Eksotika

Sakārtot pēc: datuma | valsts | cenas
Borneo – mītiem, nostāstiem un leģendām apvīta sala, kas pirmo eiropiešu pētnieku uzmanību piesaistīja ar galvaskausu mednieku ciltīm, bieziem mūžamežiem un endēmiskiem dzīvniekiem. Borneo turpina vilināt ceļotājus arī mūsdienās, piedāvājot klusu atpūtu prom no lielo kūrortu kņadas.
Lidojums Rīga – Kota Kinabalu. (Borneo).
Mari Mari Village – ciems, kur iepazīsim dažādās Borneo ciltis, to sadzīvi, arhitektūru, dejas un senās galvaskausu mednieku tradīcijas. Kinabalu nacionālais parks, kas aptver zemeslodes senākās lietusmežu teritorijas un lepojas ar vienu no bagātākajām augu valstīm uz planētas. Pastaiga pa kalnu lietusmežu. Malaizijas Borneo ikonas un Dienvidaustrumāzijas jumta – Kinabalu kalna skati. Poring Hot Springs karstie avoti. Canopy walkway – kokos iekārti tiltiņi, kas ļauj paskatīties uz džungļiem no cita rakursa. Sabahas štata galvaspilsēta – Kota Kinabalu. Rungus cilts, kuri valkā pavisam atšķirīgus tautastērpus no citām Sabah kultūrām un dzīvo tradicionālajās Long House iezemiešu mājās. Labākais Malaizijas safari brauciens pa Sungai Kinabatangan upi, džungļos meklējot Borneo lielo piecnieku: savvaļas orangutanu, Pigmeju ziloni, degunradzi, sālsūdens krokodilu un tikai salai raksturīgo proboscis monkey jeb gardeguna mērkaķi ar reti smieklīgu sejas izteiksmi un ļoti garu, neglītu degunu. Gomantong ala – masīva pazemes zāle, kas mudž no sikspārņiem, svīres putniem un kukaiņiem.
Labuk Bay gardegunu pērtiķu rezervāta un Borneo Saules lāču centra apmeklējums, kas ir lieliska iespēja kamerās iemūžināt šos neparastos Borneo dzīvnieku pasaules iemītniekus. Rainforest Discovery Center ar gaisa tiltiem un skatu platformām virs lietusmežiem. Sepilokas Orangutanu centrs, kur salai endēmiskie Borneo orangutani tiek atgriezti džungļu vidē. Mistiskās Agop Batu Tulup alas – to nišās saglabājušies daudzi 500–900 gadus seni, grebumiem rotāti koka zārki, kuros iezemieši glabāja savus senčus. Teck Guan kakao ferma ar atsvaidzinošo ūdens kaskādi. Basalt Balung Cocos – neparasts, bazalta kolonnu lauks, caur kuru vijas gleznaina un krāčaina džungļu upe. Bukit Tengkorak (Skull Hill) jeb tulkojumā Galvaskausu kalns ir daļa no antīka vulkāna krātera un nozīmīgāka arheoloģiskā vieta Borneo salā, kur vietējie iezemieši neolīta laikmetā, pirms vairāk nekā 3000 gadiem, veidoja keramikas izstrādājumus un tirgoja tos citām tautām reģionā līdz pat 3500 km attālajai Jaunbritānijai Melanēzijā. Malaizijas Polinēzijas salas jeb Tun Sakaran Marine Park, kas ietver tropisku salu arhipelāgu Sempornas pilsētiņas apkārtnē, kas ļoti atgādina Polinēzijas salas, – šeit var atrast visu: gan vulkāniskas salas, gan gredzena tipa atolus, kristāldzidras lagūnas, mazas saliņas ar palmu birzīm, baltu smilšu strēles, kas iestiepjas Klusajā okeānā, un vienu no pasaulē labākajām snorkelēšanas un niršanas vietām. Šo noslēpumaino un tūrisma mazskarto salu arhipelāgu apdzīvo polinēziešiem radniecīgā Bajau klejotāju tauta, kuri ceļo no vienas salas uz otru un mitinās primitīvās koka būdiņās uz pāļiem, kā dēļ tos iesaukuši par jūras čigāniem. Vulkāniskā, zaļiem kalniem klātā un Polinēzijas salām tik līdzīgā Bohey Dulang sala, kur pagrūts 1 stundas kāpiens kalnā atklāj fenomenālu skatu pār arhipelāgu un gredzena formas koraļļu rifu–lagūnu, kas tik ļoti kontrastē ar tumši zilajiem Klusā okeāna ūdeņiem. Timba Timba, Sibuan un Mataking salas – Malaizijas Polinēzijas skatu kartītes. Zemūdens pasaules iepazīšana, snorkelējot Mantabuan atolā. Brīvajā laikā arī lieliskas daivinga iespējas. 