Ziemeļāfrikas kontrastu zeme Alžīrija tūlīt, tūlīt celsies no pelniem. Tā piedāvā iespaidīgu kultūrvēsturisko mantojumu un ne mazāk aizraujošas dabas ainavas. Esi pirmais, kas atklāj šo noslēpumā tīto un laikā aizmirsto zemi – lielāko valsti Āfrikas kontinentā!
Ceļojums norit pa Alžīrijas un Sahāras tuksneša ziemeļdaļu!
Lidojums Rīga – Alžīra – Rīga.
Alžīrija – zeme, kur atrodas lielākā franču celtņu koncentrācija pasaulē ārpus Francijas; valsts ar lielāko skaitu Senās Romas pilsētu drupām ārpus Itālijas; vieta, kur atrodas izmēros grandiozākā mošeja ārpus Saūda Arābijas; un, tai ticis arī teritorijas ziņā varenākais pīrāga gabals no planētas plašākā tuksneša!
Lidojums Alžīra – El Bayadh.
Viena no skaistākajām Sahāras ainavām – par Alžīrijas Monument Valley dēvētā El Gour – galda kalnu un smilšakmens klinšu masīvs, kuru vējš izrobojis atgādinot slaveno Pieminekļu ieleju Arizonā! Alžīrijas tūrisma ikona M'Zab ieleja – plato ieleja, kuras pakalnos slejas izcili saglabājušās, nocietinātas, 1000 gadus senas Berberu pilsētiņas. Ghardaia – galvenā no M'Zab ielejas mozabītu (berberu) citadelēm-pilsētām, kur ikkatrs var atgriezties viduslaikos un iejusties kā 1001 nakts pasakā. Beni Isguen palmu birzis un berberu nocietinātais ciemats Sahāras ziemeļos. Pārbrauciens pa Sahāras tuksneša ziemeļdaļu pieturot smilšu kāpu rajonā. 8. g.s dibinātā Tamacine ksar drupas – tradicionāla Sahāras berberu apmetne, kas veidota no dubļiem, akmeņiem un palmu stumbriem. Ghoufi kanjons – 200 m dziļā aiza, kas kā čūska vijas cauri vietai, kur Sahāras tuksnesis tiekas ar Atlasa kalniem, bet tās sienas un alas senos laikos kalpojušas kā mājas berberiem. Par Āfrikas Pompejām sauktā Timgada – viena no vislabāk saglabājušajām romiešu senpilsētu drupām Z-Āfrikā, kur pateicoties Sahāras smiltīm izcili saglabājies ielu un pilsētas plānojums, bet tās galā slejas varenā Trajāna arka.
Alžīrijas Pamukkale – Meskoutine Hammam – termālo avotu labirints, kas izveidojis neparastas travertīna klints terases ar karsto ūdenskritumu. Civilizāciju krustpunkts un Austrumalžīrijas galvaspilsēta Constantine ir perfekts piemērs tam, ka cilvēks spēj gūt uzvaru pār dabu un uzcelt pilsētu mākoņos - izvietojusies iespaidīgā Rhumel upes kanjona malā, tās centru ar citām pilsētas daļām savieno gaisa tilti pār aizu, kā dēļ franču rakstnieks Aleksandrs Dimā to iesauca par Lidojošo salu. Iespaidīgais Rhumel kanjons ar divām, masīvām klinšu arkām. Greznākā valsts mošeja – Abdel Kader Mosque Konstantīnā. Djemila, kuru UNESCO atzinis par vienu no skaistākajām Romiešu senpilsētu drupām. 44 m augstais Cascades Kefrida ūdenskritums.
Vieta, kur Kapri sala tiekas ar Gibraltāru – Cap Carbon rags Gouraya parkā – dabas pastaiga gar gleznaināko Āfrikas kontinenta krastu, kur zilie un dzidrie Vidusjūras ūdeņi ieskauj stāvas klinšu sienas, raga virsotnē slejas augstākā bāka pasaulē, bet zem tās paslēpusies masīva klinšu arka! Alžīrijas galvaspilsēta Alžīra – senā sultānu, emīru un slavenā pirāta Barbarosas mājvieta. Iesaukta par Balto pilsētu un Āfrikas Parīzi, tā piesaista uzmanību ar senām pilīm, vecpilsētas Kasbah labirintiem, senajām un jaunām mošejām, Āfrikas Dievmātes baziliku un elegantajiem, bet laika apskādētajiem franču koloniāla perioda namiem. Tipaza – antīka pūniešu-feniķiešu pilsēta, kuras drupas izkaisītas Vidusjūras krastā. Karaliskais Mauritānijas mauzolejs – Kleopatras un Marka Antonija vienīgās meitas, princeses Kleopartas Selenas II atdusas vieta.