cb@cb.lv | Tallinas iela 30
Kalnciema iela 116, Rīga

Ja neatradāt savu ceļojumu, lūdzu, rakstiet mums - piemeklēsim īsto!

Tālrunis *

Ceļojumi uz Norvēģiju

Norvēģija – dēvēta par Troļļu zemi, kuru caurvij senās leģendas par vikingiem un elpu aizraujošie ziemeļu dabas skati – ir neviena vien ceļotāja sarakstā kā valsts, kuru noteikti ir jāapmeklē. Ceļojumi uz Norvēģiju pavisam notekti sniegs vēl nebijušas emocijas un īpaši spilgti saglabāsies atmiņā dabas mīļotājiem. Raksta turpinājumā uzzini par dažām no ikoniskākajām vietām Norvēģijā, ko būs iespējams apskatīt, izvēloties kādu no CeļojumuBode.lv piedāvājumiem.

Pašlaik ceļot uz Norvēģiju ir iespējams bez ierobežojumiem, turklāt izvēlētajā galamērķī var nonākt, gan lidojot, gan arī braucot ar autobusu. Lai arī lidot uz Norvēģiju ir daudz ātrāk un ērtāk, taču, braucot ar autobusu, braucienu varēsi pagarināt, pa ceļam apskatot arī vēl citas valstis un vietas.

Tiešais lidojums uz Norvēģiju ilgst vien nepilnas 2 stundas, un tas jau ir iekļauts ceļojuma piedāvājuma cenā. Mājaslapas meklētājā ierakstot atslēgvārdu “Norvēģija”, atradīsi plašas ceļojuma iespējas, kas ļaus izvēlēties tieši to, kas Tevi uzrunā un intriģē visvairāk.

Neatkārtojamie fjordi

Ceļojums uz Norvēģiju, visnotaļ, nav iedomājams bez došanās uz fjordiem – īstu dabas brīnumu, kas radies pirms tūkstošiem gadu, kad upes un ledāji iznīcināja kalnu ielejas, appludinot jūras, kā rezultātā izveidojās līči vairāk nekā 1000 metru dziļumā. Esot pie fjordiem, ir iespējams sajustu patiesu dabas varenību un notvert sirrēalas izjūtas. Fjordi tiek uzskatīti par vienu no vispievilcīgākajiem dabas objektiem visā Eiropā, un tie ir arī iekļauti UNESCO Pasaules mantojumu sarakstā. Visslavenākie fjordi Norvēģijā ir Sognefjords un Hardangerfjords, taču arī Nerej-fjords ir ievērojama apskates vieta, kas atrodas valsts rietumu daļā. Vislabāk šo pasakaino skaistumu – sniegotās kalnu virsotnes, kristāldzirdo ūdenstilpju ūdeni un dabas daudzveidību – var izbaudīt, dodoties izbraukumā ar kuģīti. Savukārt no nelielās pilsētiņas Flomas paveras skats uz klasisko Norvēģijas ainavu.

Gleznainā Oslo

Norvēģijas galvasspilsēta ir unikāla ar to, ka teritoriālā ziņā tā ir izpletusies uz 40 salām, kas spēj apburt ar savu šarmu un neatkārtojamām dabas ainavām. Pilsētā būs iespējams sajust vēstures elpu, ko caurvij modernas ēkas, krāšņie meži un dažādas nelielas saliņas. Oslo patīkami pārsteigs ikvienu ceļotāju ar sakopto vidi, mieru un harmoniju, kas tur ir jo īpaši sajūtami. Ceļojumi aģentūras “Ceļojumu Bode” lidojumi uz Norvēģiju, Oslo tiek organizēti visai bieži, taču iesakām jau laikus saplānot savu atpūtas braucienu, rezervējot sev vietu grupā.
Iespaidīgais Tvindefossen ūdenskritums
Ceļojumi uz Norvēģiju nudien nav iedomājami bez šī apskates objekta iekļaušanas sarakstā, jo tas tiek uzskatīts par skaistāko ūdenskritumu visā valstī. Plūstošais, mutuļojošais ūdens un milzīgie akmeņu krāvumi tā pakājē ļaus notvert patiesi unikālus fotomirkļus. Turklāt senās leģendas vēsta, ka ūdens vairo tieši vīriešu spēku un tam piemīt dziednieciskas īpašības.

Senatnīgā, taču mājīgā Bergena

Bergena, septiņu kalnu ieskauta, ir otra lielākā pilsēta Norvēģijā un tieši no tās sākas ceļš uz slavenajiem fjordiem. Lai arī platības un iedzīvotāju skaita ziņā pilsēta ir uzskatāma par lielu, tomēr tajā varēsi notvert mājīguma sajūtu, ko rada arī atvērtie iedzīvotāji. Ekskursijas ietvaros būs iespējams aplūkot galveno pilsētas vēsturisko apskates vietu – iespaidīgo Bryggen Hanzas krastmalu, pakavējoties teju 900 gadus senā vēsturē, ko līdz pat šai dienai glabā senie Bergenas rajoni.

Ceļojumi uz Norvēģiju nozīmē valsts kultūras izgaršošanu tiešā un pārnestā nozīmē. Tā kā Norvēģija ir pasaulē otrā lielākā jūras velšu eksportētājvalsts, tad dažādu zivju, garneļu, mīdiju, vēžu, krabju u.c. ūdens iemītnieku ēdieni tur ir lielā cieņā. Noteikti iesakām nobaudīt nacionālos ēdienus, piemēram, mencas kotletes, gravlaku, fermentizētu lasi. Savukārt saldummīļi pratīs novērtēt tradicionālās norvēģu vafeles, kā arī kanēļmaizītes, rozīņmaizītes, šokolādes kūku un vēl citus gardumus.

Ceļojumi uz Norvēģiju ļaus gūt jaunus iespaidus un neaizmirstamas emocijas. CeļojumuBode.lv plašā klāstā piedāvā dažādus ceļojumus un ekskursijas gan pa Norvēģijas populārākajām un iecienītākajām vietām, gan arī pa tūristu nepārblīvētiem, taču tikpat gleznainiem dabas nostūrīšiem. Aplūko mūsu piedāvājumu un izvēlies savām vēlmēm un interesēm atbilstošāko ceļojuma programmu – neaizmirstamiem mirkļiem un elpu aizraujošiem piedzīvojumiem!