cb@cb.lv | Tallinas iela 30
Kalnciema iela 116, Rīga
Sakārtot pēc: datuma | valsts | cenas
Piepildi savu sapni un aizceļo līdz Adrijas jūrai, kuras krastos var atrast brīnumskaistas pērles.Tu redzēsi Balto bezdelīgu- Miramares pili, kafijas galvaspilsētu Triesti, zvejnieku pilsētu Piranju un romantisko kanālu pilsētu Venēciju. Tevi iepriecinās Alpu panorāma un termālā Bledas ezera skaistums un liegi ieaijās ezera viļņi, kad dosies uz noslēpumu salu, kur dvēseles atdzimst no jauna. Uzkāp Bledas viduslaiku pilī un izjūti kalnu un ezera simfoniju.
Turpceļš ar autobusu, atceļā lidojums Ļubļana – Rīga.
Štīrijas galvaspilsēta Grāca, kura bieži tiek saukta arī par dārzu pilsētu, pateicoties skaisti iekoptajiem dārziem un parkiem. Jūlija Alpu pērle – Bohiņas ieleja: pastaiga līdz Savicas ūdenskritumam, iespēja ar slēgtā tipa pacēlāju uzbrauktun pakavēties Vogela kalnā, no kura paveras skats gan uz gleznaino kalnu ezeru, gan arī uz Slovēnijas simbolu –Triglavu. Bleda – romantiskā pasaku pilsēta ar viduslaiku cietoksni klints galā, kalnu ieskautu ezeru ar mazu saliņu vidū. Brauciens ar pletnu pa Bledas ezeru līdz salai, uz kuras atrodas baznīca ar vēlēšanās zvanu. Zagreba  - Horvātijas galvaspilsēta ir sadalīta trīs daļās: tūkstoš gadus vecā Gornji grad, kurā atrodas prezidenta pils, ikoniskā Sv. Marka baznīca, Horvātijas parlaments, kā arī muzeji un galerijas bruģētajās ieliņās; 19. gs. Donji grad ar veikaliem, restorāniem, kafejnīcām, teātriem un parkiem; un modernais rajons Novi Zagreb.   Austrijā ļausimies zaļi samtainajām Karintijas pļavu takām. Goldeck virsotnes apkārtnes maršruti ļauj priecāties par apvārsni rotājošām sniegotajām virsotnēm un apbalvot sevi ar gardām pusdienām Karintijas Alpu – Adrijas virtuves labākajās tradīcijās.. Vīna degustācijā Vipavas ielejā mūs iepazīstinās ar ģimenes vīna darīšanas tradīcijām šajā Slovēnijas izslavētajā reģionā. Itālijā greznie Miramare pils un dārzi - Maksimiliāna Hābsburga rezidence pie Adrijas jūras. Plašie dārzi akmeņainajā zemesragā ir rūpīgi plānoti un izloloti, augsni vedot pat no Austrijas. Trieste – pilsēta trīs kultūru ( latīņu, vācu un slāvu) krustcelēs, kas saglabājusi savu retro aromātu starp vēsturiskajām kafejnīcām un Hābsburgu impērijas pieminekļiem. Ļubļana – eiropeiska šarma, miera un izsmalcinātas arhitektūras pilsēta. Tūre Union alus darītavā ar 150 gadu senu vēsturi, bet pilnu mūsdienīgiem pārsteigumiem.
 
Lidojums Rīga – Ļubļana, atceļš ar autobusu.
Ļubļana – eiropeiska šarma, miera un izsmalcinātas arhitektūras pilsēta. Aktīva atpūta Jūlija Alpu pērlē – Bohiņas ielejā. Pastaiga līdz Savicas ūdenskritumam. Iespēja ar pacēlāju uzbraukt  un pakavēties Vogela kalnā, no kura paveras skats gan uz gleznaino kalnu ezeru, gan arī uz Slovēnijas simbolu – Triglava virsotni. Bleda – romantiskā pasaku pilsēta ar viduslaiku cietoksni klints galā, kalnu ieskautu ezeru ar mazu saliņu vidū. Brauciens ar savdabīgu laivu (pletnu) pa Bledas ezeru līdz salai, uz kuras atrodas baznīca ar vēlēšanās zvanu. Velika Planina -  kalnu plato, kur atrodas viena no lielākajām kalnu ganu apmetnēm Eiropā. Apmetne sastāv no vairāk kā 140 ganu būdām ar raksturīgajiem jumtiem līdz pat zemei, saliktiem no egļu lubiņām  Uzbrauksim ar pacēlāju kalnos, kur vietējais gids iepazīstinās ar ganu dzīvi, apmeklēsim Preskar muzeju, Sniega Marijas kapelu un Vetrnica alu, nobaudīsim tradicionālo ganu ēdienu – skābpienu ar žganci un kalnu sieru. Pārgājiens pa Vintgar aizu – 1,6 km ainaviska ceļa starp iespaidīgām klintīm, vērojot Radovnas upes krāces un iztēlojoties, kā miljoniem gadu atpakaļ šī