cb@cb.lv | Tallinas iela 30
Kalnciema iela 116, Rīga
Sakārtot pēc: datuma | valsts | cenas
Lidojums Rīga – Lisabona - Rīga.
Kādreizējās jūras lielvalsts galvaspilsēta Lisabona ar viduslaiku un modernās pilsētas gaisotni. Pilsētas apskate ar autobusu un kājām - Belaiņas rajons: Belemas tornis, Sv.Hieronīma klosteris, Atklājēju piemineklis un pilsētas centrs: Eštrelas bazilika, Eduarda VI dārzs un Liberdades avēnija. Fado mūzika kādā no Lisabonas krodziņiem. Lisabonas Rivjēra Cascais. Eiropas kontinenta galējais rietumu punkts Rokas rags. Karaliskā Sintra. Viduslaiku mūriem apjoztā romantiskā Obiduša. Okeāna piekrastes baudīšana Nazārē. Portugāles svētvieta Fatima. UNESCO pasaules kultūras mantojuma sarakstā iekļautais Tomāras templiešu cietoksnis un gleznainā Tomāras mazpilsēta. Portugāles Venēcija Aveiro, brauciens ar laivu pa kanāliem. Laiks atpūtai pie okeāna Costa Nova, dzīvespriecīgi krāsotie nami un Saules pludmale. Porto: kolorītā vecpilsēta, Gustava Eifeļa būvētais tilts pār Doru (Zelta) upi. Iespēja izbraukt Sešu tiltu kruīzu ar kuģīti pa Douri upi. Koimbra – bijusī Portugāles galvaspilsēta un vecākās universitātes rezidence. Atpūta Atlantijas okeāna piekrastes pilsētā Figueira da Foz. Varenā Mafras barokālā pils un klosteris. Eriseira - nelielais zvejnieku ciematiņš okeāna krastā.
Lidojums Rīga – Lisabona  – Rīga.
Portugāles dabas parki ar nelieliem ciematiņiem, kas paslēpušies aizās, klintīs vai upju ielejās. Monsanto ciemats, kas starp milzu klints bluķiem, Serra de Aires dabas parks un vēsturiski nozīmīgā Viseu. Serra de Estrela jeb Zvaigznes kalni, kas ir augstākā kalnu grēda Portugālē, tās lielākā daļa atrodas virs 1500 m v.j.l. Kalni pazīstami arī ar Serra du Eštrelas aitusuņu šķirni un sieru. Covao dos Conchos – ūdenskritums, kas iekrīt zemes dzīlēs, patiesībā ir daļa no hidroelektrostacijas aizsprostu sistēmas. Arukas geoparks (UNESCO) tiek dēvēts par piedzīvojumu pasauli, jo piedāvā aktīvas atpūtas iespējas iespaidīgu dabas ainavu reģionā. Pasaulē garākais trošu tilts, kas izbūvēts 175 m augstumā pār Paivas upi. Braga – senās švābu karalistes galvaspilsēta ar pastaigu promenādēm un katedrāli; barokāli greznā Bom Jesus baznīca ar slavenajām kāpnēm. Castro de Sao Lourenco – seni nocietinājumi. Kolorītā ostas vecpilsēta Portu: Ribeiras krastmala, katedrāles rajons, Gustava Eifeļa būvētais tilts pār Doru (Zelta) upi. Aveiro – unikāla Portugāles pilsēta, kuru bieži salīdzina ar Venēciju. Nāzares pilsētiņa okeāna krastā atpazīstama ar Dievmātes statuju klints virsotnē, un pilsētas krodziņos joprojām var sastapt vietējos interesantos tautastērpos. Vakars Atlantijas okeāna krastā. Lisabona – daudzveidīgā Portugāles galvaspilsēta, kurā redzamas dažādu laikmetu liecības. Fado mūzika kādā no Lisabonas krodziņiem. Brīvais laiks Lisabonas vecpilsētā.
