cb@cb.lv | ул. Таллинас 30
ул. Калнциема 116, Рига

Филиппины

Filipīnas varētu salīdzināt ar audumu, kas ir krāsains un veidots dažādās faktūrās. Spilgtās, jautrās krāsas liecina par līksmajiem pilsētas svētkiem un aizraujošajiem laivu braucieniem pa krāčainajām Filipīnu upēm. Smalkie auduma pavedieni liecina par salas iedzīvotāju nesteidzīgo gaitu, nomierinošajām putnu dziesmām un lietusmežiem, kas atdzīvina salu. Sala vienmēr viesmīlīgi sveicina savus viesus ar savām lieliskajām tradīcijām, dabas skaistumu un piedzīvojumiem.

Valsts ģeogrāfiskā atrašanās vieta: Salu valsts DA Āzijā, Klusajā okeānā, ietilpst Malajas arhipelāgā.
Robežojas: Ar Taivānu ziemeļos, Malaiziju un Bruneju DR, Indonēziju dienvidos.
Valsts platība: 300 000 km2
Galvaspilsēta: Manila
Iedzīvotāju skaits: 112,357,049 (2022.gads)
Oficiālā valoda: filipīniešu, lieto arī angļu un spāņu valodas.
Lielākās pilsētas: Kesonsitija, Manila, Davao, Sebu
Administratīvais iedalījums: 73 provinces un 61 pilsētu pašvaldības
Valsts iekārta:   Unitāra prezidentāla konstitucionāla republika
IKP/PP: $ uz 1 iedz. 9,061 (2021.gads)
Valūta: Filipīnas peso = 100 sentavo. Cenu līmenis salās relatīvi zems, tāpēc lieto, galvenokārt, nelielas vienības 5, 10, 20 peso.
Reliģijas: katoļi 82,9 %, musulmaņi 5%, evanģēliskie 2,8%, citi krisiteši 4,5%, Iglesia ni Kisto 2,3% , citi 1,8%, nenoteikta reliģija 0,6%, ateisti 0,1% (2000.g.)
Augstākā virsotne: Apo kalns (2 954 m v.j.l.)
Klimats: tropu un subekvatoriālais klimats. Lietus sezona ilgst no jūnija līdz septembrim, no jūnija līdz oktobrim iespējami postoši taifūni.
Interneta domēns: .PH
Starptautiskais tālsarunu kods: +63
Tūristu vīzas: zviedru, somu, igauņu, latviešu un lietuviešu pasu īpašniekiem, kas ceļo uz Filipīnām biznesa un tūrisma nolūkos atļauts iebraukt Filipīnās bez vīzas, ja uzturēšanās valstī nepārsniedz divdesmit vienu (21) dienu, ja tiem ir derīgas biļetes, kas apliecina atgriešanos no ceļojuma datumu un viņu pases ir derīgas vismaz sešus (6) mēnešus pēc iecerētā uzturēšanās laika.


Interesantākās apskates vietas:

Manila
- Filipīnu galvaspilsēta. Filipīnas ir valsts, kas sastāv no 7107 dinamiskām un krāsainām salām, kurām piemīt dzīva pulsācija. Tomēr šo pulsāciju vislabāk var just esot tieši Manilā. Manila ir Filipīnu tirdzniecības, rūpniecības, izglītības, izklaižu un mākslas centrs.

Viena no interesantākajām vietām, ko apskatīt Manilā, ir Intramuros – vecpilsēta, kurai apkārt ir akmens mūris – 4,5 km garumā. Taču iespaidīgais mūris nespēja pilsētu aizsargāt no pirātu un angļu uzbrukumiem XVIII gs., japāņu un amerikāņu bombardēšanas. Šis mūris bija gandrīz pilnībā sagrauts. Tikai 1970.gadā veica restaurāciju.