spēcīgā upe lauzusi sev ceļu cauri kalniem. Piedalīšanās Fillahas Kirchtag svētkos –  tautastērpi, dziesmas un mūzika, karuseļi un izpriecas, alus un desiņas. Austrieši prot svinēt svētkus ar vērienu un dzīvesprieku. Gminde – pilsēta Augstā Tauerna nacionālā parka pakājē. Bagātīgā vēsture, Austrijas mazpilsētām raksturīgā arhitektūra, allaž aktīvā kultūras dzīve un izdevīgā atrašanās vieta pulcina kalnu mīļotājus gan vasarā, gan ziemā. Gmindē sešus gadus dzīvojis un strādājis slavenais autoinženieris Ferdinands Porše. Ļausimies zaļi samtainajām Karintijas pļavu takām. Goldeck virsotnes (2142 m) apkārtnes maršruti ļauj priecāties par apvārsni rotājošām sniegotajām virsotnēm un apbalvot sevi ar gardām pusdienām Karintijas Alpu – Adrijas virtuves labākajās tradīcijās.  Pārgājiens pa Ferlahas aizu (6 h). Lieliska pastaiga, kurā mijas iespaidi par mainīgo Karintijas dabas ainavu. No mežaina apvidus līdz klintīm, dzidram ūdenskritumam un Alpu pļavām. Jābūt gataviem pievarēt stāvas kāpnes un  nebaidīties no pontonu tilta šūpolēm. Atvadoties no iekarotajiem Alpiem, uzbrauksim modernajā skatu tornī Pyramidenkogel virs Worthersee ezera ūdeņiem.
 
Kas notiek tad, ja Radītājam, brīnumus un dabas jaukumus dalot, maisā izplīst caurums? Tad krietna riekšava labumu izbirst un rodas tāda gandrīz neiespējami skaista zeme kā Slovēnija. Zeme, gluži kā no burvīgas pastkartītes... Tieši tā par Slovēniju visbiežāk saka tie, kuriem palaimējās šeit pabūt. Ar sniegu klātas kalnu virsotnes, Alpu pļavas, dzidri upju ūdeņi, pirmatnēji meži, ūdenskritumi, pazemes alas un glāsmaini Adrijas jūras viļņi – visu šo neaprakstamo bagātību šai mazajai valstij dāvājusi daba. Šeit ir arī gleznainas pilis, viduslaiku ieliņas ar glītām mājiņām zem dakstiņu jumtiem, seni pilsētas ielu bruģakmeņi un lepnas katedrāļu smailes. Šī zeme patiks aktīvās atpūtas cienītājiem, kurus aizrauj gan pārgājieni, gan ātrgaitas slēpošanas trases. Un šī zeme ir romantiķu paradīze. Slovēnijā ir neskaitāmi daudz brīnišķīgu vietu, un katrs šeit pavadītais mirklis kļūst neaizmirstams. Slovēnija ir viena no visskaistākajām vietām pasaulē! Ne velti to sauc par Eiropu miniatūrā vai zaļo Eiropas pērli. Slovēnija pārsteidz ik uz soļa!
Turpceļš ar autobusu, atceļā lidojums Ļubļana – Rīga.
Augstie Tatri – Karpatu kalnu grēda ir mazākais augstkalnu rajons pasaulē. Brauciens ar kalnu tramvaju un pastaiga pa kalnu taku Stary Smokovec gar kalnu upi un ūdenskritumiem. Egera – pilsētas vēstures liecinieki ir bazilika, iespaidīgais cietoksnis, kura mūros dzimusi leģenda par vīnu Egri Bikaver, un turku laiku liecinieks – minarets. Daiļās kundzes ielejas vīna pagrabos iespējams salīdzināt dažādu vīndaru piedāvājumu un atrast savai gaumei atbilstošāko. Budapešta – Donavas pērle, austrumu Parīze – tā dēvē Ungārijas galvaspilsētu, kuru uzskata par vienu no krāšņākajām lielpilsētām pasaulē. Vakariņas krodziņā Budapeštā ar folkloras programmu. Piedāvājam baudīt ne tikai ungāru tradicionālo virtuvi un vīnu, bet arī čigānu vijoļspēli, ungāru tautas dejas un dziesmas. Naksnīgā Budapešta – brauciens ar kuģīti pa Donavu ļaus vērot gaismēnu spēles. Ungāru vīnu degustācija pie Velences ezera. Barokāli greznā un studentiski jaunā Zagreba ir gadsimtu vecāka par Rīgu, bet par valsts galvaspilsētu kļuvusi tikai pēc Horvātijas neatkarības iegūšanas 1991. gadā. Pula – senākā pilsēta Adrijas jūras austrumu piekrastē ir pazīstama ar 6. lielāko romiešu laika amfiteātri pasaulē! Roviņja – uz kaļķakmens klints celtās pilsētas šaurās ieliņas, ūdenī iegrimušie namu kvartāli un tūristus vilinošā tirgotāju burzma