29 700 300
67 700 300
Sakārtot pēc: datuma | valsts | cenas
„Palangos stinta" ir festivāls, kurš kopš 2003. gada katru gadu notiek Palangā.  Tas ir veltīts nelielai zivtiņai salakai, jeb lietuviski stintei, kas atpeld tieši februārī, lai nārstotu Baltijas jūrā. Galvenā pasākuma norises vieta ir J. Basanavičiaus gatve – galvenā Palangas gājēju iela. 
Svētki sagaida ar pēc gurķiem smaržojošām, dažādos veidos pagatavotām stintēm, iespēju piedalīties dažādos konkursos, vērot stinšu gatavošanu uz grila un nogaršot zivju zupu. Neiztrūkstošs ir lietuviešiem tradicionālais karstais alus, kurš tiek karsēts turpat uz vietas lielos katlos uz atklātas uguns. Visur lej zivju zupu un grilē festivāla galveno vaininieci – stinti
Festivāla laikā pilsētas viesi var iepazīties ar vietējo zvejnieku tradīcijām, vēsturi un kulinārijas mantojumu. Svētkos aktīvi piedalās tautas mākslinieki, amatnieki un suvenīru tirgotāji. Starp amatnieku izstrādājumiem galveno vietu ieņem izstrādājumi saistīti ar zivju tēmu.
Šaļus mēdz dēvēt par saules un šokolādes pilsētu. Aicinām šajā braucienā pārbaudīt cik saules  februārī ir Šauļos, kā arī pārliecināsimies par to cik salda dzīve ir šajā saules pilsētā. Bet ja jau dosimies uz Šauļiem, tad apmeklēsim arī citas ievērības cienīgas un interesantas vietas pilsētā un tās tuvumā.
Kaziukas svētkus Lietuvā (marta pirmajās brīvdienās) svin jau vairāk kā 300 gadus. Svētki veltīti Sv.Kazimiram – lietuvas aizgādnim, kurš pēc savas nāves (1484 g.) tika pasludināts par svēto. Galvenais svētku simbols ir greznās Viļņas verbas. No vēsturiskajiem avotiem zināms, ka verbas uz Viļņu veduši no Pilaites, tieši no turienes esot sācies gājiens uz Viļņu ar verbām, lai godinātu Sv. Kazimiru. Sv.Kazimira svētku tirdziņš ir vecākais un lielākais gadatirgus Eiropā! Te piedāvā visdažādāko preci: pītus grozus, grebtas karotes, šķīvjus, rotaslietas, adītas zeķes, kalumus, senlietas, karstvīnu, karsto alu, sieru, desas, šķiņķi, kliņģerus un, protams, tradicionālās verbas no sausiem ziediem un zālēm. Tirgotāji tic – ja veiksies tirdzniecība Kaziukas svētkos, tad tā veiksies visu gadu. Svētkos par līksmību gādā ielu muzikanti un folkloras ansambļi!
Viļņa, Užupis, Sv. Kazimira amatnieku tirdziņš-gadatirgus „Kaziuko muge”, izklaides un atpūtas centrs Belmontas dzirnavas

Ja neatradāt savu ceļojumu, lūdzu, rakstiet mums - piemeklēsim īsto!