Lidojums Rīga – Lisabona  – Rīga.
Atpūtas programma - 4* viesnīca okeāna krastā. Atpūtas dienās piedāvājam papildu ekskursiju programmu pēc izvēles. Iespēja apmeklēt Eiropas galējo dienvidrietumu punktu Cabo Sao Vicenti, kā arī nelielās okeāna piekrastes pilsētiņas: Portimao – populāro zivju tirgu vietu Olhao, amatniecības un tirgotālu pilsētu Loule, kā arī Faro – Algarves reģiona galvaspilsētu. Dosimies pārgājienā Mončikes kalnos un izpētīsim Ria Formosas dabas parka unikālās lagūnas, neaizmirsīsim ielūkoties viduslaiku pilsētu Silves un Sao Bartalameu tavernās, lai nobaudītu reģionam raksturīgo zemeņu koka augļu liķieri ar Algarves vītināto šķiņķi un sieru.
Lidojums Rīga – Lisabona (airBaltic lidojums).
Kādreizējās jūras lielvalsts galvaspilsēta Lisabona ar viduslaiku un modernās pilsētas gaisotni. Pilsētas apskate ar autobusu un kājām – Belaiņas rajons: Belemas tornis, Sv. Hieronīma klosteris, Atklājēju piemineklis un pilsētas centrs: parlaments, Eštrelas bazilika, Eduarda VI dārzs un Liberdades avēnija. Eiropas kontinenta galējais rietumu punkts Rokas rags. Sintra (UNESCO) – daudzveidīgām pilīm un krāšņiem parkiem bagāta pasaule, ko Bairons nosaucis par savu paradīzi. Eklektiskā Pena palace ar krāsainiem torņiem un romantisku dārzu. Fado mūzika kādā no Lisabonas krodziņiem. Savdabīgā Trojas pussala ar pirmatnējās dabas ainavām. Brauciens uz Algarvi, tūristu un vietējo iecienīto atpūtas reģionu Portugāles dienvidos. Sanvinsenti zemesrags, Eiropas galējais dienvidrietumu punkts un 60 metru augsts stāvkrasts. Ikoniskā Praia da Rocha pludmale. Brauciens ar kuģīti okeānā gar Algarves piekrasti – klinšu alas, grotas, līcīši un pludmales.
Brauciens uz Spāniju. Sevilja – Andalūzijas pērle ar lielāko gotisko katedrāli Eiropā un pilsētas simbolu Hiraldas torni. Bijusī tabakas fabrikas ēka, kurā Prospērs Merimē licis norisināties daļai notikumu Karmenas stāstā. Heresas vīna ražošanas tradīcijas un degustācija. Gibraltāra klints atrodas pie Spānijas, taču kopš 1704. gada tā ir britu pārziņā. Ronda – dramatiskā pilsēta uz aizas malas ar vecāko buļļu cīņu arēnu Spānijā tiek uzskatīta arī par korridas dzimteni. Atpūta pie Vidusjūras Costa del Sol piekrastē. Papildus iespēja doties uz Granadu: Alhambras pils, karaliskā kapela, katedrāle, tirgus un vecpilsēta, Generalife dārzu burvība, var iziet krāšņām kalnu ainavām bagāto Caminito del Rey un apmeklēt zirgu un flamenko šovu.
Lidojums Malaga – Rīga (airBaltic lidojums).
Braunšveiga, Ambuāza, Gimarainša, Porto, Nazare, Obiduša, Lisabona, Kaškaiša, Roka rags, Kelūža, Sintra, 
Burgosa, Beināka e Kaznāk
 
