cb@cb.lv | ул. Таллинас 30
ул. Калнциема 116, Рига

Йемен

Jemena savus viesus var pārsteigt visdažādākajos veidos. Aktivitāšu cienītājiem un piedzīvojumu meklētājiem patiks izjādes ar kamieļiem un zirgiem, niršana Sarkanajā jūrā, lidojumi ar paraplānu un kāpšana kalnos. Kultūras tūrisma piekritēji var apskatīt daudzās pilis, muzejus, interesantas pilsētas, arheoloģisko izrakumu vietas, tiltus, torņus un iepazīt vietējās kultūras īpatnības. Dabas mīlētājiem šī valsts īpaši patiks vietējās dabas resursu daudzveidības, tuksnešu, kalnu ciematu un daudzu citu vietu un lietu dēļ. Pludmales atpūtas cienītājiem arī Jemena neliks vilties.   


Jemena

Valsts ģeogrāfiskā atrašanās vieta: Āzijas dienvidrietumos - Arābijas pussalas dienvidos.
Robežojas: Ziemeļos ar Saūda Arābiju, austrumos ar Omānu. No rietumiem to apskalo Sarkanā jūra, no dienvidiem Indijas okeāna Adenas līcis un Arābijas jūra.
Platība: 527 968 km2
Galvaspilsēta: Sana
Iedzīvotāju skaits: 31,081,396 (2022.gads)
Valsts valoda: arābu
Valūta: Jemenas riāls (YER)
IKP/PP: $ uz 1 iedz. 2,078 (2022.gads)
Reliģijas: Gandrīz visi jemenieši ir musulmaņi, no kuriem aptuveni 75% pieder sunnītu islāmam un aptuveni 25% pieder Zaydi Shia domas skolai. Vietējo iedzīvotāju vidū ir aptuveni 1000 kristiešu un 6 atlikušie ebreji.
Valsts pārvaldes forma: Prezidentāla republika, kur valsts galva - prezidents, valdību vada premjerministrs, likumdevējs parlaments: Šura (111 loc.), Pārstāvju palāta (301 deputāts).
Administratīvais iedalījums: 17 provinces    
Augstākais punkts: Nabī Šāibs (3 760 m v.j.l.)
Lielākās pilsētas: Sana, Adena, Taiza, Hodeida, Mukalla.
Klimats: Tā kā Jemena ir apveltīta ar daudzveidīgu reljefu, klimats atšķiras, lai gan pamatā nav lielas sezonālās atšķirības. Varētu teikt, ka ir divas garās sezonas: vasaras un ziemas. Vasarā temperatūras un mitruma līmenis ir augstāks piekrastes rajonos, bet klimats mērenāks ir ziemā.
Interneta domēns: .ye
Vīzas: LR pilsoņiem nepieciešama Jemenas vīza (tiek kārtota ielidojot lidostā). Personām, kurām ir Izraēlas zīmogs pasēs, jānomaina pases pirms ceļojuma, jo ar šīs valsts zīmogu vai vīzu
Jemenas teritorijā iebraukt aizliegts!!!

Sana – Jemenas galvaspilsēta. Leģenda stāsta, ka to dibinājis Šems Noasa dēls. Pilsēta iekļauta UNESCO pasaules mantojumu sarakstā. Tā atrodas kalnu ielejā 2200 m augstumā un ir apdzīvota vairāk nekā 2500 gadus. 7. un 8. gadsimtā pilsēta kļuva par islāma ticības izplatīšanās galveno centru. Sanas reliģisko un politisko mantojumu joprojām var redzēt pilsētas ielās. 103 mošejas un vairāk nekā 6000 mājas, kas būvētas pirms 11. gadsimta, ir interesantās pilsētas vēstures liecinieki. Viena no interesantākajām vietām Sanā ir Grandiozā Mošeja, kas nozīmīga ir ne tikai Sanai un Jemenai, bet arī visas pasaules musulmaņiem. Tiek uzskatīts, ka šī mošeja ir bijusi pirmā ēka, kuras celtniecība uzsākta pravieša Muhameda dzīves laikā un viņš tai piešķīris īpašu svētību. Šī mošeja tiek uzskatīta par vienu no pasaules vecākajām mošejām. Mošeja ir slavena ar tās koka grieztiem, kas pārklāti ar neskaitāmiem rotājumiem. Mošeja ir taisnstūra formas. Tās parametri ir 78 x 65 metri. Mošejā var iekļūt pa 12 vārtiem.

Adena - viena no skaistākajām piekrastes pilsētām Jemenā, pazīstama ar savām brīnišķīgajām pludmalēm, vecajām ēkām un neieņemamām pilīm. Adena atrodas sena, neaktīva vulkāna patvērumā.  Adenā var apskatīt vairākus interesantus vēsturiskus un dabas objektus. Adena ir populāra ar savām brīnišķīgajām pludmalēm, dažas no tām ir pat atzītas par vienām no labākajām sabiedriskajām pludmalēm. Pludmalēs var izbaudīt visdažādāko aktivitāšu klāstu.
 
Tuksnesis - Tālāk no Arābijas krastiem atrodas grants līdzenums, kurš daļēji klāts ar smilšu kāpām. Galvenajam smilšu tuksnesim Rub al-Khali ir daudz mazāks dienvidu brālis Ramlat as-Sabatayn. Tas ir 100 km plats rietumu galā un apmēram 15 km garš. To veido kāpas, kas ar nelielām atstarpēm atdalītas no grants un ģipša materiāliem. Dažas kāpu grēdas ir pat 50 m augstas un vairākus kilometrus garas. Ezeri, ka atrodas tuksneša centrā, radušies no izkaltušu upju gultnēm. Šī upju izkalšana radījusi interesantu parādību. Ejot pa tuksnesi smiltīs var redzēt gliemežvākus, kas nav īstie jūras ūdens gliemežvāki, bet radušies dabas procesa laikā no sauszemes un jūras gliemežu čaulām.

Mariba – atrodas 120 km no Sanas. Vēsturiskās pēdas pilsētā atstātas uz senajām pilsētas sienām. Vairāk nekā 7 vārti ir domāti iekļūšanai pilsētā no dažādiem virzieniem. Interesants objekts šajā pilsētā ir Pīlāru templis, kas sastāvēja no astoņiem lieliem pīlāriem pie tempļa ieejas, un vairākiem maziem pīlāriem, joprojām ir saglabājies.   

Йемен на карте

погода Йемен

Sana Mai Jun Jūl Aug Sep
gaiss *C 22 23 23 22 21
ūdens *C 20 22 24 26 25