cb@cb.lv | Tallinas iela 30
Kalnciema iela 116, Rīga
Sakārtot pēc: datuma | valsts | cenas
Lidojums Rīga – Kipra - Rīga.
4*viesnīca ar brokastīm un vakariņām pie Vidusjūras, 2 ekskursijas, 4 brīvas dienas atpūtai vai papildu ekskursijām. Kipras sala – sengrieķu leģenda vēsta, ka Kipras salas krastos no jūras putām dzimusi mīlas un skaistuma dieviete Afrodīte. Tāpēc Kipru dēvē par Afrodītes salu, kur atpūtnieki ierodas meklēt skaistumu un izdziedēt salauztas sirdis. Pateicoties salas brīnišķīgajam klimatam un 320 saulainām dienām gadā, Kipru dēvē par Vidusjūras pērli. Kirēnija – kalnu ieskauta, simpātiska pilsētiņa ar seniem namiem, masīvu cietoksni un gleznainu ostu, kur noenkurojušās jahtas, zvejnieku laivas un seni burinieki. Buffavento – viena no trim Ziemeļkiprā esošajām cietokšņpilīm, kas agrāk pildīja aizsardzības funkciju. Romantiskās Augustīniešu klostera drupas – gleznainā Bellapais abatija. Kipras iespaidīgākās antīkās romiešu pilsētas drupas Salamis, kas reiz bijusi lielākā un bagātākā pilsēta antīkajā pasaulē. Sv. Barnabas klosteris ar  ikonu kolekciju un kapelu, kas uzcelta virs sv.Barnabas kapa. Famagusta – savulaik viena no bagātākajām pasaules pilsētām. Nikozija, kurā līdzās sadzīvo krustnešu un Osmāņu impērijas laika celtnes. Kopš Berlīnes mūra krišanas tā ir pēdējā galvaspilsēta Eiropā, kuru atdala mūris jeb Zaļā līnija. Iespēja doties ekskursijās ar retro džipiem uz Kipras laukiem un uz Karpazas pussalu, kur varēs apmeklēt olīvu fabriku, piedalīties  kipriešu maizes cepšanas meistarklasē atpūsties –  t.s. Zelta pludmale jeb Golden Beach –kas ir skaistākā  pludmale salas ziemeļdaļā un rotā neskaitāmas pastkartītes.
Tiešais lidojums Rīga – Larnaka – Rīga.
Leģendām apvītais Mīlestības Tilts – dabīgs klinšu veidojums Vidusjūras krastā. Greko rags – Famagustas līča tālākais dienvidu punkts, kura klinšainajos krastos izveidojušās neskaitāmas alas un grotas paspilgtina skaisto ainavu. Ayia Napa – reiz pavisam neliels zvejnieku ciematiņš, kas nu piesaista ceļotājus ar skaistām pludmalēm kā populārākais no Kipras kūrortiem. 16. gs. Ayia Napa venēciešu klosteris. Slavenā Nissi pludmale ar dzidro lagūnu. Pafosa – Kipras arheoloģiskais centrs, kur saglabājušās visvairāk un visdažādāko civilizāciju liecības. Dionīsa nams, kur mozaīkas pavisam nejauši atklāja kāds fermeris, kurš, apstrādājot zemi, pamanīja masīvu zemes slāni, kas vēlāk izrādījās krietni liela teritorija ar milzīgu vēsturisko vērtību. Viens no Kipras nozīmīgākajiem arheoloģijas pieminekļiem Tombs of the Kings – 7 valdnieku kapenes, kas vizuāli līdzinās pazemes tempļiem. Panagia Chrysopolitissa viduslaiku baznīca Pafosā, kas uzcelta starp romiešu laiku kristiešu bazilikas drupām. Antīkā pilsēta Kourion – amfiteātrī nodosimies arheoloģisko izrakumu izpētei. Kipras salas simbols, kur dzimusi skaistā dieviete, – Afrodītes līcis! Larnaka – 9. gs. celtā un brīnumu stāstiem apvītā Sv. Lāzara baznīca, Hala Sultan Tekke mošeja kā liecība varu un laikmetu maiņām. Sāls ezera apmeklējums. 11. gs. Bizantijas imperatora dibinātais un zeltītām mozaīkām rotātais Kikkosa klosteris – visu Kipras klosteru karalis, kura lielākais dārgums ir tikai viena no trim pasaulē sastopamajām evaņģēlista Sv. Lukas gleznotajām Dievmātes ikonām.
Vēsturiskais Omodos ciematiņš Trodu kalnu masīvā, kura centrā slejas iespaidīgais Timiou Stavrou jeb Svētā Krusta klosteris. Kakopetria – Trodu kalnu ieskauts tradicionālais ciematiņš ar šaurām ieliņām un lieliskiem skatiem. UNESCO sarakstā iekļautā 11. gs. Agios Nikolaos tis Stegis baznīciņa, kuras sienas rotā iespaidīgas freskas. Viens no Kipras dabas skaistākajiem stūrīšiem Avakas Gorge – šaura, Jordānijas kanjoniem līdzīga aiza, caur kuru plūst dzidrs strautiņš, bet virs tās balansē milzīgs akmens. Akamas pussalas Zilā lagūna un par Afrodītes vannu sauktais dabas baseins. Peyia piekrastes klintis–alas un garais zeltaino smilšu liedags Lara Beach, kuru vasaras mēnešos jūras bruņurupuči pārvērš par savu dzemdību namu. Par papildu samaksu iespēja doties uz Kipras galvaspilsētu Nikosiju un džipu tūrē uz noslēpumaino Akamas pussalu. 3 atpūtas dienas pie Vidusjūras.
 

Ja neatradāt savu ceļojumu, lūdzu, rakstiet mums - piemeklēsim īsto!

Tālrunis *