12 dienas, 11 naktis – viesnīcās
 
Izbraukšanas datumi: 02/10/2024
 
Lidojums Rīga – Lisabona  – Rīga.
Kādreizējās jūras lielvalsts galvaspilsēta Lisabona ar viduslaiku un modernās pilsētas gaisotni. Pilsētas apskate ar autobusu un kājām - Belaiņas rajons: Belemas tornis, Sv.Hieronīma klosteris, Atklājēju piemineklis un pilsētas centrs: Eštrelas bazilika, Eduarda VI dārzs un Liberdades avēnija. Karaliskā Sintra. Mafras pilsēta ar tās ievērojamāko celti – Mafras pili. Nazares pilsētiņa okeāna krastā, pilsētas krodziņos joprojām var sastapt vietējos interesantos tautas tērpos.  Batalja – Portugāles ievērojamākā gotiskā celtne Santa Maria da Vitoria klosteris (UNESCO).   Portugāles svētvieta Fatima. Gleznainā mazpilsēta Tomāra, templiešu bruņinieku cietoksnis (UNESCO). Santarema – gotikas un Portugālei raksturīgo apgleznoto flīžu jeb aželežu galvaspilsēta.  Serra de São Mamede dabas parks. Ielūkosimies Spānijas dabas rezervātā  Garganta de los Infiernos, kas ir slavens ar saviem ūdenskritumiem un dabīgajiem baseiniem.  Monfragüe dabas parks – iesaukts par putnu vērotāju paradīzi. Kaseresa – viena no Spānijas pasaules mantojumā iekļautajām pilsētām.  Acueducto de los Milagros – romiešu akvedukts Spānijā, uzcelts mūsu ēras 1.gs. Evora – iesaukta par muzeju pilsētu. Espišela rags – vēja appūsts zemesrags, kur stāvas klintis krīt tieši okeānā. Sineša – izcilā portugāļu pētnieka Vasko da Gamas dzimtene. Fado mūzikas krodziņā.
Lidojums Rīga – Lisabona  – Rīga.
Kādreizējās jūras lielvalsts galvaspilsēta Lisabona ar viduslaiku un modernās pilsētas gaisotni. Pilsētas apskate ar autobusu un kājām – Belaiņas rajons: Belemas tornis, Sv. Hieronīma klosteris, Atklājēju piemineklis un pilsētas centrs: parlaments, Eštrelas bazilika, Eduarda VI dārzs un Liberdades avēnija. Eiropas kontinenta galējais rietumu punkts Rokas rags. Sintra (UNESCO) – daudzveidīgām pilīm un krāšņiem parkiem bagāta pasaule, ko Bairons nosaucis par savu paradīzi. Portugālei raksturīgo flīžu jeb ažuležu galvaspilsēta Santarema. Portugāles svētvieta Fatima. Tomāras templiešu cietoksnis. Kuimbra – bijusī Portugāles galvaspilsēta un vecākās universitātes rezidence. Porto - kolorītā ostas vecpilsēta, Ribeiras krastmala, katedrāles rajons. Gustava Eifeļa būvētais tilts pār Douru upi. Portugāļu nācijas šūpulis Gimaraeša. Ainaviskā Braga. Pirmā portugāļu grāfiste Barseluša un populārās leģendas par gaili rašanās vieta. Vīnogu audzēšanas tradīcijas un vīna degustācija Douro ielejā. Vēsturiski nozīmīgā Viseu. Lamegu gotiskā katedrāle. Serra da Estrela kalnu ainavas. Brauciens uz Algarvi. Trojas pussala ar pirmatnējām ainavām. Sanvinsenti zemesrags, Eiropas galējais dienvidrietumu punkts un 60 metru augsts stāvkrasts. Albufeira – Algarves tūristu galvaspilsēta. Brauciens ar kuģīti pa okeānu gar Algarves piekrasti. Iespēja apmeklēt korķa fabriku, brauciens uz Lisabonu. Fado mūzika kādā no Lisabonas krodziņiem. Brīvais laiks Lisabonas vecpilsētā vai iespēja apmeklēt moderno EXPO rajonu un okeanāriju.
