29 700 300
67 700 300
[email protected]
Tallinas iela 30, Rīga
Sakārtot pēc: datuma | valsts | cenas
Latvijas teritorijai vistuvākā, bet Igaunijai – vistālākā sala Baltijas jūrā ir mazītiņā Roņu sala, ko bieži dēvē par Rīgas līča pērli. Un pamatoti! Tā ir tik neliela, ka acīgākie apgalvo – no salas vidus skaties, uz kuru pusi gribi, visur redzēsi jūru un smiltis, varbūt pat kādu roni. Te var aizbēgt no steigas un izbaudīt lēni ritošo laiku, justies kā pavisam citā pasaulē.
Sāmsala tāds ir Saaremaa latviskais nosaukums, kas cēlies no lībiešu valodas. Tā ir trešā lielākā sala Baltijas jūrā, ko pazina jau senie vikingi un kuras senie iedzīvotāji bija labi kuģotāji, kas bieži vien laupīja ne tikai Latvijas piekrastē, bet arī savos kuģos devās sirojumos augšup pa Salacu un Gauju. Tomēr 1227. gadā salu ieņem krusneši. Sala tiek sadalīta starp ordeni un bīskapu. Līdz mūsu dienām gandrīz neskarta ir saglabājusies Sāmsalas bīskapa pils Kuresārē, bet no Ordeņa pils ir palikušas tikai drupas. 
Aicinām iepazīt šo salu vasaras pašā sākumā, kad mostas daba, pļavās un ceļmalās zied tūsktošiem puķu un gaiss ir putnu dziesmu pilns.

Ja neatradāt savu ceļojumu, lūdzu, rakstiet mums - piemeklēsim īsto!