Ja neatradāt savu ceļojumu, lūdzu, rakstiet mums - piemeklēsim īsto!
Kā iegādāties ceļojumu uz Tunisiju?
Lai iegādātos ceļojumu uz Tunisiju, lūdzu, izvēlieties atbilstošāko no piedāvātajām viesnīcām un ceļojuma datumu. Nospiediet pogu „Rezervēt” un aizpildiet pieteikumu par personām, kuras dosies Tunisijas ceļojumā. Veiciet apmaksu, un mūsu konsultants ar Jums sazināsies.
Kad apmeklēt Tunisiju
Tunisija atrodas Āfrikas ziemeļos un pateicoties tās iespaidīgajām ainavām un patīkamajam Vidusjūras klimatam ir populārs tūristu galamērķis. Tunisijas ziemeļu daļā ir izteikts vidusjūras klimats ar karstām vasarām un mērenām, lietainām ziemām. Lietus sezona ilgst no oktobra līdz maijam. Tunisijas dienvidu daļā klimats kļūst sausāks un karstāks, gada nokrišņu apjoms ir tikai 100ml. Temperatūras vasaras mēnešos ir augstas, it īpaši iekšzemē, kur arī temperatūras atšķirība starp dienu un nakti ir ievērojama, bet piekrastes rajonā tā nav tik izteikta. Ziemas vidējā temperatūra piekrastē svārstās no 7-14*C, bet vasarā 21-33*C. Labākais laiks Tunisijas apmeklējumam ir pavasarī, no marta līdz jūnijam, un rudens, no septembra līdz oktobrim.
El Djem amfiteātris
Šis neticami labi saglabājies vēstures piemineklis ir viens no svarīgākajiem tūristu apskates objektiem Tunisijā, tas ir lielisks Romiešu arhitektūras paraugs un atgādinājums par kādreiz vareno Romas impēriju. Te joprojām var izstaigāt koridorus zem arēnas, tieši tāpat kā to reiz darīja gladiatori, vai uzkāpt augšējā sēdvietu rindā un iedomāties kā izskatījās gladiatoru cīņas tolaik.
Džerba
Ja meklējat perfektu vietu pludmales atpūtai, tad Džerbas sala būs īstā vieta. Hount Souk pilsēta ir galvenais apskates objekts salā, tās vecpilsēta ar sniegbaltajām mājiņām ir īpaši skaista. Iepirkšanās Houmt Souksā jau pats par sevi piedzīvojums, neskatāmi zīda, garšvielu un suvenīru pārdevēji. Klīsšana pa šaurajam pilsētas ieliņām ļauj gūt ieskatu Tunisiešu īstajā, ikdienas dzīvē. Taču salas popularitāte slēpjas tieši tās pludmalēs, relaksēta atpūta dateļpalmu pavēnī.
Viena no interesantākajām aktivitātēm salā ir podniecība, dodieties uz Guellalu, tas ir vēsturisks ciems, kas bijis podniecības biznesā jau gadsimtiem ilgi un iemēģiniet roku tradicionālajā amatā.
Zitouna mošeja
Šī mošeja ir Tunisas pilsētas sirds, tas ir kodols ap ko attīstījusies visa pārējā pilsēta. Ir leģenda, ka iesākumā mošejas atrašanās vietā bijusi mūku apmetne, kuras centrā audzis olīvkoks, tā arī mošeja ieguvusi savu nosaukumu, jemaa ez Zitouna tulkojumā nozīmē olīvkoka mošeja. Mošeja tika pabeigta 732. gadā, bet piedzīvoja pārbūvi 9. gadsimta vidū. Kopš tā laika, katra valdošā dinastija ir nesusi savas izmaiņas kā mošejas izskatā, tā darbībā. Pēdējie remontdarbi veikti 14. gadsimtā, kad uzbūvēts 44 metrus augstais minarets. Zitouna mošeja ir unikāls arhitektūras piemineklis, apskatot mošeju var izsekot līdzi tam, kā mainījušās un attīstījušās būvniecība prasmes cauri gadsimtiem.
Belvédère parks
Šis parks būs ideāla vieta, kur patverties no Tunisas pilsētas kņadas, trokšņiem un smaržām. Labākā vieta, kur atvilkt elpu, atpūsties, uzspēlēt bumbu ar bērniem vai palasīt grāmatu olīvkoka pavēnī. Tiem kas ir izturīgāki, iesakām uzkāpt kalnā, no turienes paveras brīnišķīgs skats uz visu pilsētu. Ja esat mākslas mīļotājs, tad parka centrā atrodas Modernās Mākslas muzejs. Gājiena attālumā atrodas arī zoodārzs.
Ichkeul Nacionālais parks
Ichkeul Nacionālais parks ir iekļauts UNESCO pasaules mantojuma sarakstā, tas atrodas 25km uz ziemeļiem no Tunisas. Ezers un apkārt esošie mitrāji ir nozīmīgs pieturas punkts migrējošajiem putniem, tādiem kā pīles, zosis, flamingo un stārķi. Ichkeul ir pēdējais eksistējošais no ezeru ķēdes, kas reiz stiepās caur Ziemeļāfriku. Lieliska vieta putnu vērošanai!
Tunisijas virtuve
Vairums tunisiešu ēdieni ir asi. Tunisijas virtuve ir vidusjūras un austrumu virtuves sajaukums. Tunisijā ir sava raksturīgā garšviela – tabil, tā tiek gatavota no ķiplokiem, kaijenes un sarkanajiem pipariem, koriandra un ķimeņu sēklām.
Tūristu vidū iemīļotākā uzkoda ir briks. Tie ir eļļā vārīti mīklas trijstūrīši, pildīti ar tunci, olu un pētersīļiem. Tradicionāli pasniedz ar citronas šķelīti.
Visiem labi pazīstamais kuskuss ir tunisiešu virtuves pamats, to tradicionāli pasniedz ar dažādām gaļām, papriku, turku zirņiem un burkāniem. Izplatītakā gaļa ir jēra, bet restorānos var pasūtīt arī vistu un zivis. Otrs iemīļots tunisiešu ēdiens ir ojja, tas ir gaļas sautējums, kas gatavots no olīveļļas, tomātiem, paprikas, ķiplokiem, harisas un olām. Ojju gatavo dažādās variācijās, ar jūrasveltēm, liellopu, jēru, ir sastopama arī veģetārā opcija.
Tunisieši lielos daudzumos patērē augļus, tas arī ir viņu galvenais deserts, bet ir arī dažādi medus, riekstu un mīklas deserti. Makaroudh ir ar dateļu pildījumu, balkawa ir pildīta ar sasmalcinātiem riekstiem.