29 700 300
67 700 300
[email protected]
Tallinas iela 30, Rīga

Kā iegādāties ceļojumu uz Krētu?

Lai iegādātos ceļojumu uz Krētu, lūdzu, izvēlieties atbilstošāko no piedāvātajām viesnīcām un ceļojuma datumu. Nospiediet pogu „Rezervēt” un aizpildiet pieteikumu par personām, kuras dosies Krētas ceļojumā. Veiciet apmaksu un mūsu konsultants ar Jums sazināsies.

Kad vislabāk doties uz Krētu?

Labākais laiks, kad apmeklēt Krētu, ir no septembra līdz oktobrim vai no maija vidus līdz jūnijam. Septembrī-oktobrī viesnīcas ir lētākas, tūristu pūļi ir mazāki. Šajā laikā ir patīkami laikapstākļi pludmalēs, tiesa gan jūra vairs nav tik silta kā vasarā un vidējā gaisa temperatūra no 15-21°C. No maija vidus līdz jūnijam jūra ir siltāka un visā salā uzplaukst skaistā daba. Vidējā temperatūra ir augstāka 21-26°C, kā arī ir augstākas viesnīcu cenas un lielākas rindas uz restorāniem vai apskates objektiem.

Kāpēc doties uz Krētu?

Krētu var raksturot vienā vārdā – daudzveidība. Smilšainas pludmales slēpjas aiz augstiem kalniem, pārsteigumu sagādā eksotiskas palmu birzis, rosīgās un modernās pilsētas dala krasta līniju ar gadsimtiem senām celtnēm. Krētas pilsētās atspoguļojas tās senatnes iedzīvotāju kultūra – mīnojieši, venēcieši un osmaņi, kā arī modernās Grieķijas iedzīvotāju kultūra. Neskatoties uz acīmredzamajām atšķirībām, sala saglabā vienotības sajūtu.

Iraklija

Iraklija ir Krētas galvaspilsēta, kā arī lielākā pilsēta Krētā. Viens no iecienītākajiem apskates objektiem Iraklijā ir Krētas vēstures muzejs, kurā var apskatīt krētiešu dzīves hronikas, no agrajiem bizantiešu laikiem līdz modernajam periodam. Muzeja apmeklētāji ir norādījuši, ka neskatoties uz nelielajām muzeja telpām, šeit ir ļoti daudz ko apskatīt un uzzināt. Par muzeja lielākajām vērtībām tiek uzskatītas spāņu renesanses laikmeta gleznotāja El Greko gleznām. Ja vairāk pie sirds iet tālās senatnes vērtības, tad apmeklējiet netālu esošo Iraklijas arheoloģijas muzeju. Arheoloģijas muzejā ir unikāli artefakti, kas iegūti tikai no Krētas arheoloģisko izrakumu vietām – daži artefakti ir pat vairāk kā 5000 gadus seni.

Knosas pils

Netālu no Iraklijas atrodas tūristu iecienītā Knosas pils, tas ir milzīgs kolonnu labirints ar skaistām freskām. Šī pils ir kā apliecinājums izsmalcinātajai kultūrai, ko radījusi mīnojiešu civilizācija, kura pazuda 14. gs. Saskaņā ar leģendu, šī bija mājvieta mitoloģiskajam tēlam Mīnosam – Mīnotauru karalim. Pils renovāciju ir veicis slavenais arheologs Artūrs Evans 20. gs. sākumā. Kopš tā brīža šī ir viena no iecienītākajām tūristu apskates vietām Krētā.

Retimnas vecpilsēta

Atrodoties Retimnā, noteikti ir jāizmanto iespēja paklaiņot pa mazajām vecpilsētas ieliņām. Vecpilsēta atrodas piekrastē un tās vēsture aizsākās 11. gs. Šeit varēsiet apskatīt izcilākās renesanses laika venēciešu arhitektūras brīnumus, kā arī visa pilsēta ir izkaisīta ar turku kultūras ietekmē radītām celtnēm. Vecpilsēta ir daudz iespējas, kur iepirkties un ieturēt maltīti. Noteikti ir jāapskatās Retimnas cietoksnis, kuru 16. gs uzcēla venēcieši, kā arī vecā osta. Daudzi tūristi ir teikuši, ka šarmantās ieliņas un viesmīlīgie iedzīvotāji burtiski ievelk pilsētā un no tās izkļūt ārā ir kā izkļūt no labirinta.

Vai pludmale jeb Palmu pludmale

Vai pludmale ir ieguvusi savu popularitāti ar tās ainaviskajiem dabas skatiem. Pludmalē ir viena no lielākajām Eiropas palmu birzēm ar 5000 palmu kokiem, kas šeit aug jau vairāk nekā 2000 gadus. Palmu pludmale parasti ir pārpildīta ar tūristiem, taču ja nepatīk lielā burzma – var doties nelielā pastaigā pāri pakalnam uz pludmales dienvidu daļu, kur tūristu pūļi ir mazāki. Pēdējā laikā apmeklētāji ir slavējuši pludmales tīrību un skaistos skatus gan no pludmales, gan no blakus esošajiem pauguriem. Šī ir skaistākā pludmale Krētā, iespējams pat visā Grieķijā.

Ko izbaudīt Krētā?

Noteikti apmeklējiet kādu no vietējām tavernām. Krētas virtuve nedaudz atšķiras no Grieķijas kontinentālās daļas tradicionālās virtuves – ēdienos dominē jūras veltes, it īpaši gliemji, tie varbūt izskatās nedaudz pēc citplanētiešiem, taču ir ļoti garšīgi un varēsiet teikt, ka esat izbaudījuši Krētas virtuvi.

Derīgi zināt atrodoties Krētā!

Krēta ir vislielākā Grieķijas sala, līdz ar to tajā ir vairāk vietas ko apskatīt, tāpēc kārtīgi izplānojiet savu atpūtu, lai visu vēlamo varētu apskatīt un izbaudīt laikā. Ja esiet pie automašīnas stūres – brauciet uzmanīgi ārpus pilsētām. Pilsētās ir laba ceļu infrastruktūra, to gan nevar teikt par lauku rajoniem, esiet uzmanīgi. Ja plānojat apmeklēt reliģiskas vietas, tad paņemiet līdzi garās bikses vai svārkus un kaut ko, kas nosedz plecus un krūšu rajonu. Krētā ķermeņa valoda ir nedaudz savādāka, kā Latvijā, piemēram, norāde „jā” viņiem ir nedaudz noliecot galvu uz priekšu, bet „nē” ir nedaudz noliecot galvu uz aizmuguri. Kā arī neizmantojiet žestu „ok” saliekot kopā rādītājpirkstu un īkšķi, tas viņiem ir apvainojošs žests.

Ja neatradāt savu ceļojumu, lūdzu, rakstiet mums - piemeklēsim īsto!