Vēl Manilā ir iespējams apmeklēt ZOO, botānisko dārzu, kultūras centru un Manilas muzejus. 2 stundu brauciena attālumā no Manilas atrodas Pagsanjan ūdenskritumi, kas ir 100 m augsti. Arī nokļūšana līdz šiem ūdenskritumiem ir piedzīvojumu pilna - ar laivu jābrauc 7 km pret straumi, līdz vērosiet neaizmirstamu skatu: Pagsanjan ūdenskritumus.

Sebu ir sala, uz kuras atrodas Sebu pilsēta, kas ir senākā Filipīnu galvaspilsēta. Valsts bagātā vēsture un lieliskie kūrorti ir tas, kas piesaista tūristu uzmanību no visas pasaules. Interesanti ir pieminekļi San – Pedro forts un Magelāna krusts, kas ir saglabājušie Sebu no ļoti senas vēstures.

Priekš vietējiem iedzīvotājiem Magelāna krusts ir svētceļojuma vieta, kur pagājušā gadsimtā uzcēla kapelu. Ticīgie ir pārliecināti, ka krustam piemīt maģiskas ārstnieciskas īpašības. Vēl Sebu var apskatīt interesantu ķīniešu templi (Taosit Temple), kas atrodas gleznainā paugurā pilsētas kvartālā, ko sauc par Beverlihilzu. Vietējie tic, ka piektdienās līdz 11:00 šeit iespējams lūgt, lai visas vēlēšanās piepildītos.

 
Borakai sala -  viena no skaistākajām salām pasaulē, ar savām sniegbalto smilšu pludmalēm un tirkīzzilo ūdeni okeānā. Salas garums ir 7 km, platums 1 km. Galvenā pludmale stiepjas 3,5 km garumā gar salas rietumu krastu. Bēguma laikā pludmales platums sasniedz 50 m.
Līdz Borakai iespējams nokļūt ar lidmašīnu no Manilas. Naktsmītnes pārsvarā atrodas okeāna krastā. Šī sala ļoti patiks tiem, kam patīk atpūta pludmalēs, kā arī aktīvā atpūta ūdenī, kā niršana ar masku vai akvalangu, ūdens slēpošana, vindsērfings u.c. Borakai lepnums ir pludmales smiltis, kuras uzskata par vienām no labākajām pasaulē, un tīrais ūdens. Atpūšoties Borakais salā iespējams apmeklēt arī Coco - Bango bāru, disko klubu un tirdziņu, kurā lēti var iegādāties dažādas preces, kā arī koka un gliemežvāku darinājumus.


Mindano sala ir otrā lielākā Filipīnu sala, kas ir interesanta ar vēstures pieminekļiem, iepirkšanās centriem, kazino, viesnīcām. Augstākais salas kalns ir Apo. Tā pakājē atrodas Ērgļu rezervāts, veidots izmirstošo Filipīnu ērgļu aizsardzībai. Šeit sastopami arī makaki, kuri kalpo gan kā eksponāti, gan kā ērgļu barība. Ļoti populārs apskates objekts ir orhideju plantācijas.
Filipīnas sastāv no tūkstošiem mazu saliņu. Šo salu kopums veido šo valsti, un katrā no šīm salām ir kaut kas atšķirīgs un neatkārtojams. Vienā salā tās viesiem ir iespēja apskatīt brīnišķīgas dabas ainavas, otrā salā ir lielisks pludmales atpūtas piedāvājums, trešās salas krastos ir lieliskas niršanas iespējas, nākamā ceļotājus apbur ar sporta aktivitātēm, ko tā piedāvā, citā ir izcili piedāvājumi SPA mīlētājiem. Tā varētu turpināt mūžīgi. Tieši tāpēc Filipīnas ir tik bagātas un valdzinošas tūristiem salas.

Филиппины на карте

погода Филиппины

Manila Jan Feb Mar Apr Nov Dec
gaiss *C 26 27 28 29 27 26
ūdens *C 27 27 28 29 29 28