29 700 300
67 700 300
cb@cb.lv
Sakārtot pēc: datuma | valsts | cenas
Rīga – Oslo – Gjendesheima – Mardalfoss – Troļļu taka – Geirangera – Sognefjords – Bergena – Oslo – Rīga
Grupā paredzēti 8 ceļotāji!
Vai šis ceļojums ir Tev piemērots?
Ceļojumā plānoti pārgājieni līdz 6 stundām, līdzi jāņem ērtus, pārgājieniem piemērotus apavus;
Laika apstākļi mēdz mainīties ļoti strauji. Iesakām paņemt līdzi ūdensnecaurlaidīgas jakas, silto apģērbu un maiņas apavus;
Norvēģija ir kalnu serpentīnu un neskaitāmu tuneļu valstība, tie mūsu ceļā būs ik dienu;
Brauciens 9 cilvēku grupā – grupas vadītājs būs pie stūres mikroautobusam; vietējais gids tiek ņemts tikai Oslo pilsētas apskates laikā (1.ceļojuma dienā).
1. DIENA.  TREŠDIENA, 10.06.  RĪGA – OSLO – OTTA
5:55 tikšanās Rīgas lidostā, 07:55 - 8:35 lidojums Rīga - Oslo. Dosimies uz pilsētas centru un tiksimies ar vietējo gidu. Apkatīsim Norvēģijas karalistes galvaspilsētu Oslo, kuras senā vēsture ir aizsākusies jau vikingu laikmetā. Taču vienlaicīgi tā ir arī moderna pilsēta, kas aug un mainās neticamā ātrumā. Oslo atrodas fjorda krastā, tai visapkārt ir mežiem apauguši pakalni. Šeit straujais Eiropas galvaspilsētas ritms mijas ar dabas klusumu. Apskatīsim Oslo pilsētās nozīmīgākās vietas, kā arī dosimies uz muzeju pussalu. Nakšņošana Otta apkārtnē.
2. DIENA.  CETURTDIENA, 11.06.  UTA – GJENDESHEIMA – OTTA
No rīta dosimies uz Jotunheimenes kalnu masīvu, kas ir augstākā Skandināvijas kalnu daļa. Šeit ir iespaidīgas ainavas, īpatnēja augu un dzīvnieku pasaule. Jotunheimenes nacionālajā parkā dosimies ar kuģi pa Gjendes ezeru. Sekojot Pēra Ginta savvaļas ziemeļbriežu ceļojuma takām, iesim pārgājienā pa Besseggenas kalniem. No abām takas pusēm redzēsim Gjendes un Bigdinas ezerus, apkārtējos kalnus, kas sniedzas debesīs līdz 2000 metru augstumam. Līdzi ņemsim pusdienu uzkodas un sarīkosim pikniku kalnos. Atgriešanās viesnīcā Ottā.
3. DIENA.  PIEKTDIENA, 12.06.  GUDBRANDSDĀLE – MARDALFOSA – ONDALSNĒSE – VALDĀLE
Ceļojums pa Gudbrandsdāles un Romsdāles ielejām, aplūkojot Eiropā augstāko vertikālo Troļļu klinšu sienu. Iesim pāris stundu garā pārgājienā līdz Ziemeļeiropas augstākajam Mardalfosas ūdenskritumam (650 m), kas atrodas Eiksdāles ezera piekrastē. Pārbrauciens gar fjordu gleznainajiem krastiem līdz Ondalsnēsei. Brauksim pa slaveno Troļļu ceļu, paceļoties aizvien augstāk kalnos, kur no 800 m augstumā esošā skatu laukuma paveras panorāma uz 11 kalnu ceļa līkumiem, Īsterdāles ieleju un Romsdāles fjordu. Vakarā būsim Valdāles ielejā, kur visapkārt zemeņu lauki. Nakšņošana Valdālē.
4. DIENA.  SESTDIENA, 13.06.  VALDĀLE – EISDĀLE – GEIRANGERA – BRIKSDĀLE –INNVIKA
Ceļš pāri Eidsdāles ielejai. No Ērgļu ceļa kā no putna lidojuma paveras pasakains skats uz Geirangera fjordu, Septiņu māsu ūdenskritumu un Geirangeras ciematu. Elpu aizraujošs brauciens līdz Dālsnibas virsotnei 1500 metru augstumā. Dienas turpinājumā baudīsim stundu ilgu braucienu pa skaistāko fjordu Norvēģijā – Geirangeru. Pēc tam dosimies uz vienu no Eiropas lielākajiem ledājiem Justedālsbrīnu un apmeklēsim tā atzaru Briksdāli. Pārgājienā līdz ledājam redzēsim nogludinātās klintis un ūdenskritumu, ko veido lēni kūstošais ledājs. Nakšņošana Innvikā.
5. DIENA.  SVĒTDIENA, 14.06.  INNVIKA – SOGNEFJORDS – HOPPERSTADE – BERGENA
Brauksim pa Norvēģijas senā pasta ceļa kalnu pāreju un šķērsosim Norvēģijas visgarāko un visdziļāko Sognefjordu. Pēc tam dosimies skatīt Hopperstades viduslaiku koka baznīcu un Tvinnes ūdenskritumu. Nakts viesnīcā Bergenā.
6. DIENA.  PIRMDIENA, 15.06.  BERGENA
Bergenas vecpilsēta ar tās seno koka arhitektūru, cietoksnis. Dosimies pavērot Bergenas panorāmu no Fleiena kalna, kur var nokļūt ar pacēlāju.  Izvēlei: brīvajā laikā iesakām apmeklēt komponista Edvarta Grīga māju-muzeju “Troldhaugena”, Bergenas Akvāriju vai Hanzas savienības tirgotāju muzeju, kā arī apskatīt Zivju tirgu un iegādāties suvenīrus. Vakaru vislabāk pavadīt kādā no Bergenas daudzajiem džeza pagrabiņiem. Nakts viesnīcā Bergenā.
7. DIENA.  OTRDIENA, 16.06.  BERGENA – FLOMA – HARDANGERVIDDA – GEILO
Brauciens gar Hardangerfjorda piekrasti ar neskaitāmajiem augļu dārziem. Steindāles ūdenskritums, Stalheimasserpentīns. Aizraujošs brauciens ar Flomas bānīti. No Flomas ciemata vilciens uzvedīs mūs kalnā līdz Mīrdālei 866 m augstumā, izbraucot cauri 20 tuneļiem. Vēringa ūdenskrituma apskate. Ceļš pāri Hardangervidda plato. Nakšņošana Brommas apkārtnē.
8. DIENA.  TREŠDIENA, 17.06.  OSLO – RĪGA
Pēc brokastīm došanās uz lidostu un plkst. 14:35 – 17:25 lidojums Oslo - Rīga.Ceļojuma cenā ietilpst:
lidojuma biļete Rīga – Oslo – Rīga, nododamā bagāža 20 kg;
transporta pakalpojumi, maksas ceļi ceļojuma laikā;
dzīvošana 3* viesnīcās un viesu namu tipa naktsmītnēs, divvietīgos numuros;
7 brokastis;
grupas vadītāja pakalpojumi latviešu valodā visa ceļojuma laikā;

Ja neatradāt savu ceļojumu, lūdzu, rakstiet mums - piemeklēsim īsto!

Tālrunis *