs 30 grādiem pēc Celsija). Novembra beigās beidzas tūristu sezona.
Īsa vēsture - Apmēram 3000 gadu pirms mūsu ēras grieķi ienāca šajā teritorijā. Šajā reģionā ir dzīvojušas daudz un dažādas tautas, tāpēc arī reģiona nosaukums mainījies vairākas reizes- Lycia, Karia, Hidivi Abbas Pasa līdz tagadējam nosaukumam Dalamana. 1981.gadā sāka celt lidostu, pēc kā uz Dalamanu sāka doties tūristi, tagad šī lidosta ir trešā lielākā Turcijā.
Kā tur nokļūt - Tuvākā lidosta ir Dalamanas lidosta (vajadzētu iegaumēt, ka tās ir ļoti dārga lidosta, pat četrreiz dārgāka par Ankaras lidostu), kas no Dalamanas pilsētas atrodas 7 kilometru attālumā un no lidostas uz pilsētu var nokļūt ar taksi vai īrētu mašīnu. Ar taksi ceļš izmaksātu 25 turku liras.

Sultanuye Thermal Spa - termālie ūdeņi, kuru temperatūra svārstās no 32 līdz 42 grādi, ir bagātināti ar dažādiem minerāliem, kas ir veselīgai ādai. Taču tā kā šī teritorija ir aizsargāta, tad tur nedrīkst celt tiltus un ceļus, tāpēc, lai tur piekļūtu, varbūt būs jāmēro ceļš ar kājām no tuvākās pilsētas Daljanas, kas atrodas 4 km attālumā.

Therme Maris Spa - šajā spa var ne tikai saņemt masāžas, sauļoties solārijā un citas skaistumkopšanas procedūras, bet arī redzēt un pabarot bruņurupučus spa viesnīcas teritorijā.

Kyra, Lydia un Lissia drupas - Bizantijas arhitektūras pierādījumi, kas palīdz izzināt Bizantijas kultūru. Šīs 3 ir vislabāk saglabājušās gandrīz neskartas.
Caunos antīkā pilsēta - atrodas pie Daljanas pilsētas, kur var nokļūt no Daljanas pilsētas braucot ar kuģīti. Šeit bijusi akropole, teātris, osta, baznīca, romiešu pirtis un templis. Daljanas klints kapi atrodas pie Caunos antīkās pilsētas. Šie ir klintī izcirstas 6 kapenes, kas tur atrodas jau tūkstošiem gadu. Lielākās kapenes netika pabeigti. Šāda veida kapus sauc par „baložu ligzdām”. Vecākās kapenes ir kopš 2. gadsimta pirms mūsu ēras.

Dubļu vannas - esot šajā reģionā jāizmēģina dubļu vannas, kas padarot ādu par 10 gadiem jaunāku. Vispopulārākā vieta netālu no Dalamanas pilsētas dubļu peldēm ir pie Koycegiz ezera.
Izklaides pie dabas - Dalamanas upē ir iespēja nodarboties ar raftingu, Daljanas deltā var vērot putnus. Ļoti populārs pārgājienu ceļš ir no Gokbel uz Iztuzu, kas aizņem no divām līdz trim stundām laika un beidzas Iztuzu pludmalē.
Pludmales - Dalamanas pilsētas pludmale ir vistuvāk, taču 12 km attālumā no Dalamanas atrodas Sarsala Cove pludmale, kas ir maza, tīra un pie tās ir krāšņs mežs. Iztuzu pludmale ir 7km gara un vispopulārākā šajā reģionā un tai ir tituls 1995.gada labākā pludmale pasaulē. Visās pludmalēs ir baltās smiltis. No kuģu piestātnēm atiet kuģi uz Grieķijai piederošo Rodas salu, kas ir tikai stundas brauciena attālumā.

Daljanas tirgus sestdienā - Ja Jums gadās būt Dalamanas blakus pilsētā sestdienā, tad Jums ir iespēja apmeklēt tirgu, kurā var nopirkt visdažādākās lietas, piemēram, tradicionālos suvenīrus.
Koycegiz - 20 minūšu attālumā no Dalamanas atrodas pilsēta Koycegiz, kurā ir ezers, ap kuru var doties pastaigā un iegriezties kādā no tējas dārziem. Vietējie šajā vietā nodarbojas ar citrusaugļu, olīvu, medus un vilnas audzēšanu.
Kas Lycia festivāls jūnija beigās - tautas deju ansambļu uzstāšanās.


Turcija


07.05.2016 TURCIJA 199.00 €
 

CEĻOJUMU APMAKSA bankā ar kredītkarti vai skaidrā naudā mūsu birojā Rīgā, Tallinas ielā 30

Tūrisma aģentūra un operators SIA "Ceļojumu bode",  t. 29700300, 67700300 | Par mums | Rekvizīti  | Noteikumi | Draugiem | Twitter | Facebook

Top.LV