Azoru salu arhipelāgs Atlantijas okeānā ir vistālākais Eiropas rietumu punkts. Te, trīs tektonisko plātņu sadures vietā, vulkāniskā aktivitāte savulaik radījusi gleznainas salas okeāna vidū – vienu no jaunākajiem veidojumiem uz zemes. Vulkānu darbība ir pierimusi, atstājot iespaidīgas krāteru ainavas, karstos avotus, alas un geizerus. Raksturojot atšķirības salu ainavās, vietējie iedzīvotāji katrai salai piešķīruši savu krāsas apzīmējumu no dzeltenās un zaļās līdz melni pelēkajai, bet zemes spēku un karstos avotus iemanījušies izmantot tradicionālu ēdienu gatavošanai un ananāsu plantāciju audzēšanai.
Četru salu apskate, ceļojuma cenā iekļautas ieejas maksas objektos!
Lidojums Rīga  – Lisabona – Terseira.
Terseira, dēvētu par violeto salu. Sens vulkāns Monte Brazil divu okeāna līču ieskāvumā, Viktorijas pludmale, Serra do Cume kalnu ceļš. Vulkāniskās alas Algar do Carvao, dabiskie baseini vulkāniskajās klintīs. Salas galvaspilsēta Angra (UNESCO).
Lidojums Terseira – Horta.
Faiala – zilā sala ar krāšņiem dārziem. Kalnu ceļš caur Flamengos ieleju, augstākais punkts salā – Caldeira, Copelinhos vulkāniskā ainava un pastaiga. Brauciens ar kuģīti uz Piku. Pico – melnā sala ar Portugāles ausgtāko virsotni Piku. Sv.Roque vulkāniskie ieži, Cais do Pico kalnu ceļš, bijušais vaļu medniecības centrs Lajes, vietējā siera un vīna nogaršošana. Iespēja izbraukt ar kuģīti uz vaļu vietām okeānā.
Lidojums Horta – Ponte Delgada.
HOSao Miguel – zaļākā un lielākā sala Azoru arhipelāgā, dabā te sastopami vairāk nekā 200 zaļās krāsas toņi. Salas galvaspilsēta Ponte Delgada – svarīgais krustpunkts starp Eiropu un Jauno pasauli. Terra Nostra krāšņais botāniskais dārzs ar iespēju peldēties dabīgi karstajā baseinā. Furnas ezera ieleja ar karstajiem geizeriem un īpašo, zemē ieraktos podos gatavoto sautējumu. Povoacao ciemats, tējas plantācijas un fabrika, noslēpumainais krāteris Lagoa do Fogo. Vista do Rei skatupunkts.
Lidojums Ponte Delgada  – Rīga
1 440 €
Atlantijas pērle Madeira GARANTĒTS
Pēdējā iespēja! Palikušas 3 vietas!
Madeira – dēvēta par Peldošo dārzu un pērli Atlantijas okeānā ir krāšņa sala, kas apbur ar iespaidīgiem kalnu un dabas skatiem, jo liela daļa teritorijas atrodas augstāk par 700 metriem virs jūras līmeņa, un visu gadu te baudāms maigs subtropu klimats. Madeira ir mājvieta aizvēsturiskajiem laurisilva mežiem (UNESCO), senām tradīcijām un slavenajiem Madeiras vīniem.
Lidojums Rīga – Funšala (tiešais lidojums).
Madeiras galvaspilsēta Funšala – botāniskais dārzs, vecpilsēta un Adegas de Sao vīna darītava ar Madeiras vīniem, Mercado dos Lavradores tirgus. Salas centrālā daļa – gleznaino skatu ielejas un virsotnes. Cabo Girao – Eiropas otra augstākā klints, kas iesniedzas okeānā, zvejnieku ciematiņš Kamara de Lobuša, ko gleznojis Vinstons Čērčils. Pico dos Barcelos virsotne un ainavas līdz horizontam. Salas austrumu daļa: viena no Madeiras augstākajām virsotnēm Pico do Arieiro, foreļu audzētava, pastaiga gar levadām cauri endēmiskam laurisilvas mežam, grandiozie skati no Balcoes. Santanas mājiņas ar raksturīgajiem trijstūrveida jumtiem, Penchas de Aquia gleznainā klints. Salas rietumu daļa: Paul da Serra kalnu ceļš, Porto Moniz ar dabiskajiem peldbaseiniem, Sexal ūdenskritumi.
Iespēja doties uz turpat netālu esošo Porto Santo jeb Zelta salu. Nelielā sala rada plašuma sajūtu un apbur ar kontrastējošo reljefu – klinšaino un roboto krastu, zeltainām pludmalēm un zaļojošām oāzēm.
Iespēja noskatīties folkloras programmu. Visas naktis 4* viesnīcā Jardines D`Ajuda
Lidojums Funšala – Rīga (tiešais lidojums).