3 atpūtas dienas Borneo pie Klusā okeāna. Iespēja doties ekskursijā uz eksotisko Brunejas sultanātu un tā krāšņo, zeltā dekorēto galvaspilsētu Bandarseribegavanu, kur bagātākie pasaules monarhi izpaudušies, radot Dienvidaustrumāzijas skaistākās mošejas, kā arī lielāko pili uz Zemes, kurā ietilptu 3 Versaļas pilis. Par Austrumu Venēciju dēvētā Kampung Ayer Brunejā – lielākais ūdens ciemats pasaulē. Lidojums Tawau – Kualalumpura. Malaizijas galvaspilsēta Kualalumpura, kas 130 gados attīstījusies no tukšas vietas līdz vienai no modernākajām pilsētām pasaulē. Debesskrāpju mežs, tostarp augstākie pasaulē Dvīņu torņi, lieliski saglabājušās koloniālā stila ēkas. Batu alas: 272 pakāpieni uz templi, kur 400 m garajās un 120 m augstajās alās lielos svētkos pulcējas ap 100 000 hinduistu, lai godinātu Šivu un viņa dēlu Subramandžamu.
Lidojums Kualalumpura – Rīga.
Atklāj Dienvidamerikas vislielāko noslēpumu pirmais! Ceļojums pa vienu no unikālākajiem Dienvidamerikas nostūriem, apmeklējot neparastākos kontinenta dabas fenomenus un ainavas! Ceļojuma noslēgumā augstkalnu apstākļi (3500-4300 m) ar pakāpenisku aklimatizāciju.
Lidojums Rīga – Buenosairesa – Bariloče un Salta – Buenosairesa – Rīga.
7 dienu ekspedīcija ar džipiem pa Puna reģionu – vienu no planētas neskartākajiem, dīvainākajiem un krāsainākajiem apvidiem, apbrīnojot ne tikai Andu kalnu un vulkānu skatus, bet arī Mēness un Marsam līdzīgas ainavas! Talampaya nacionālais parks – sarkanu, dīvainu formu klinšu un kanjonu apvidus, kas atgādina skatus no Mežonīgajiem Rietumiem. Ischigualasto dabas parks – plašāk pazīstams kā Valle de la Luna jeb Mēness ieleja, šī parka ainavas tiešām liek uzdot jautājumu vai mēs tiešām atrodamies uz Zemes? Cancha de Bochas – neparasts, futbola bumbas izmēra un formu akmeņu lauks Ischigualasto parkā.  Laguna Brava – 6700 m augstu Andu vulkānu un nelielu geizeru ieskauts augstkalnu ezers, ko iecienījušas flamingu un vikunju kolonijas. Quebrada el Penon jeb Krāsainie kalni pie Laguna Brava ezera. Chilecito – it kā nepietiktu ar plašajiem kaktusu laukiem un sniegotām Andu virsotnēm fonā, šī 19. gs. zeltraču pilsētiņa dižojas ar savu Jēzus Kristus statuju un 35 km garo Cable Carril gaisa vagoniņu uz kalnu raktuvēm, kas bija tā laika inženierijas brīnums. Senās Inku impērijas dienvidu provinces galvaspilsēta un iespaidīgākā arheoloģiskā vieta Argentīnā – El Shincal drupas.
Campo de Piedra Pomez – iespējams, vissirreālākā vieta Puna reģionā ar baltu klinšu labirintu pelēkā tuksnesī, kas izskatās kā akmenī sastinguši okeāna viļņi vētras laikā. Laguna Carachi Pampa – sārtas ūdens nokrāsas lagūna Carachi vulkāna pakājē. Dunas Blancas – iespaidīgas balto smilšu kāpas, kas iegūlušās starp pelēcīgo līdzenumu un brūnajiem kalniem. Volcan Alumbrera vulkāns un melnie lavas lauki. 150 km garais Salar de Antofalla – garākais sāls līdzenums pasaulē, kas izvietojies starp Andu grēdām Čīles pierobežā. Krāsainie dabas baseini un pazemes avoti Ojos del Campo Antofalla.