promenādē izstaro īpašu auru. Limas fjords jeb Limas kanāls ir daļa no 35 kilometrus garās ielejas, kas atrodas Istras centrā. Daudzo zemūdens avotu dēļ jūra šeit ir ar samazinātu sāļumu un ārkārtīgi bagāta ar planktonu, tāpēc fjords pazīstams kā zivju un vēžveidīgo audzētava. Iesakām austeru degustāciju! Cietokšņa pilsēta Motovuna atklāj Istras pussalas iekšzemes kalnainā apvidus vēl neizzinātos labumus – bodītes ar unikālajām Istras pussalas melnajām un baltajām trifelēm. Pirana un Portoroža – skaistās Slovēnijas pilsētiņas pie Adrijas jūras. Aktīva atpūta Jūlija Alpu pērlē – Bohiņas ielejā: iespēja ar pacēlāju uzbraukt un pakavēties Vogela kalnā, no kura paveras skats gan uz gleznaino kalnu ezeru, gan arī uz Slovēnijas simbolu –Triglava virsotni. Bleda – romantiskā pasaku pilsēta ar viduslaiku cietoksni klints galā, kalnu ieskautu ezeru ar mazu saliņu vidū. Brauciens ar pletnu pa Bledas ezeru līdz salai, uz kuras atrodas baznīca ar vēlēšanās zvanu. Katram, kurš to skandina, vēlēšanās piepildās. Ļubļana – eiropeiska šarma, miera un izsmalcinātas arhitektūras pilsēta.
Turpceļā lidojums Rīga – Splita, atceļš ar autobusu.
Splita – unikāla Adrijas jūras piekrastes pilsēta ar Romas imperatora Diokletiāna rezidenci–pili, Jupitera kapelu, Horvātijas dižgaru pieminekļiem, 400 gadu vecajām palmām un sniegbalto jahtu ostu. Krkas dabas parks – pastaiga gar upes ūdenskritumiem. Čikolas krāšnais kanjons, kas iemūžināts teju vai visās Dienvidslāvijas indiāņu filmās ar slavenā Gojko Mitiča piedalīšanos. Ekskursija un bagātīgas pusdienas Etnoland. Brauciens ar katamarānu uz Šoltas salu un sena zvejnieku ciematiņa Maslinica apmeklējums. Saules un jūras baudīšana Drvenik Veliki salas pludmalē. Čiovo salā viesošanās tipiskā dalmāciešu tavernā, kur, ģitārām skanot, varēsiet baudīt mielastu, vīnu un izslavēto horvātu viesmīlību! Plitvices nacionālais parks – vienu no Horvātijas dabas brīnumiem veido mežoti dižskābaržu pakalni, kuros pamanījušies iegulties 16 ezeri, kas savienoti ar pakāpienveida ūdenskritumiem. Jeruzaleme Slovēnijā? Jā! Tas ir vīna dārzu ieskauts mazs ciematiņš ar lielu vārdu ~340 m virs jūras līmeņa. Leģenda vēsta, ka vārdu tam devuši krustneši, kuri šeit apstājās ceļā uz Svēto zemi, būdami pārsteigti par vietas debešķīgo skaistumu. Rīgersburgas pils kopš 1822. gada pieder Lihtenšteinu ģimenei. Šodien pilī dzīvo princis Emanuels fon Lihtenšteins ar savu ģimeni. No Štīrijas eļļas ķirbju audzēšanas līdz gatavam produktam (ražotne un degustācija)! Ķeizariskā kūrortpilsēta Baden bei Wien – elegantās jūgendstila ēkas, Bādenes kazino un rožu dārzi un pilsētas parki: Kūrparks, Doblhofas ar baroka oranžēriju, Gutenbrunner u. c. Šoprona – vienā no skaistākajām Ungārijas pilsētām, kur saglabājusies viduslaiku apbūve un vecpilsēta no Austrijas laikiem. Eizenštate – Burgenlandes galvaspilsēta lepojas ar slaveno novadnieku Jozefu Haidnu un ungāru aristokrātu Estehāzi pili. Pils Haidna zāle ir krāšņi rotāta un ar izcilu akustiku. Romersteinbruch Fertorakos bijušajā marmora karjerā, no kura ņemts materiāls Vīnes ēku celtniecībai, iebūvēts amfiteātris ar lielisku akustiku, ko izmanto brīvdabas operu un koncertu uzvedumiem. Ķeizariskās Vīnes apskate: iespaidīgākā sakrālā celtne Austrijā – Sv. Stefana katedrāle – atrodas pašā pilsētas sirdī. Vīnes majestātiskums vislabāk atklājas tieši uz bulvāra loka, kur atrodas 19. gs. beigu ievērojamās celtnes: Vīnes Opera, Parlamenta ēka, Hābsburgu ziemas rezidence Hofburga, rātsnams, muzeju un ministriju ēkas.

Ja neatradāt savu ceļojumu, lūdzu, rakstiet mums - piemeklēsim īsto!

Tālrunis *