Ja neatradāt savu ceļojumu, lūdzu, rakstiet mums - piemeklēsim īsto!

Tālrunis *

Ceļojumi uz Portugāli – iespaidīgas ainavas un sena vēsture

Lepno jūrasbraucēju un pirmatklājēju zeme, ko apskalo Atlantijas okeāns, pēdējo gadu laikā kļuvusi par vienu no iecienītākajiem tūrisma galamērķiem Eiropā. Ceļojumi uz Portugāli piedāvā fantastisku daudzveidību: no pasakaini skaistām pludmalēm un dabas ainavām līdz senatnes pieminekļu bagātām pilsētām, kas viesmīlīgi uzņem un gardi mielo viesus. Uzzini, kāpēc Portugāle ir lielisks galamērķis un ko šai valstī noteikti nepalaist garām!

Portugāle – valsts pašos Eiropas rietumos

Šī valsts atrodas Ibērijas pussalā, vistālāk uz rietumiem no visām kontinentālās Eiropas valstīm. To apskalo nemierīgais Atlantijas okeāns, taču valstī valda patīkams Vidusjūras klimats un iespēja baudīt spožu, intensīvu sauli. Valsts robežojas tikai ar savu kaimiņieni, krietni lielāko Spāniju. Portugāles ziemeļdaļa ir kalnaināka, bet dienvidu daļa līdzenāka. Garā krasta līnija piedāvā izbaudīt brīnišķīgas pludmales, savukārt okeāna viļņi izslavēti sērfotāju un veikotāju vidū. Portugālē ietilpst arī divi tūristu iecienīti arhipelāgi: Madeira un Azoru salas.

Valsts senā jūrasbraucēju vēsture un daudzās ietekmes no Dienvidamerikas, Āfrikas un Dienvidaustrumāzijas piešķīrušas Portugālei unikālus vaibstus. Gan neskaitāmās reliģiskās celtnes, gan laicīgā arhitektūra piedāvā krāšņus izpētes objektus pat visprasīgākajiem vēstures entuziastiem. Ceļojumi uz Portugāli ir populāri skaistās dabas, interesanto apskates objektu, kā arī gardo vīnu un ēdienu dēļ. Raksturīga valsts vizuālā zīme – zili baltās azuležu flīzītes.

Visērtāk Portugāli sasniegt tiešajā aviolidojumā. Kaut arī tas ir mazliet ilgāks, nekā Eiropas ietvaros ierasts, lidojums noteikti ir tā vērts. Uz Portugāli īpaši patīkami doties rudenī, kad tur vēl ir vasarīgi silts, bet ne tik karsts kā vasarā.