Vulkāniska saliņa, kas paceļas virs sāls okeāna – bēšīgais Salar de Arizaro sāls līdzenums ar perfekto, konusa formas Cone de Arita vulkānu – iespējams, visfotogēniskākā vieta Argentīnas ekspedīcijā! Kristāldzidri, tirkīzzilas nokrāsas dabas baseini baltā sāls līdzenumā – Ojos de Mar. Desierto del Labirinto, ko vietējie labāk pazīst kā Desierto del Diablo jeb Velna tuksnesi – sarkanu pakalnu ieskauts smilšu līdzenums, kas raisa neglābjamas asociācijas it kā staigātu pa Marsu! Viaducto La Polvorilla – varens dzelzceļa tilts pāri kanjonam, pa kuru joprojām kursē leģendārais Tren de la Nubres (Vilciens uz mākoņiem). Kaktusu un krāsaino kalnu masīvs Quebrada del Toro. Vissimpātiskākā koloniālā pilsēta Argentīnā – 16. gs. dibinātā Salta.
Par Argentīnas Šveici iesauktais Parque Nacional Nahuel Huapi – valsts vecākais nacionālais parks, kas sargā tā saucamo Patagonijas Ezeru rajonu, kur starp zaļām ielejām un kalniem izskaisīti desmitiem dažādu ezeru. Patagonijas Ezeru rajona centrs Bariloče – simpātiska kalnu pilsētiņa Nahuel Huapi ezera krastā. Baltais Cerro Tronador kalns ar Ventisquero Negro melno ledāju, kas zaļgani-brūnajā lagūnā veido mazus aisbergus. Cerro Campenario kalns un panorāmas laukums, kuru National Geographic iekļāvis Top 10 gleznaināko pasaules skatu sarakstā. Viens no gleznainākajiem ceļiem Argentīnā, kas ved gar 7 kalnu ezeriem – Ruta de los Sietes Lagos. Volcan Lanin – nacionālais parks Čīles pierobežā, kura galvenā zvaigzne ir 3747 m augstais, ar baltu sniega cepurīti klātais, piramīdas formas vulkāns Lanin.
Laipni lūgti uz Mēness – džipu tūre pa vulkāniskajām pampas ainavām La Payunia rezervātā. Pozo de las Animas – divas karsta kritenes, kurās iegūlušies tumši zaļi krātera ezeriņi. Tirkīzzilais Laguna de la Nina Encantada dabas baseins.
Elegantā un parkiem bagātā Mendozas pilsēta – Gaučo zemes vīndaru citadele, kur top labākie šī zemes vīni, tai skaitā no Argentīnai tik raksturīgajām Malbec vīnogām. Vīna darītavas apmeklējums. Akonkagva (6962 m) – sniegiem klātais Dienvidamerikas jumts un augstākā virsotne pasaulē ārpus Lielās Himalaju grēdas. Košām krāsām bagātais Punta del Inca klinšu tilts – viens no Argentīnas dabas brīnumiem, kuru senie inki izmantoja, lai šķērsotu Rio de la Cuevas upīti. Argentīnas galvaspilsēta Buenosairesa – pilsētas rātsnams un prezidenta pils, viena no platākajām ielām pasaulē – 9. jūlija avēnija. Buenosairesas priekšpilsētas atklāj, kāpēc pilsētu mīļi dēvē par Latīņamerikas Parīzi. Evitas Peronas atdusas vieta.
Tev dziedās strūklakas un  ūdenskritumi, dzersi tēju no patvāra, priecēs tikko plaukušas tulpes un pavasaris. Mūsu ceļojums no Kazahstānas dienvidiem līdz Almatī būs īsts brīvības piedzīvojums, kas ļaus izbaudīt bagāto vēstures mantojumu, kultūru, iespaidīgo Centrālāzijas dabu un satikt tās labestīgos iemītniekus. Tāds būs mūsu ceļojums no Kazahstānas dienvidiem līdz Almatī zelta lokam. 

Ja neatradāt savu ceļojumu, lūdzu, rakstiet mums - piemeklēsim īsto!

Tālrunis *