29 700 300
67 700 300
BARBARA ANNEX APTS 2★ bez ēdināšanas
cena par katru ceļotāju
Kipras sala, Aija Napa, 45km no lidostas, 100m no pilsētas centra

FLORA MARIA ANNEX Apts 2★ bez ēdināšanas
cena par katru ceļotāju
Kipras sala, Aija Napa, 60km no lidostas, 200m no pilsētas centra

CROWN RESORTS HENIPA 3+ ★ ar brokastīm
cena par katru ceļotāju
Kipras sala, Larnaca, 10km no lidostas, 7km no pilsētas centra

LARCO HOTEL APARTMENTS APTS 2★ bez ēdināšanas
cena par katru ceļotāju
Kipras sala, Larnaca, 10km no lidostas, 5km no pilsētas centra

CACTUS HOTEL 2 ★ ar brokastīm
cena par katru ceļotāju
Kipras sala, Larnaca, 5km no lidostas, 2km no pilsētas centra

VERGI HOTEL 2 ★ ar brokastīm un vakariņām
cena par katru ceļotāju
Kipras sala, Larnaca, 12km no lidostas, 7km no pilsētas centra

NEW YORK PLAZA HOTEL APARTMENTS APTS bez ēdināšanas
cena par katru ceļotāju
Kipras sala, Pafosa, 135km no lidostas, 3km no pilsētas centra

CARAVEL 3 ★ ar brokastīm un vakariņām
cena par katru ceļotāju
Kipras sala, Limassol, 55km no lidostas, 12km no pilsētas centra

FLORA MARIA HOTEL APTS 3★ bez ēdināšanas
cena par katru ceļotāju
Kipras sala, Aija Napa, 60km no lidostas, 100m no pilsētas centra

NAVARRIA 3 ★ ar brokastīm
cena par katru ceļotāju
Kipras sala, Limassol, 72km no lidostas, 2km no pilsētas centra

Kā iegādāties ceļojumu uz Kipru?

Lai iegādātos ceļojumu uz Kipru, lūdzu, izvēlieties atbilstošāko no piedāvātajām viesnīcām un ceļojuma datumu. Nospiediet pogu „Rezervēt” un aizpildiet pieteikumu par personām, kuras dosies Kipras ceļojumā. Veiciet samaksu, un mūsu konsultants ar Jums sazināsies.

 

Kad vislabāk doties uz Kipru?

Kiprai raksturīgs Vidusjūras austrumu līča klimats, kas parasti garantē karstas un saulainas vasaras un mākoņainas ziemas. Vispiemērotākais laiks ceļojumam uz Kipru ir pavasarī, kas te sākas jau februārī, – būs patīkami silti gan no rīta, gan vakarā, bet dienas vidus būs īstais laiks laiskai atpūtai pie baseina vai pludmalē. Kipra lepojas ar karstām un garām vasarām, kas sākas maijā un var ievilkties pat līdz oktobra beigām. Karstākais mēnesis ir augusts, kad gaisa temperatūra turas virs 30°C, bet aukstākais – janvāris, kad gaiss mēdz atdzist pat līdz 5°C un iespējamas lietusgāzes un pērkona negaiss.

 

Ko redzēt un darīt Kiprā?

Kiprā ir saglabājušies vērtīgi antīko kultūru – seno grieķu, asīriešu, persiešu, romiešu un turku – arhitektūras pieminekļi. Tos var apbrīnot dažādās vietās uz salas, piemēram, Kipras rietumu piekrastē, senajā pilsētā Pafosā, kas izveidota apmēram 4. gadsimtā pirms mūsu ēras. Antīko ēku drupas, kapenes un krāsainās mozaīkas ir pārsteidzoši labi saglabājušās. Ievērības cienīgi antīkās arhitektūras pieminekļi saglabājušies arī senajā pilsētā Salamisā, Kipras pretējā pusē – austrumu piekrastē. Spēcīgu senatnes elpu sajutīsiet arī senajā Bizantijas laikā celtajā baznīcā Agios Lazaros vai Kykkos klosterī Troodos kalnos Kipras centrālajā daļā un Kirēnijas pilī salas ziemeļos. Savdabīga pieredze noteikti būs slavenās Omeriye Hamam turku pirts apmeklējums. Šī ir viena no senākajām turku pirtīm, kas ir restaurēta un atkal pieejama apmeklētājiem 14. gadsimtā celtajā ēkā.

Pilnvērtīgākai salas iepazīšanai iesakām apskatīt dažādus Kipras apgabalus un iegriezties arī mazos, nomaļos ciematiņos. Ārpus lielajām, tūristu pārpilnajām pilsētām vislabāk var sajust vietējo kolorītu, gūt labāku priekšstatu par vietējo iedzīvotāju ikdienu un paražām. Dodieties pārgājienā Akamas pussalā Kipras rietumos, baudot skaistas ainavas, apskatiet Arnaouti ragu, Avakas aizu un mītiem apvītos Afrodītes baseinus. Kristāldzidrā ūdens dēļ Kipras piekraste ir lieliska vieta niršanai. Izmantojiet iespēju nirt gan pa dienu, gan naktī, lai apskatītu piekrastes alas un dzelmē dusošos kuģu vrakus. Īpaši skaists ir Cape Greko zemes rags salas ziemeļaustrumos, kur pilnīgi dzidrs ūdens apskalo piekrastes baltās, alām izrobotās klintis.

Derīgi zināt, atrodoties Kiprā!

Kipras naudas vienība ir eiro. Kiprā transportlīdzekļu satiksme notiek pa ceļa kreiso pusi. Elektrotīkla kontaktligzdai ir 3 pieslēgvietas, tāpēc iesakām ceļojumā līdzi ņemt starptautiskā standarta pārveidotāju. Valsts valoda – grieķu un turku valoda. Salas dienvidu daļā saziņai biežāk lieto grieķu valodu, bet ziemeļu daļā – turku valodu. Kipra ir bijusī Lielbritānijas kolonija, tāpēc ļoti izplatīta ir arī angļu valoda.

Kiprā ir pieņemts atstāt dzeramnaudu restorānos, taksometra vadītājam un viesnīcas darbiniekiem. Dažreiz apkalpošanas maksa var būt pieskaitīta jau restorāna rēķinam; tādā gadījumā papildu dzeramnaudu var nemaksāt.

TURCIJA
no 248 €
TURCIJA
KRĒTA
no 294 €
KRĒTA
Bulgārija
no 235 €
Bulgārija

Ja neatradāt savu ceļojumu, lūdzu, rakstiet mums - piemeklēsim īsto!

Tālrunis *