Ceļojums uz Portugāli – ko apskatīt

Šī valsts piedāvā skaistas pilsētas un arhitektūru, kā arī allaž klātesoša ir Portugāles iespaidīgā daba. Lūk, virkne populārāko tūrisma ceļamērķu, ko noteikti vērts apmeklēt:
  • Lisabona – valsts galvaspilsēta un arī populārākais tūrisma galamērķis. Slavena ar savu kalnaino reljefu un Težu upi, kuras grīvā atrodas. Pilsētas daudzveidīgie rajoni piedāvā gan plašus laukumus un ļoti skaistu promenādi gar upi, gan tādus iespaidīgus apskates objektus kā Belemas tornis, Vasko da Gamas tilts, milzīgais Praça do Comércio laukums ar vēsturisko upes piestātni, kā arī Jerónimos klosteris un lieliski muzeji.
  • Sintra – kalnainā tā saucamajā Portugāles Rivjērā izvietojusies pilsēta, kas izsenis bijusi iecienīta karalisko personu un aristokrātu vasaras rezidenču vieta, piedāvā iespaidīgu, eklektisku un ekstravaganti spilgtu arhitektūras kokteili – greznas, kalnu nogāzēs vai virsotnēs izvietojušās pilis visdažādākajos stilos: no mauru stila līdz elegantam neoklasicismam. No Lisabonas ar vilcienu sasniedzama mazliet vairāk kā pusstundā.
  • Porto – otra lielākā Portugāles pilsēta, kas devusi vārdu visai valstij un izvietojusies valsts ziemeļdaļā. Kopš senatnes slavena kā galvenā Douro ielejas portvīna eksportēšanas osta. Iespaidīga, sena arhitektūra – no romāņu un gotikas līdz satriecošiem baroka pieminekļiem.
  • Algarve – reģions Portugāles pašos dienvidos, populārs tūristu galamērķis, kas slavens ar skaistām pludmalēm. Reģiona centrs ir Faro – Portugāle var lepoties ar daudzām brīnišķīgām, vēsturiskām pilsētām, un šī ir viena no tām.
  • Nazare – viens no Costa de Prata jeb Sudraba krasta populārākajiem kūrortiem. Kādreizējais zvejnieku ciemats nu kļuvis par iecienītu galamērķi skaisto pludmaļu un patīkamās gaistones dēļ. Slavena ar iespaidīgajiem, augstajiem viļņiem, tāpēc kļuvusi par sērfotāju un veikotāju paradīzi.
  • Obiduša – skaista, senlaicīga pilsētiņa, kas izvietojusies kalna galā un piedāvā elpu aizraujošus skatus un brīnišķīgu gaisotni.
  • Kaškaiša – netālu no Lisabonas esošais piejūras kūrorts, ko savulaik bija iecienījusi karaliskā ģimene un dižciltīgāko dzimtu pārstāvji, piedāvā skaistas pludmales un rosīgu, aktīvu atmosfēru.
  • Fatima – pilsēta Portugāles vidusdaļā, kas slavena kā nozīmīgs svētceļojumu centrs, ko apmeklē miljoniem svētceļnieku no visas pasaules.

Gardēžu paradīze

Ceļojumi uz Portugāli iecienīti arī tās gardo vīnu un kulinārā mantojuma dēļ. Noteikti vērts izbaudīt daudzos tirgus, tostarp gastrotirgus, kā arī konditorejas. Šīs valsts virtuvē jūtama okeāna ietekme, kā arī tiek izmantotas garšvielas – portugāļi savulaik tās veda no tāltālām zemēm. Ja galamērķis bijusi Portugāle, ceļojumu apraksti noteikti piemin arī gardos, daudzveidīgos ēdienus – portugāļiem ēdiens ir ļoti svarīga dzīves daļa.

Ko pagaršot Portugālē? Noteikti jānobauda pastel de nata – olu krēma kūciņas ar kanēli un vaniļu. Tāpat noteikti jānogaršo bacalhau – īpaši pagatavota menca. Šim ēdienam ir bezgala daudz variāciju – katram reģionam sava. Porto goda vietā ir īpaša, ļoti sātīga un daudzslāņaina sviestmaize francesinha. No dzērieniem noteikti jāpagaršo īsts, kvalitatīvs Douro ielejas portvīns, kā arī Lisabonas tradicionālais dzēriens ginjinha, ko gatavo no skābajiem ķiršiem.

Ceļojumi uz Portugāli ar CeļojumuBode.lv

CeļojumuBode.lv piedāvājumā atradīsi interesantākos un izdevīgākos piedāvājumus, ja tevi interesē ceļojumi uz Portugāli. Iespēja doties gan uz skaisto Madeiru, gan izbaudīt Porto un Algarves reģionu, kā arī valsts galvaspilsētu Lisabonu. Izbaudi seno, daudzslāņaino valsts vēsturi un arhitektūru, brīnišķīgo dabu, kurā kalni tiekas ar okeānu, kā arī pasakainas pludmales un izmeklētu virtuvi. Sazinies ar mums, lai uzzinātu labākos piedāvājumus!